Nebrzdi!!! Potrebuji radu.

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
t.zbras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 01.03.2008 08:10
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Nebrzdi!!! Potrebuji radu.

Příspěvek od t.zbras »

Zdravim vsechny klubaky,vcera jsem dal nove kotouce a i desticky,vepredu a i vzadu. A ted mi auto vubec nebrzdi,proslapnu pedal az nakonec a to i po 20 km (myslel jsem si ze se to zlepsi). Pritom jsem strcil pistky jen dozadu a dal nove kotouce a i desky dotahl srouby a hotovo. Vubec nebyl problem s vymenou ani u jednoho kola. A ted nic. Pred tim nebyl problem. Vi nekdo co s tim? Kdyz stojjim na miste bez spusteneho motoru a naslapu tak jde do tvrda a pak ani tuk,ale jakmile nastartuju a pumpuju tak mi jde az na podlahu. Prosim o radu.

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebrzdi!!! Potrebuji radu.

Příspěvek od Qweros »

Odvzdušnit ?

Uživatelský avatar
t.zbras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 01.03.2008 08:10
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: Nebrzdi!!! Potrebuji radu.

Příspěvek od t.zbras »

Qweros píše:Odvzdušnit ?

A duvod? Vzdyt ja do systemu vubec nehrabal. Ani jeden ovzdusnovak jsem nepovolil a nikde mi nic neutika.

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Nebrzdi!!! Potrebuji radu.

Příspěvek od Flico »

a zadni pistky si pri zatlacovani srouboval? jinakl si mohl znicit ten mechanismus a pak to muze blbnout, dalsi jak psali kluci odvzdusnit pac v zadnich trmenech v tech komurkach muze bejt bublinka a tim jak si zaltacil pistek si ji pustil do systemu uz se tu neco podobnyho resilo

Uživatelský avatar
t.zbras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 01.03.2008 08:10
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: Nebrzdi!!! Potrebuji radu.

Příspěvek od t.zbras »

Jj,srouboval,ale jak pises,jen ty zadni,mam chytrou knizku a tam to bylo popsany. Tak muzu zkusit ovzdusnit,mozne je vse.

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Nebrzdi!!! Potrebuji radu.

Příspěvek od proche77 »

t.zbras píše:Jj,srouboval,ale jak pises,jen ty zadni,mam chytrou knizku a tam to bylo popsany. Tak muzu zkusit ovzdusnit,mozne je vse.
určo odvzdušnit,a pak mrknout na brzdovy potlak ,při nastartovanym motoru,odělaš tu hlavni hadičku od posilovaču k motoru a musi tam byt podtlak,když bude,,je to v odvzdušněni,a mrknout,jestli je vubec kapalina dobra,

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebrzdi!!! Potrebuji radu.

Příspěvek od ZALL »

Přesně tak... když už se budeš pouštět do odvzdušňování tak zvaž jak dlouho tam máš brzdovku, určitě se ti nevyplatí nechávat jí déle než 2 roky... Měnil jsem ji nedávno a rozdíl ve vadnutí brzd při svižnějším tempu jízdy je dost drastickej ;-)
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
t.zbras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 01.03.2008 08:10
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: Nebrzdi!!! Potrebuji radu.

Příspěvek od t.zbras »

A jeste se zeptam,dnes jsem mluvil s mechanikem o mem problemu a ten mi poradil a zaroven rekl, ze jsem to delal spatne. Ja po udelani zadnich brzd zatahl rucni brzdu a mel jsem nejdrive naslapat brzdy?! Co si o tom myslite,pry aby si ty samostavy sami nastavili. Pry bych ted spravne mel znovu rozdelat trmeny,pistky zpet nasroubovat nadoraz,vse zadelat a pak naslapat pedal. Je na tom neco pravdy? Melo by to hlavu a patu,ale sam nevim. Jinak me o vikendu ceka ovzdusneni. Diky

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Nebrzdi!!! Potrebuji radu.

Příspěvek od proche77 »

myslim,že bude stačit to odvzdušnit a našlapat,je ale lepši aby jeden odvzdušnoval a druhy našlapaval,vždy tak aspon 3x jednu brzdu a zarověn dolivat brzdovku,nic nemusiš zase rozdělavatm samoštely se nastavy sami :wink:

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Nebrzdi!!! Potrebuji radu.

Příspěvek od živočich »

t.zbras píše:A jeste se zeptam,dnes jsem mluvil s mechanikem o mem problemu a ten mi poradil a zaroven rekl, ze jsem to delal spatne. Ja po udelani zadnich brzd zatahl rucni brzdu a mel jsem nejdrive naslapat brzdy?! Co si o tom myslite,pry aby si ty samostavy sami nastavili. Pry bych ted spravne mel znovu rozdelat trmeny,pistky zpet nasroubovat nadoraz,vse zadelat a pak naslapat pedal. Je na tom neco pravdy? Melo by to hlavu a patu,ale sam nevim. Jinak me o vikendu ceka ovzdusneni. Diky
s tím našlapáním měl pravdu,ale než bych to rozdělával,tak bych to prvně zkusil odvzdušnit.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

duccato
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 17.02.2011 22:22

Re: Nebrzdi!!! Potrebuji radu.

Příspěvek od duccato »

Nemohlo se to samo zavzdušnit. Než si desky sednou tak je pedál jakoby pružný
a jde i prošlápnout i o něco níž.Chce to najet 100 a bude to cajk.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“