ČIDLA, OLEJOVÉ: čidlo oleje, závady a ost.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Snímač hladiny/teploty oleje

Příspěvek od abeljozef »

Pod motorom je namontovany na olejovej vani.

Hanys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 08.02.2010 21:50

Re: ČIDLA, OLEJOVÉ: čidlo oleje, závady a ost.

Příspěvek od Hanys »

Zdravím. Mám SHARAN 2l benzín motor ADY z roku 96. Při zahřátem motoru a otáčkach nad 2000 se rozsvítí kontrolka mazáni. Nevíte někdo jaky tlak má být na filtru a na hlavách? Dik.

Uživatelský avatar
fitzano
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 10.10.2007 16:56
Bydliště: Praha

Re: ČIDLA, OLEJOVÉ: čidlo oleje, závady a ost.

Příspěvek od fitzano »

Nemáte nějaké foto čidel ??

gumycuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 23.05.2009 15:40

POZOR!!! Olejové čidlo pod motorem Sharana 1,9TDi

Příspěvek od gumycuk »

Zdarec chlapi, ať mám najeto jen 200.000km, tak mi odešlo olejové čidlo pod vanom motoru- málem jsem vyhořel, takže doporučuju, aby jste si ho přes diagnostiku vyrušili a nestalo se Vám to, co mne!!!!
Je tam zbytečně, pokud nemáte Long-Life oleje. V ČR prý bylo od vozů r.2001 a více a fungovalo na ŘJ od 2004.
V zahraničí byly čidla zapojená přímo od namontování, takže jsem to měl zapojené hned, jelikož mám bývalé TAXI z Hamburku.
Je nelogicky zapojené přes 30A pojistku, takže než mi to přepálilo pojistku, speklo se pár drátů, odešla ŘJ i Imobolizér-PARÁDA.
Takže bacha na r.2004 a mladší.....tel.774879018
ASS gumycuk Dobruška

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: ČIDLA, OLEJOVÉ: čidlo oleje, závady a ost.

Příspěvek od Auto1 »

Proč tu děláš ten poplach?
Možná že tam udělalo paseku něco jiného,třeba HID,nebo LED nebo Bufík,nebo jiná dodatečná úprava,nebo shoda náhod,a odpálila ti jednotka kabely a né kabely jednotku...

Navíc máš mylné informace,pokud je v autě čidlo na vaně,tak ho jednotka umí počítat a dle toho vyhodnocuje variabilní interval,tedy i do roku 2004,né až po něm.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: POZOR!!! Olejové čidlo pod motorem Sharana 1,9TDi

Příspěvek od abeljozef »

gumycuk píše:Zdarec chlapi, ať mám najeto jen 200.000km, tak mi odešlo olejové čidlo pod vanom motoru- málem jsem vyhořel, takže doporučuju, aby jste si ho přes diagnostiku vyrušili a nestalo se Vám to, co mne!!!!
Je tam zbytečně, pokud nemáte Long-Life oleje. V ČR prý bylo od vozů r.2001 a více a fungovalo na ŘJ od 2004.
V zahraničí byly čidla zapojená přímo od namontování, takže jsem to měl zapojené hned, jelikož mám bývalé TAXI z Hamburku.
Je nelogicky zapojené přes 30A pojistku, takže než mi to přepálilo pojistku, speklo se pár drátů, odešla ŘJ i Imobolizér-PARÁDA.
Takže bacha na r.2004 a mladší.....tel.774879018
ASS gumycuk Dobruška
Najskor si nastuduj ako to funguje a potom nieco pis :wink:

esser
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 29.07.2009 11:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ČIDLA, OLEJOVÉ: čidlo oleje, závady a ost.

Příspěvek od esser »

Zdravím, potřebuji pomoci s olejovým čidlem.

Šel jsem na běžnou výměnu oleje, čidlo bylo bez problému.
Vyměnili olej a od té doby my to píše vadné olejové čidlo - vyhledejte servis.
Tak jsem tam zajel at prověří kde je chyba, prej to někdy dělá pokud je více oleje v motoru, tak malinko odsáli-dali ho tam prve krapet více, vymazali chybu, chvilku to bylo v pohodě a už to zase signalizuje.
Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost, mám nechat vyměnit čidlo bez pátrání a pak se uvidí?
Díky
Boby

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ČIDLA, OLEJOVÉ: čidlo oleje, závady a ost.

Příspěvek od M@rty74 »

Zkusil bych vypustit olej, čidlo z vany demontovat a opatrně ho vyprat např. v technickém benzínu - může být jen zalepené a zanešené.
A do servisu, kde ti dopřejí "krapet víc oleje" bych už asi nejezdil... PD motory jsou na hladinu oleje dost háklivé...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: ČIDLA, OLEJOVÉ: čidlo oleje, závady a ost.

Příspěvek od kubenec »

Když nepomůže to co píše M@rty, tak bych ho odpojil a vypnul přes kódování budíků. Mělo by to jít pouze přepnutím servisního intervalu na QG0.
Kódování serviního inter. je na třetí (Y) pozici.
WWXYZ
WW-výbava
+00-žádná výbava
+01-sig. brzdových destiček
+02-sig.bezpečnostních pásů
+04-ukazatel hladiny ostřikovačů
+08-multi.display
+16-navigace
X-Země
1-Evropa
Y-servisní interval
0-pevný bez čidla oleje - QG0
1-Proměný (LongLife) s čidlem oleje - QG1
2-Pevný s čidlem oleje - QG2
Z-Typ převodovky
1-manuál a AG5
2-AG4

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ČIDLA, OLEJOVÉ: čidlo oleje, závady a ost.

Příspěvek od abeljozef »

Vyborny postup, nieco nefunguje tak namiesto opravy to vypnut. :negative:

Len tak mimochodom to cidlo upozornuje aj na to ze treba skontrolovat hladinu = doliat olej co pri tychto motoroch bezne treba.

esser
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 29.07.2009 11:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ČIDLA, OLEJOVÉ: čidlo oleje, závady a ost.

Příspěvek od esser »

Doufal jsem,ze podobny problem s cidlem uz nekdo mel a ja tim usetrim.Vyradit ho z provozu urcite nechci,takze mi opravdu nezbyde nic jineho,nez ho vymeni a pak se uvidi,prftim jeste necham proverit drat k nemu a svorkovnici.Diky vsem
Boby

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: ČIDLA, OLEJOVÉ: čidlo oleje, závady a ost.

Příspěvek od kubenec »

abeljozef píše:Vyborny postup, nieco nefunguje tak namiesto opravy to vypnut. :negative:

Len tak mimochodom to cidlo upozornuje aj na to ze treba skontrolovat hladinu = doliat olej co pri tychto motoroch bezne treba.
OK, ale jak to maj Galaxy? Ty přece čidlo nemaj. A pokud vím,tak u intervalu QG0 čidlo na autě není a olej kontroluješ měrkou.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ČIDLA, OLEJOVÉ: čidlo oleje, závady a ost.

Příspěvek od abeljozef »

A takisto mame 21 storocie a nie sme v dobe MB cok a favoritov. To ze ho Ford do vsetkych galaxy nedava je vecou forda a jeho logiky myslenia ktore zaspalo dobu. To sa prejavyuje aj na inych specialitach v Galaxy od Forda.

Kazdopadne tieto motory vyzaduju dolievanie a v 21 storoci je normalne ze na to aj nieco upozorni. Nehovoriac o tom ze ak by doslo k postupnej strate oleja v pripade bliziacej sa havarie motora tak na to toto cidlo upozorni skor ako tlakac.

Takze je to o tom ze pokazila sa uzitocna vec a teraz aky je ktormu pristup. Bud to opravim alebo to zmrsim tym ze to uplne ostavim. A taketo prasaciny ja nerobim.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: ČIDLA, OLEJOVÉ: čidlo oleje, závady a ost.

Příspěvek od kubenec »

abeljozef píše:A takisto mame 21 storocie a nie sme v dobe MB cok a favoritov. To ze ho Ford do vsetkych galaxy nedava je vecou forda a jeho logiky myslenia ktore zaspalo dobu. To sa prejavyuje aj na inych specialitach v Galaxy od Forda.
Myslím, že je hodně aut, které to nemají aj v 21 století. Samozdřejmě s tebou souhlasím co se týče funkce. Toto řešení jsem Esserovi nabídl, protože mi volal a říkal, že cca 1500,- za čidlo se mu dávat nechce. Končím diskuzi.

marfy3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 11.06.2011 16:30

Re: ČIDLA, OLEJOVÉ: čidlo oleje, závady a ost.

Příspěvek od marfy3 »

Ahojte.
Mám problém na sharanu 2006 85KW , s tlakem oleje. Po nastartování mi to po chvíli na přístrojovce napíše - nízký tlak oleje , vypnout motor. Čidlo tlaku u filtru a olej jsem vyměnil a stále to svítí. Bylo to i na počítači , ale nic nenašli.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“