Zle Startovanie

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
dandar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 21.04.2011 23:16

Zle Startovanie

Příspěvek od dandar »

Ma niekto z Vas skusenost s poruchov pri startovaní V6 3,0 TDI. Pri studenom motore startuje na prvy krat. Pri zohriatom motore a starte ho raz pretoci, nasledne akoby zdochol a motor nenastartuje. Po opatovnom nastartovani chyti motor bez problemov. Nechal som vymenit starter a opatovne rovnaky problem pri startovani. Viete mi poradit v com moze byt problem?

Viktor 80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 19.12.2011 23:55
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zle Startovanie

Příspěvek od Viktor 80 »

mám ten samy problem...vyresil jsi to nejak?

dandar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 21.04.2011 23:16

Re: Zle Startovanie

Příspěvek od dandar »

zatial som to neriesil.

Viktor 80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 19.12.2011 23:55
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zle Startovanie

Příspěvek od Viktor 80 »

ja jsem to vcera vyresil,bylo to spatnym ukostrenim motoru,zmeril jsem dobijeni na kare tam dobijelo jen 12,8 a na motoru 14,1 tak jsem motor ukostril jeste jednou a problem po roce vymenovani vseho mozneho vyresen.

MilanV6TDI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12.10.2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: Zle Startovanie

Příspěvek od MilanV6TDI »

Viktor 80 píše:ja jsem to vcera vyresil,bylo to spatnym ukostrenim motoru,zmeril jsem dobijeni na kare tam dobijelo jen 12,8 a na motoru 14,1 tak jsem motor ukostril jeste jednou a problem po roce vymenovani vseho mozneho vyresen.
Super, dík za info, mám ten samý problém cca 3 roky, v servisu chtěli měnit startér, aku, taky se mi to nezdálo, můžeš hodit podrobnější popis přikostření ?

Viktor 80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 19.12.2011 23:55
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zle Startovanie

Příspěvek od Viktor 80 »

jednoduse jsem vyzkousel ukostrit prevodovku ke kare co nejblize k baterce pod sedadlem ridice zemnicim paskem ,zadny drat zatim zkusebne a kdyz to funguje, po zime necham zkontrolovat originalni ukostreni a opravit jednou z padesati startu se to sekne to pricitam zkratu u tohoto, jinak good...:)

MilanV6TDI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12.10.2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: Zle Startovanie

Příspěvek od MilanV6TDI »

Viktor 80 píše:jednoduse jsem vyzkousel ukostrit prevodovku ke kare co nejblize k baterce pod sedadlem ridice zemnicim paskem ,zadny drat zatim zkusebne a kdyz to funguje, po zime necham zkontrolovat originalni ukostreni a opravit jednou z padesati startu se to sekne to pricitam zkratu u tohoto, jinak good...:)
Dikec. Koncem února se chystám do servisu, tak to s klukama proberu. Už mě to neskutečně jako elektrikáře snad jako jediná věc sere. Když budu mít nějaké info, pošlu.

Viktor 80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 19.12.2011 23:55
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zle Startovanie

Příspěvek od Viktor 80 »

lehni pod to otazka deseti minut.....

MilanV6TDI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12.10.2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: Zle Startovanie

Příspěvek od MilanV6TDI »

Viktor 80 píše:lehni pod to otazka deseti minut.....
Lehnu si raději na "to", :blush: :blush: ať si kluci v servisu taky něco zaslouží.

dandar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 21.04.2011 23:16

Re: Zle Startovanie

Příspěvek od dandar »

Ďakujem za radu. Vieš mi podrobnejšie opísať čo s čím treba prepojiť. Som trosku slabší v elekto, tak ak sa dá napis podrobnejši návrh prepojenia. Mam len jednu bareriu pod sedadlom vodica. Vopred ďakujem.

MilanV6TDI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12.10.2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: Zle Startovanie

Příspěvek od MilanV6TDI »

Netlač na pilu, už s tím jezdím cca 3 roky, všechno ostatní, řeším obratem,omyl většinou stojí dost velký prachy, zjistím co se dá. Na silu nic nikam necpi, to by mohla být taky pěkná smrt. Viktor to nějak vyřešil, ale nechal bych to ověřit, jinak ale dikec Viktorovi za podnět, ozvu se jak bude něco nového.

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: Zle Startovanie

Příspěvek od Peterka72 »

8) Čus , taky se mi stane jednou za čas že se motor při startování jako by kousne a zachvíli se protočí a nastartuje . Je jedno jestli je studený nebo zahřáty . Už se to tu někde řešilo , stáva se to asi jen u 3.0 TDI V6 a néjen u Turků ale i u Audi Q7 8) Možná to fakt bude tou kostrou . :roll:

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Zle Startovanie

Příspěvek od koto99 »

nechcem strašiť, ale môže to byť aj voda vo valci....
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

jan69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 26.01.2011 15:32

Re: Zle Startovanie

Příspěvek od jan69 »

Zdravim,
mam nasledovny problem: Pri rannych startoch turek startuje horsie, potom ked uz je motor teply tak je to bez problemov. V zime som vymlatil baterku a musela byt dobijana. Ked som isiel do servisu, kde s autom chodim (nie znackovy VW), tak mi servisak povedal, ze to moze byt starterom, auto mali na pozorovanie a na meraniach a vraj odberovy prud bol 400A. Kedze som laik, tak mi tento udaj moc nehovori (keby povedal 200 alebo 600 bral by som info rovnako). Navrhol vymenit starter - cca 330 eur ak sucasny dam na vymenu a dostanem repasovany od vyrobcu plus praca. Doporucil mi vymenit aj baterku, nasiel som si v diskusiach tu na fore, ze Varta je OK, ale mne tvrdil, ze on preferuje Bosch a vartu by nekupoval, ale nejake zmysluplne zdovodnenie mi nedal...
Nerad by som siel do vymeny starteru ak to moze byt aj ukostrenie a podobne ficurky, je niekde pobliz BA niekto, kto tomu rozumie (napr. ma servis) a vedel by sa na to pozriet ? resp. na co by som sa mal este zamerat aby sme potvrdili ten starter ?
Dik za kazdu odpoved, resp. skusenost

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Zle Startovanie

Příspěvek od Mára_VR6 »

je to blbost, je jasný, že nevědí, čím to je.
Na diagnostice kouknout kolik točí startér, k tomu je potřeba vědět, kolik otáček je třeba pro start.
Dále je potřeba měřit napětí při startu, jak na baterce, tak na startéru - nesmí klesnout pod 10,5V :!:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Odpovědět

Zpět na „Touareg“