MOTOR, OLEJ: hladina oleje, Sharan II Tdi 85kw

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
keysersoze
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 12.06.2008 09:55

MOTOR, OLEJ: hladina oleje, Sharan II Tdi 85kw

Příspěvek od keysersoze »

Mam u sveho Sharana problemy s hladinou oleje, rozsviti se mi zluta olejnicka, tak jdu zkontrolovat olej a na merce je hladina mirne nad pulkou. Po 100 km opet, dokud nedoleju olej-cca. 300ml. po horni rysku. Je to otravne, protoze se to opakuje kazdych 1500-2000km. V cem je problem, je spatne nejake cidlo hladiny oleje?

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, OLEJ: hladina oleje, Sharan II Tdi 85kw

Příspěvek od Marek77 »

Máš originál měrku? Není delší?

Uživatelský avatar
keysersoze
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 12.06.2008 09:55

Re: MOTOR, OLEJ: hladina oleje, Sharan II Tdi 85kw

Příspěvek od keysersoze »

Urcite je to original.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, OLEJ: hladina oleje, Sharan II Tdi 85kw

Příspěvek od Marek77 »

Mohl by to dělat snímač hladiny oleje. Je součástí TOG senzoru ve spodním víku motoru. Vyndat, vypláchnout v benzinu, vyfoukat a vrazit zpět.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, OLEJ: hladina oleje, Sharan II Tdi 85kw

Příspěvek od M@rty74 »

Jinak to, že pokud nedoliješ a po 100km se ti to rozsvítí znova je správně - je to propojené se spínačem kapoty a jeho sepnutí a rozepnutí způsobuje, že si auto myslí "mám dolito".
Tuto funkci jsem moc nepochopil, ale jeden bývalý kolega ze Škoda servisu to s oblibou radil ženám za volantem - cituji: " Svítí vám žlutá kontrolka oleje ? Tak zastavte a otevřete a pak zase zavřete kapotu motoru pokud vám to vadí a zvládnete to. Pak přijeďte za mnou - já se o vás postarám jak nejlépe budu umět !!! "
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: MOTOR, OLEJ: hladina oleje, Sharan II Tdi 85kw

Příspěvek od Skyppy »

Tak to znamená, že po ujetí výměnných 15.000 kilometrů provedu výměnu oleje mnohanásobným otevřením a zavřením kapoty?? :rofl:
Abych si ušetřil práci, bude možná stačt jenom mačkat ten kapotový spínač. :laugh:
Berte to jako pokus o žert. Ne, aby někdo na základě tohoto vtípku vyměnil olej a potom po mně požadoval úhradu za opravu zadřeného motoru. :tongue:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, OLEJ: hladina oleje, Sharan II Tdi 85kw

Příspěvek od Marek77 »

Bohužel to přesně tak, jak Marty napsal, funguje. Taky ten systém nechápu.

Jinak pokud se žlutá kontrolka oleje rozsvítí a přitom je na měrce oleje dost, viděl bych problém v zmíněném TOG snímači v olejové vaně.

Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

Re: MOTOR, OLEJ: hladina oleje, Sharan II Tdi 85kw

Příspěvek od dejdar »

Měrka se mi chová podobně, mírně pod půlkou mi začne hlásit nízkou hladinu.
Řešení je pokud děláš výměnu oleje v pevném intervalu, překódovat přístrojovku a potom to nebere v úvahu snímač hladiny, ten je tam hlavně kvůli flexibilnímu intervalu.
Jinak mám vyzkoušeno, že pokud nedoliju olej a jenom otevírám kapotu abych zhasnul tu olejničku tak po cca čtvrtém otevření kapoty a najetí cca 700 km to začne hlásit vadný snímač hladiny, protože si to myslí že když otevírám kapotu tak dolívám olej, ale na hladině nic nepřibyde tak si to myslí, že je snímač hladiny v háji.
Sharan II 2006 + Tabbert Rossini

veškeré autoelektro, diagnostika-nejen VW, opravy příhřevů, přestavby na nezávislé, opravy MAXIdotů, apod...

Uživatelský avatar
keysersoze
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 12.06.2008 09:55

Re: MOTOR, OLEJ: hladina oleje, Sharan II Tdi 85kw

Příspěvek od keysersoze »

dejdar píše:Měrka se mi chová podobně, mírně pod půlkou mi začne hlásit nízkou hladinu.
Řešení je pokud děláš výměnu oleje v pevném intervalu, překódovat přístrojovku a potom to nebere v úvahu snímač hladiny, ten je tam hlavně kvůli flexibilnímu intervalu.
Jinak mám vyzkoušeno, že pokud nedoliju olej a jenom otevírám kapotu abych zhasnul tu olejničku tak po cca čtvrtém otevření kapoty a najetí cca 700 km to začne hlásit vadný snímač hladiny, protože si to myslí že když otevírám kapotu tak dolívám olej, ale na hladině nic nepřibyde tak si to myslí, že je snímač hladiny v háji.
Asi to vyresim tou pristrojovkou, dneska se zase rozsvitila cca. po 200km od otevreni kapoty. Na merce byl olej nekde mezi pulkou a spodkem vroubkovany casti. Dolil jsem pul litru oleje, zas bude na par tis. km pokoj.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTOR, OLEJ: hladina oleje, Sharan II Tdi 85kw

Příspěvek od abeljozef »

Tak tomu sa hovori riesenie problemu, nieco nejde tak to vypnem :negative:

Uživatelský avatar
keysersoze
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 12.06.2008 09:55

Re: MOTOR, OLEJ: hladina oleje, Sharan II Tdi 85kw

Příspěvek od keysersoze »

A jak se to teda da vyresit? Vymenit to hladinove cidlo?
A kdyz uz jsme u toho, kdy signalizuje spravne fungujici snimac hladiny, ze je potreba dolit? Kolik oleje musi byt na merce, spodni hranice vroubkovani? Nebo az spodni hranice prolisovane casti?

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: MOTOR, OLEJ: hladina oleje, Sharan II Tdi 85kw

Příspěvek od vilik »

Mě se žlutá kontrolka rozsvítila jednou, když byla hladina na spodku vroubkování, ale jen když jsem střihl zatáčku. Jinak ne. To jsem sebou neměl olej, takže jsem OTEVŘEL kapotu, podíval se kolik mám oleje, zavřel, nastartoval a svíltil žlutě dál. Takže se tu zvláštní funkci dočasného resetování nějak nemohu pobrat. Ale třeba to mám rozbité. :blush:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, OLEJ: hladina oleje, Sharan II Tdi 85kw

Příspěvek od tom.ik »

Ahoj,vyřešil to už někdo??Taky s tím mám problém,oleje tam mám nad polovinu měrky a taky mi to pípa po 100km otevřu kapotu a zas 100km je klid.
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, OLEJ: hladina oleje, Sharan II Tdi 85kw

Příspěvek od Marek77 »

A zkusil už někdo z vás vyčistit, případně vyměnit TOG senzor? To je totiž to jediné, co to může způsobovat.

Uživatelský avatar
Captain
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Davle

Re: MOTOR, OLEJ: hladina oleje, Sharan II Tdi 85kw

Příspěvek od Captain »

Ten senzor v olejové vaně odchází celkem často. Už jsem ho měnil a kamoš na caravelle taky. myslím že stál i dost peněz.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“