Podsvícení prostoru nohou- Jak na to???

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
ffighter
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.05.2009 19:20
Bydliště: Nesuchyně

Re: Podsvícení prostoru nohou- Jak na to???

Příspěvek od ffighter »

Ahoj,možná budu některé jen a jen opakovat a bude se mi nadávat,ale tak lepší to mít na 20ti místech,než hledat na foru to jedno jediný,kde to je.Tak pro ty,kteří si to chtějí jednoduše a rychle spočítat.
Jednoduchý vzoreček pro výpočet rezistoru je R=U/I :)
Máme třeba bílou supersvítivou diodu o průměru 10mm,která má prahové napětí 3,2V-3,6V a odpor pro ni spočítáme tak,že od napětí vozidla cca 14V odečteme voltáž diody a zbytek podělíme potřebným proudem,který u těch diod bývá zpravidla těch 20 miliků.
14V-3V=11V a teď těch 11V/0,02A= 550Ω
Takže dostáváme se k hodnotě 550 ohmů pro jednu diodu.Nejbližší rezistor je myslím 570Ω,ale možná už teď uměj většinu hodnot,takže i tuhle třeba už umí.Pak už jen kombinace,co byla popsána v předešlých komentářích. Jestli diody do série,pak se voltáž diod sečte a teprve tato hodnota se odečte od voltáže auta a výsledek se podělí těma ampérama ; nebo paralelně tedy jeden odpor pro více diod a zase spočítat atd. atd. atd.
Pak už si jen vybrat mezi rezistory s watáží 0,25W ; 0,5W ; 1W atd. atd.
A barvy diod mají různou voltáž.Třeba červená barva je 1,8V - 2,2V,modrá je 3,0V - 3,4V,bílá je těch 3,2V - 3,6V ,žluto-oranžová je stejná jako červená a zelená má prahovku 2,8V - 3,4V.
Tak snad jsem pomohl trochu a doufejme,že mě nebudete za tento můj troufalý příspěvek,že pořád někdo něco opakuje,kamenovat a pranýřovat.A elektriky se nebojte.Je to sranda :rofl: .

PS: Na to jiné osvětlení ofuků,klik a prostor pod nohama všech sedících v autě se chystám už dlouho,ale když je člověk línej,tak to stojí za prd,ale v neděli se na to už konečně vrhnu a to by bylo aby to nebylo...Chtěl jsem ofuky modrý,kliky modrý,ovládací prvky modrý a prostor pro nohy červený,ale asi to bude nakonec všechno modrý.
VW PASSAT 1.9TDi 66kW Variant - první pašík
VW PASSAT 1.9TDi 85kW Variant - prase ženy
VW PASSAT 1.9TDi 96kW Variant - moje prase

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Podsvícení prostoru nohou- Jak na to???

Příspěvek od wrot »

manas1 píše:jsem si myslel ze v tom bude nejaky orisek.tak to proste pridelam na stropni lampicku a budou svitit vsechny najednou. nechce se mi kuchat celi dvere a pul palubovky k tomu, abych se dostal dovnitr do pruchodky.
Ahoj jato hned od začátku udelal na stropní lampu a mam klid a kupoval jsem v GM ele. vodeodolné v plastu barva modrá a ke spolujezdci jsem dal ještě bílé a na vypínač když jedem na dovolenou tak v noci se ženě lepé hledá v kabele když něco potřebujem

Grizlly
Člen klubu
Příspěvky: 42
Registrován: 23.09.2010 12:06
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení prostoru nohou- Jak na to???

Příspěvek od Grizlly »

ahoj ja sem to delal uz předloni na svem pašikovy,, použil sem 15cm smd pasek vepředu a 10cm vzadu mam to na zvlaštni vypinač a zatim vpohode barvu sem dal červenou ale asi ješte budu přidavat bilou a to už napojim na dveře
letos sem to delal znamemu na octavce sice to ma jako vanočni stromeček ale zase ma všude svetlo...na te octavce padl metr bileho smd pasku zapojil sem to tak že plus sem dal přes pojistku na staly proud a kostru sem dal na vyvod z komfortu na stropni lampičku takze když odemkne auto dalkačem nebo když otevře dveře tak vše sviti...

Matrix24
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 01.10.2010 02:35

Re: Podsvícení prostoru nohou- Jak na to???

Příspěvek od Matrix24 »

wrot píše:
manas1 píše:jsem si myslel ze v tom bude nejaky orisek.tak to proste pridelam na stropni lampicku a budou svitit vsechny najednou. nechce se mi kuchat celi dvere a pul palubovky k tomu, abych se dostal dovnitr do pruchodky.
Ahoj jato hned od začátku udelal na stropní lampu a mam klid a kupoval jsem v GM ele. vodeodolné v plastu barva modrá a ke spolujezdci jsem dal ještě bílé a na vypínač když jedem na dovolenou tak v noci se ženě lepé hledá v kabele když něco potřebujem
:-) jj ja taky koupil v GM LED zalite v plastu,modul po 5 LED a napojil to na osvětlení přístrojovky,takže jas si řídím stejně jako jas budíků a zapínání a vypínání normal se světlama

Uživatelský avatar
Jeka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 16.03.2009 18:06
Bydliště: Ostrava City
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení prostoru nohou- Jak na to???

Příspěvek od Jeka »

MaxJH píše:
Stano_CZ píše:Zdravím chlapi,
taky bych měl zájem si nechat si udělat podsvícení prostoru pod nohou (řidič + spolujezdec), vypadá to luxusně :good: .
Ale všichni jste daleko :158: (není tu někdo z okolí - Ostrava)...
Má už někdo představu, co všechno k tomu potřebuju (diody/neony, kabeláž,...) :roll: ... ?

Uvítám vaše názory :smoke:
Zdar.
Budeš k tomu potřebovat si objednat led pásky (záleží na Tobě jak dlouhé, prodávají se v modulech po 5cm viz. můj odkaz výše), kde Ti na objednávku naletují kabely k tomu pásku. Pak už jen vypínač a sehnat si zdroj proudu v autě (třeba zapalovač), na které připojíš pásek s vypínačem.
Pokud bys chtěl, aby se Ti pásek s ledkama rozsvítil při odemknutí auta či při otevření dveří, tak jej musíš připojit na proud, který vede do stropních lampiček (svítí inter. osvětlení = svítí i led pásek).
Pak je ještě jedna možnost a to připojit se ještě na jeden zdroj kde budeš usměrňovat proud pomocí toho vypínače (svítí-nesvítí) i při zavřených dveřích (lampičky nesvítí, ale já si můžu ledky rozsvítit přes druhý zdroj proudu přes vypínač).

Jestli má někdo lepší řešení, honem sem s ním :-)

Zdar.
Koukám na to a já chci udělat variantu.. ledpásky podle potřeby střihnout.. ale nikde jsem nenašel kam to zapojit na stropní svítilnu, aby při odemknutí auta se rozsvítíly i LED pásky.. popř. i na zadních sedadlech. Od kud jsi to prosím tahal, nebo kde to najdu?
ObrázekMitsubishi Pajero V80 3.2 DiD 167kW 2018
ObrázekSkoda Octavia Combi 96kW 2004
Variant B5.5 V6 2.5TDi,4Motion 2002

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Podsvícení prostoru nohou- Jak na to???

Příspěvek od wrot »

Ahoj ja to tahal od stropní lampičky ve předu (nejsem zas tak dobrej v elktrice)) a vzadu jsem to natáhnul o lampy nadedveřmi a jak odemknu tak svítí

Uživatelský avatar
DarkMaverick
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 02.06.2011 20:31
Bydliště: Jižní Čechy, Milevsko

Re: Podsvícení prostoru nohou- Jak na to???

Příspěvek od DarkMaverick »

Jeka píše:Zdar.
Koukám na to a já chci udělat variantu.. ledpásky podle potřeby střihnout.. ale nikde jsem nenašel kam to zapojit na stropní svítilnu, aby při odemknutí auta se rozsvítíly i LED pásky.. popř. i na zadních sedadlech. Od kud jsi to prosím tahal, nebo kde to najdu?
co je těžkýho na tom, to dát na kablíky ve dveřích, co vedou od mikrospínače k interiérovým lampičkám?? napojíš to na + a - a protáhneš to průchodkama do introše... a ten LED pásek kup s integrovanýma odporama a ne ten kde si musíš udělat odporový pole pro celej pás...
VW Passat B6 2.0 FSI Highline Limo
dříve VW Passat B5 1.8T 20V 1998 Varoš, motor AEB

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: Podsvícení prostoru nohou- Jak na to???

Příspěvek od aivos »

já to napojil na stropní lampičku , která se rožne při otevření, odemknutí a po vyndani kličku z zapalovaní :) zatim teda na tom mam jenom zrcatka ale funguje to naprosto skvěle
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“