NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od vilik »

Je to asi 2 měsíce. Taková trošku záhada. Auto parkuji v garáži. Přijel jsem prokazatelně s půlkou nádrže. Ráno řvala rezerva. Už jsem hledal díru v nádrži, ale podlaha suchá. Připojil jsem VAG, vykopal chyby přístrojovky, zapnul zapalování a ...opět půlka nádrže. Takže trocha inspirace pro ty, co se jim také "ztratila" nafta. :drinks:
Naposledy upravil(a) vilik dne 18.06.2011 11:46, celkem upraveno 1 x.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od crazyduke »

No já jsem jel z Chomutova do Práglu a v obci SLaný Lotouš jsem zastavil (na rovině) s cca 1/4 nádrže žena šla koupit nějakou zeleninu, tak jsem ani nevypnul motor a při opětovném rozjetí najednou "písk" načerpejte palivo a dojezd 20 km!!!!! po cca 10 km se začala zvedat ručička a i dojezd na nějakých 140km.... Byl jsem z toho docela mimo...... 8O
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od M@rty74 »

No koukám, že nejsem jediný, ale zase jsem originál - mě se teď za posledních 14 dní stal už dvakrát opačný problém. Poprvé -pískla rezerva cca v okamžiku kdy měla - dojezd 90km - dojel jsem domů a ráno se vydal k benzínce - nastartuju, čekám že zařve rezerva a ono nic!Ručička se začala zvedat a km na dojezdu naskakovat - zastavilo se to na 290km a víc než čtvrtce nádrže !!! Tetrva po ujetí cca 10km to začalo klesat dolu - každých ujetých cca 100m šlo dolů 10km na dojezdu až na dojezd 70km a ručičku v červeným... Podruhé podobný případ, jenže se to dělo za jízdy-reálně v nádrži rezerva a za jízdy na rovině najednou čtvrtka a za chvíli zase rezerva... Nechápu to... VAGem nejsem postižený,takže pokud jsou někde nějaké chyby tak o nich nevím :-)
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

horman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 06.04.2010 19:44

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od horman »

Ahoj sharanistí,tak to já mám jiný problém.Já začnu brzdit a jak v nádrži přeteče nafta,do přední části,budík okamžitzě klesne.Při půlce nádrže,klesá na nulu a jak přidam,tak mam skoro plnou.Jo a zároveň přestal ukazovat tachometr.Prosim,netuší někdo co se děje?napadá mi jedině kostra a u tach.možná čidlo.Dík za každou radu

Uživatelský avatar
Tomas0042
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 17.11.2007 16:22
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od Tomas0042 »

Chlapi, to ze vam to takle blbne je tim, ze mate vydreny snimac polohy plovaku. Staci vymenit tento snimac plovaku a mate klid.
Pokud je nekdo mene zrucny, staci zavolat na 777 641 613. Pusobime v Praze, vymena je na par minut...

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od trepifajxl »

Tak u Sharana je to horší, musí pryč sedačky (to je rychlé) úpak úchyty sedaček, koberec (ten je strčenej pod bočnicema kufru a pak už to je jako u každýho auta za pár minut.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

jarda.137
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 08.05.2009 21:34
Bydliště: jablonec nad nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od jarda.137 »

čau.taky mě hrozně zlobí palivoměr,nemužu nikde v nd najít ten snímač polohy plovaku,mužete prosím někdo napsat číslo dílu nebo odkaz.dík.J

Uživatelský avatar
Janchi999
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 29.06.2009 08:14
Bydliště: SloVWakia
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od Janchi999 »

Ahoj. Plavak sa da kupit jedine u autorizovaneho predajcu VW
Volkswagen Sharan II, r.v.2002, 1.9 TDI PD, AUY, 85kw

muzicMAN
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 30.01.2014 18:37
Bydliště: Zilina/Slovensko

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od muzicMAN »

Zdravim mam Sharana vid podpis a mam nasledovny problem. Auto na benzine slape ziadne vaznejsie problemy s tym niesu ale dovtedy kym nepridem k polovici nadrze...auto mi proste prestane tahat nejde do otacok pomaly klesa az mi zdochne motor. Po chvilke normalne nastartuje a prejdem niekedy aj par kilometrov napr na pumpu :D alebo proste chvilku bezi a zacne znizovat otacky az zasa zdochne...Po doliati 5L rezervy z kanistru normalne dojdem na pumpu nacapujem plnu a fici dalej. Mal som to napichnute na VAG rucicka ukazuje kusok pod 3 bielu palicku (45L ak sa nemylim) a VAG mi hlasi 42-3L cize ukazovatel ukazuje spravne. Testovane aj docapovanim doplna voslo mi tam 15cosi litra a skusal som aj akcne cleny 17-pristrojovky vo vagu a rucicka pekne isla ako mala. Pozeral som aj v prisosobeni kanal 01 tusim je korekcia palivomeru tam mam hodnotu 0. Chcel by som poprosit o pomoc cim to moze byt? cerpadlo, filter, spinava nadrz, nejaka chyba cidla palivomeru alebo niecoho ineho?
POLO 9N3 2008 1.4 59kw BUD
Golf Mk3 1997 1.6i 74kw LPG LOVATO
Sharan I 1996 2.8i 128kw LPG BRC

gas71
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 06.03.2015 12:03

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od gas71 »

Ahoj hoši

Mám VW Passat variant r.v. 2006 , 1.9 tdi (77kw)

Auto na pohodu spolehlivé,ale ted po natankování plné nádrže asi po dvou dnech spadl budík ukazatele paliva uplně na 0 - ani nesvítí hladové oko ,projevilo se to zničeho nic cca po 2minutách jízdy od nastarotování.Po zastavení jsem vysunul klíč a opět nastrčil a palivoměr se vrátil do normálu,ale po dalších 2minutách jízdy spadl opět na nulu.Další den dneska jsem nastartoval a ani se nehnul ukazoval nulu.Byl jsem umýt auto,dát si cigárko a po nastartování naběhl a opět po minutě jízdy spadl na nulu..

Mimochodem plnou nádrž tankuji vždy když už jsem u rezervy.

Myslíte,že je vadný plovák nebo nějaké jiná elektronika?Ptám se jen proto protože každému to blbne jidnak jak tak čtu.

díky za info

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od Marek77 »

Možná sis nevšiml, ale my nejsme Passat :-).

Jiří Marek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 13.11.2011 20:48
Bydliště: Hradec Králové

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od Jiří Marek »

Zatím jsem se zde nedočet jak,¨/ i můj problém /odstranit a kde je příčina tohoto problému. Žádné informace o opravě.Jenom zmínka formou nabídky na výměnu snímače. Jde opravdu o tuto vadu ? Kdo ví? Dík za odpověď všem.

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od hiero »

ahojte nenasiel som vhodnejsiu temu. nevie nahodou niekto ci je rozdiel v podavackach pre sharan a galaxy? ide mi o snimanie mnozstva paliva ci tieto nemaju navzajom opacne myslim teda hodnoty odporu povedzme pri prazdnej nadrzi co vykazuje simac mnozstva paliva. ide mi oto ze som zohnal podavacku z galaxyho 7M3919050A a chcel som ju tresnut do mojho sharana Ja blb som najprv ponatahoval elektriku a vsetko rozobral pol auta aby som sa dostal k plavaku a az potom som zistil ze moj snimac vykazuje pri prazdnej nadrzi max. hodnotu a podavacka z galaxyho zase minimalnu....preto sa pytam ci je rozdiel medzi podavckami lebo je aj s cislom 7M3919050B popripade doporucit z ineho tdi ktory ma opacne rozsah.

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od Munez »

taky vam dela,ze kdyz mate rezervu ,tak se na chvilku zobrazi a potom uz vubec neinformuje?neda se to neja nastavit,aby me to informovalo porad kdybych nahodou prehledl?jinak pri startu me porad sviti,ze mam spalenou zarovku,ale vse sviti,je nekde problem?mam maxidota
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
kos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od kos »

Problém s palivoměrem: jakmile přibrzdím, zatočím atd..., prostě kdykoliv se šplouchne nafta v nádrži, jde ručička palivoměru dolu a ozve se upozornění píííííííp načerpejte palivo. už jsem z toho na palici. Nejdřívím to začala dělat Alhambra, rok 2000, ted i Sharan rok 2001. Nemůžu přijít kde je zakopanej pudl.

Nějaká rada?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“