Auto nechce nastartovat

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
mdmatroxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 31.12.2011 13:25

Auto nechce nastartovat

Příspěvek od mdmatroxx »

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat jestli by mi tu někdo neporadil co s autem mám.Dnes se mi stala taková věc - chtěl jsem nastarovat a nic - startér by měl fungovat ,ale jakmile to mám pootočený klíč déle tak je ten zvuk do ztracena a mezitím se mě jako kdyby restartujou kontrolky na palubovce baterka by měla být ok.Hodiny a kontrolky svítí..zkoušel jsem chvilku počkat na žhavení a nic nepomohlo.Dnes byla poprvé pořádná zima ,tak nevím jeslti je to mrazem nebo čím...

Děkuju předem Milan
Golf 4 1.9 TDI 81 kw 12/1999 Highline

Uživatelský avatar
mdmatroxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 31.12.2011 13:25

Re: Auto nechce nastartovat

Příspěvek od mdmatroxx »

jde o Golf 4 1.9 tdi 81 kw 12/1999
Golf 4 1.9 TDI 81 kw 12/1999 Highline

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: Auto nechce nastartovat

Příspěvek od chonsicek »

překontrolovat kabely od baterky, kontakty a překontrolovat kostry.. vyčistit.. třeba to je tím
Polo 1.4TDI

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Auto nechce nastartovat

Příspěvek od 11mAjA11 »

Co znamená "baterka by měla být OK" ?..
Pokud jsi nejsi 100% jistý že je OK tak ji proměř zátěžákem jinak se jen domníváš že je OK..
Pak překontrolovat kostry atd jak bylo psáno výš, podle všeho ale jak píšeš o kontrolkách tak tipuju baterku spíš KO a nebo startér KO..
Jestli máš možnost tak to vyzkoušej nastartovat přes kabely z druhého auta, pkud to nepůjde tak je špatný startér nebo kontakt někde na kabelech..
Po tom pokusu o nastartování ještě zkus šáhnout na hlavní kabel ke startéru jestli třeba není pěkně rozžhavený pak by byl ten startér nejspíš špatný..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
mdmatroxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 31.12.2011 13:25

Re: Auto nechce nastartovat

Příspěvek od mdmatroxx »

No já myslel ,že když jede centrál,hodiny a svítí kontrolky ,tak že ta baterka by měla být v pohodě auto mám měsíc a baterku bych tam měl mít novou mám k tomu záručák.Takže nejdříve pořeším tu baterku a ty kabely ...Díky
Golf 4 1.9 TDI 81 kw 12/1999 Highline

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto nechce nastartovat

Příspěvek od Keflek »

pak si rovnou skontroluj dobijeni a odber proudu (mozne vybijeni baterky)
pokud to bude ok,muze bejt ko starter a pri startu bude mit velkej odber - co nejdriv resit,nebo oddelas baterku :wink:
Touran 2.0 TDi

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“