Automaticky parkovaci system Tigiho

2007 - 20..

Moderátor: jets

Uživatelský avatar
lakko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 29.01.2011 19:19

Automaticky parkovaci system Tigiho

Příspěvek od lakko »

Mam jednu otazku. V Tiguane mam tento parkovaci system na pozdlzne parkovanie. Zaujimalo by ma, co si myslite, bude mozne casom rozsirit jeho moznosti aj o priecne parkovanie, ktore je v novom modely Tiguana? Myslim si, ze je to len vec noveho software. Celkom by som to privital, kedze manzelka aj syn maju problem s parkovanim do garaze. Stale mi nechaju auto na parkovisku a potom ma "vyzenu" parkovat auto do garaze.
ex: VW Tiguan 2.0 TDi T&F black
VW Tiguan 2.0 TDi Comfortline

Uživatelský avatar
Zdenek_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 01.01.2011 22:45
Bydliště: kaplicko

Re: Automaticky parkovaci system Tigiho

Příspěvek od Zdenek_1 »

lakko píše:Mam jednu otazku. V Tiguane mam tento parkovaci system na pozdlzne parkovanie. Zaujimalo by ma, co si myslite, bude mozne casom rozsirit jeho moznosti aj o priecne parkovanie, ktore je v novom modely Tiguana? Myslim si, ze je to len vec noveho software. Celkom by som to privital, kedze manzelka aj syn maju problem s parkovanim do garaze. Stale mi nechaju auto na parkovisku a potom ma "vyzenu" parkovat auto do garaze.
Já bych řekl že ne, prohlížel jsem nového Tiguana na prodejně a jestli si to dobře pamatuju, tak měl v náraznících více ultrazvukových čidel - servis nebo prodejce Ti musí dát jednoznačnou odpoěď.
Tiguan 1.4 TSI BMT 90 kW (122 k) Trend&Fun r.v. 2011 - Barča

Uživatelský avatar
Tiguanman
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 18.07.2010 21:19
Bydliště: Olomouc

Re: Automaticky parkovaci system Tigiho

Příspěvek od Tiguanman »

A jaký mají problém, trefit se do vrat?
Jezdi jenom tak rychle,jak umí létat tvůj anděl strážný!


.............

VW Tiguan 2.0 TDi 125kW čip, Of 4Moušn, šedá
VW Jetta 1.4 TSi 125kW, šedá
a spotřeba???...sere pes!!!

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Automaticky parkovaci system Tigiho

Příspěvek od jets »

zkoušel jsem trochu pátrat ale prej to není tak jednoduché... ale nešel jsem do detailu
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Automaticky parkovaci system Tigiho

Příspěvek od jets »

každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
Tiguanman
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 18.07.2010 21:19
Bydliště: Olomouc

Re: Automaticky parkovaci system Tigiho

Příspěvek od Tiguanman »

No vidíš tohle je na příč.
Jezdi jenom tak rychle,jak umí létat tvůj anděl strážný!


.............

VW Tiguan 2.0 TDi 125kW čip, Of 4Moušn, šedá
VW Jetta 1.4 TSi 125kW, šedá
a spotřeba???...sere pes!!!

Uživatelský avatar
Moik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 663
Registrován: 22.04.2010 19:58
Bydliště: Jihlava

Re: Automaticky parkovaci system Tigiho

Příspěvek od Moik »

Má to čidla navíc ještě i v zadním blatníku. IMO kvůli tomu bude i jiná ŘJ. Ale nic jinýho bych v tom už nehledal
Passat 2016, 2.0TDI 110kw, DSG
Multivan T5 2007, 1.9TDI 77kW (R.I.P. 2014)
Tiguan Sport&Style 1,4TSI 110kW 4x4 (R.I.P. 2011)

jaja01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 26.11.2011 21:55

Re: Automaticky parkovaci system Tigiho

Příspěvek od jaja01 »

pokud nemas nejaka super siroka vrata do garaze, tak te to stejne myslim nemusi zajimat ...

mam novyho tigiho s timhle "uzitecnym" udelatkem (predvadel mi to prodejce, ja sam to jeste nezkusil)

muzu zkusit, zda si tigi troufne sam zajet do garaze, ale vzhledem k tomu, ze bylo to automaticke parkovani velmi opatrne (potrebovalo velkou mezeru na podelne zaparkovani) a vzhledem k tomu, ze mam standardni vrata (pri zajizdeni odhaduju max. 10 cm od obou zrcatek) a vzhledem k tomu, ze mam vjezd do garaze do kopce (coz cidla asi vyhodnoti jako prekazku) ... tak si myslim, ze si tam proste tigi sam zajet vubec nedovoli :-D

zkusim to a dam sem vedet
Tiguan 2,0 TDI BMT 4Motion DSG Sport & Style
Obrázek

Uživatelský avatar
Moik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 663
Registrován: 22.04.2010 19:58
Bydliště: Jihlava

Re: Automaticky parkovaci system Tigiho

Příspěvek od Moik »

Já jsem byl naopak překvapenej, do jak malé podélné mezery můj Tig zajel. Příčný parkování jsem zkoušel sám a to by ta garáž musela být dobře postavená. Jednak bys musel jet poměrně blízko okolo těch vrat - takže žádný obrubáky okolo nájezdu do vrat, musel by sis prvně otevřít vrata :-) a mít dost místa i před, najíždí to na 2x (a tuším, že vždycky)
Passat 2016, 2.0TDI 110kw, DSG
Multivan T5 2007, 1.9TDI 77kW (R.I.P. 2014)
Tiguan Sport&Style 1,4TSI 110kW 4x4 (R.I.P. 2011)

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Automaticky parkovaci system Tigiho

Příspěvek od jets »

citace z jednoho testu:
Stejně jako podvozek fungující perfektně v ideálních podmínkách ale mimo ně ho lze nachytat na švestkách, podobně je na tom i největší novinka faceliftovaného Tiguanu, kterou se chlubí v reklamách – parkovací asistent. Pomocí senzorů si osahá volné parkovací místo a navede auto do mezery, musíte si hledět jen pedálů a sledovat prostor kolem, volant ovládá elektronický mozek. Taková je ideální teorie, praxe místy pokulhává. Kolem parkovacích míst musíte projíždět docela pomalu a elektronice někdy trvá, než si rozmyslí, jestli by to právě tady šlo. Pak vydá signál, ale to už jste to místo často přejeli a za vámi nervózně troubí další auto. Pokud však všechno klapne, samotný akt parkování proběhne rychle a spolehlivě, jen někdy ne tak blízko obrubníku, jak by bylo vhodné a možné. Stalo se mi také, že elektronický mozek odhadl prostor špatně a ochotně mě naváděl do mezery, která už na první pohled neměla rozměr Tiguanu. Buď nejsou technologie ještě tak daleko, nebo ve VW poněkud odflákli ladění. Ať je to tak nebo tak, tenhle asistent možná není bezchybný, nicméně i tak se méně zkušeným řidičům a řidičkám jistě stane cenným osobním důvěrníkem a zachráncem odřených kol a pomačkaných nárazníků.
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
Moik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 663
Registrován: 22.04.2010 19:58
Bydliště: Jihlava

Re: Automaticky parkovaci system Tigiho

Příspěvek od Moik »

ad test: já s tím neměl jedinej problém, vždy to změřilo přesně a i když se mi jednou zdálo, že bych se tam přece vlez, tak nevlez. Kolem mezer se dalo jezdit rozhodně rychlej, než bych jel sám, kdybych sám parkoval. Využíal jsem to jako hračičku hodně často. Co mi vadilo byla doba, po kterou se musí stát na brzdě, než se to parkování aktivuje. Když za mnou stálo auto a čekalo, až zaparkuju, byla to nekonečná doba :-)

Že by to byla chyba nové vyšší verze?
Passat 2016, 2.0TDI 110kw, DSG
Multivan T5 2007, 1.9TDI 77kW (R.I.P. 2014)
Tiguan Sport&Style 1,4TSI 110kW 4x4 (R.I.P. 2011)

pluto
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 03.01.2011 21:37

Re: Automaticky parkovaci system Tigiho

Příspěvek od pluto »

Já jsem jednou zaparkoval a už jsem nevyjel, auto za před i za mnou bylo stejný. Docela blbý, nevím kde soudruzi udělali chybu. Ale moc to nevyužívám.
Audi SQ5 336 k, 692 Nm., čip na 388 k, 812 Nm. černá
VW Caddy Comfort 2.0 TDi 103 kW, černá

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: Automaticky parkovaci system Tigiho

Příspěvek od folcvágen »

pluto píše:Já jsem jednou zaparkoval a už jsem nevyjel, auto za před i za mnou bylo stejný. Docela blbý, nevím kde soudruzi udělali chybu. Ale moc to nevyužívám.
Haha, pokud auto zaparkovalo a ty si nemohl vyjet ze stejné konfigurace tak to nesváděj na soudruhy z NDR nebo DDR a zaplať si něco málo v autoškole :wink:
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

pluto
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 03.01.2011 21:37

Re: Automaticky parkovaci system Tigiho

Příspěvek od pluto »

folcvágen píše:
pluto píše:Já jsem jednou zaparkoval a už jsem nevyjel, auto za před i za mnou bylo stejný. Docela blbý, nevím kde soudruzi udělali chybu. Ale moc to nevyužívám.
Haha, pokud auto zaparkovalo a ty si nemohl vyjet ze stejné konfigurace tak to nesváděj na soudruhy z NDR nebo DDR a zaplať si něco málo v autoškole :wink:
No myslím, že za 3 roky co mám s Caddy najeto 290 000 už bych mohl umět trochu jezdit. :D Stalo se mi to jednou a je to těžký ti vysvětlovat. Asi bys to nepochopil, mě to taky nebralo. Ale prostě jsem nevyjel a navíc tam byl vysokej obrubák a nechtěl jsem odřít nový Savanahy. Takže tento výdobytek techniky už nepoužívám. Při pohledu jak málo stačilo a měl jsem odřený kola se mi orosilo čelo. :fool:
Audi SQ5 336 k, 692 Nm., čip na 388 k, 812 Nm. černá
VW Caddy Comfort 2.0 TDi 103 kW, černá

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: Automaticky parkovaci system Tigiho

Příspěvek od folcvágen »

Ale logicky, když to jde tam, musí to ven :)
Já to používám jen když to chce někdo vidět. Jak jsem psal, parkuje to hůř než já, ale líp jak moje manželka....
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“