Vaří a ztrácí se kapalina

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Bary21
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.04.2011 18:07

Vaří a ztrácí se kapalina

Příspěvek od Bary21 »

Zdravím všechny příznivce golfů atd. :) A mám otázku. V březnu roku 2011 jsem měnil chladící kapalinu. Od té doby mi čidlo v baňce hlásilo ať zkontroluju kapalinu ale třeba jen minutu po nastartování, pak chyba zmizela. Takhle to dělalo většinou v zimě. Ovšem teď když se ta chyba rozsvítila a nezhasla, nebral jsem to na vědomí, protože jsem si na ní za ten skoro rok tak nějak zvykl. Trošku blbý :) Takže jsem zjistil po týdnu že jsem jezdil bez chladící kapaliny, která se najednou někde ztratila. Takže jsem jí u práce za studena dolil, ovšem chyba pořád svítila a po příjezdu domu kapalina zase nikde. Tak jsem zase ráno dolil a než jsem dojel do práce tak 120°C. Druhý den to samé, takže s tím teď nejezdím logicky. Já autům nerozumím a každý řiká něco jiného. Buď termostat, těsnění pod hlavou nebo hlava. Nevšiml jsem si že by kapalina vytékala pod auto. Co vy na to? Děkuju. Jinak pro info mám 1.8T 110kw.

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaří a ztrácí se kapalina

Příspěvek od maku »

Napichnout na na VAG ohledne cidel, ale podle toho jak to popisujes muze byt foukle tesneni pod hlavou.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Vaří a ztrácí se kapalina

Příspěvek od tomakecTD »

No toto na vag nemá cenu bych řekl já. Čidlo ztráty kapaliny je v jednotce budíků a tam ti to napíše to, co na palubce, že voda není.

Prostě ten motor projít. Jestli to neteče chladičem, hadicemi, atd. Když ne, těsnění, hlava - tj horší varianta mno.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaří a ztrácí se kapalina

Příspěvek od maku »

Jo jeste zkontrolovat jestli nepribyva oleje myslim tim voda do oleje tak je jsite foukle tesmemi pod hlavou. Pret ten VAG jsem mel namysli zkontrolvat vsechny cidla proste projet jestli tam nevisi nejake chybove hlaseni. Bude treba prolezt cely motor. Jete muze byt i spatny termostat a ten ti VAG neukaze.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Vaří a ztrácí se kapalina

Příspěvek od GOLFÁK »

Kolik si celkově tý kapaliny dolil. Nejdřív bych zkusil nastartovt auto a dolejvat dokud ti nepřestane mizet. Potom to dolejt mezi rysky a project se.

Bary21
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.04.2011 18:07

Re: Vaří a ztrácí se kapalina

Příspěvek od Bary21 »

Dolil jsem cestou z práce asi jen půl litru (byla tma tak jsem neviděl kolik jí tam je, tak abych to nepřelil) a druhý den když jsem viděl že tam nic neni, jsem dolil litr. To také zmizelo. Jinak olej jsem kontroloval a ten je OK.

Uživatelský avatar
OndraV5
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 15.11.2010 14:50
Bydliště: Krucemburk, VWysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaří a ztrácí se kapalina

Příspěvek od OndraV5 »

Ahoj, to mě dělalo také, ale na Boře V5. Voda mě mizela a měl jsem i mokro pod autem.. Nakonec to bylo tělo termostatu, hadice k němu a i vodní pumpa, to vše se měnilo... Tak uvidíš jak na tom budeš Ty, hodně štěstí :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“