Touareg správná volba ?

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
gasl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 15.01.2012 19:28

Touareg správná volba ?

Příspěvek od gasl »

Dobrý den, poctivě jsem si pročetl témata týkající se Touaregů a i přesto si nejsem jistý zda je to pro mé účely ta správná volba. Tak nějak u mě přišel čas na obnovu vozového parku a jedním z vozů v hledáčku je i Touareg, resp. je zatím hlavním favoritem. Jezdím celkem dost, cca. 60-70 tis. km ročně, převážně dálnice, ale pokaždé s přívěsem cca. 2 tuny. Doteď jsem měl, resp. stále mám, Pajero 3.2 did, 165 koní, manuál a zatím žádný fatální problém nenastal, jen spotřební materiál a cca. ve 180 tis. km ložiska v předních kolech. Nyní už pokukuji po jeho nástupci a líbil by se mi 2.5 TDI V5, manuál s klasickým pérováním a rv. 2004-2005. Potřebuji auto spolehlivé, které se při tažení přívěsu chová čitelně, na spotřebu jsem zvyklý, teď jezdím za cca. 10.5-11 litrů, relativně nízký výkon mě netrápí, stejně jezdím po dálnici na tempomat cca. 105 km/h :) pokud i přesto mi bude výkon připadat nízký tak je řešením chip, že.

Má tu někdo zkušenost s provozem Touaregu v podobném režimu? Jak je to se spolehlivostí i při vyšším kilometrovém nájezdu? Je Touareg vhodný na práci "tahouna vleků" ?

Děkuji za každý názor.
Naposledy upravil(a) gasl dne 16.01.2012 18:36, celkem upraveno 1 x.

Koutva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 02.09.2010 22:18

Re: Touareg správná volba ?

Příspěvek od Koutva »

Turek, Q 7 a Porsch Cayene ( všechny stejné )je nejlepší ve své kategorii, ale 2,5 l je na takové auto slabý . Doporučuji alespon 3 litr , zvláště pro přívěs 2 tuny.Určitě Mitsubischi i Toyota by mněli něco levnějšího , ale né v kvalitě Turka.
Proto je na zamyšlení co a za kolik. Turek se na silnici chová perfektně a v terénu jako terénák. Pagero a Land Cruiser jsou spíše terénní s jízdními vlastnostmi i spotřebou.

Igorsk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 20.08.2011 10:32

Re: Touareg správná volba ?

Příspěvek od Igorsk »

Koutva píše:Turek, Q 7 a Porsch Cayene ( všechny stejné )je nejlepší ve své kategorii, ale 2,5 l je na takové auto slabý . Doporučuji alespon 3 litr , zvláště pro přívěs 2 tuny.Určitě Mitsubischi i Toyota by mněli něco levnějšího , ale né v kvalitě Turka.
Proto je na zamyšlení co a za kolik. Turek se na silnici chová perfektně a v terénu jako terénák. Pagero a Land Cruiser jsou spíše terénní s jízdními vlastnostmi i spotřebou.
pravdaaa :good:
TOUAREG V10 (2005)
AUDI A8L 6,0 W12 (2006)

Odpovědět

Zpět na „Touareg“