Etanol nebo LPG

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
h.h8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 18.10.2010 07:15

Etanol nebo LPG

Příspěvek od h.h8 »

Ahoj máte zkušenosti s předěláním na etanol? Řeším jestli etanol nebo LPG. Přestavba etanol 15tis a LPG cca 50tis. a etanol stojí kolem 25kč/l. mám V8, 4.2i benzín. Nejezdíte někdo na etanol?

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Etanol nebo LPG

Příspěvek od tomakecTD »

Je třeba si to vypočítat. Kolik jezdíš a jakou to bude mít návratnost. Jestli jezdíš hodně, šel bych do LPG. LPG je myslím víc rozšířený než ethanol a možná by šla zástavba udělat ještě levněji. Doporučuji landi renzo, to mám já nebo VIALLE to je prý špička. Cena lpg jak kde, 15-17kč
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Radimurb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 19.11.2011 09:57

Re: Etanol nebo LPG

Příspěvek od Radimurb »

No nevím LPG bude mit větší spotřebu. Nevím jestli ma 4,2 baterku i v kufru tak bys mel problém s bombou. Nevím me osobně plyn moc neuchvacuje, měli sme ho v Hondě a spis furt nejakem problém překáží to, v kabině hnusnej přepínač, nemáš moc přehled o tom kolik tam mas a ještě hnusná Zátka v narazniku a malá nadr, kolik tak najede turek 4,2 kdyz bude zrát tak 20 litru plynu? etanol je sice dražší ale todle všechno odpadne ma oktanovy číslo přes 100 a podle me najede vic než na benzin takze ta cena bude potom možna stejna. Nevím plyn uznávám akorát přímo od výrobce aut (Subaru Škoda atd).

klo55
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 04.09.2011 12:10

Re: Etanol nebo LPG

Příspěvek od klo55 »

Tak proc se ptas,kdyz jses vlastne rozhodlej.........
Radimurb píše:No nevím LPG bude mit větší spotřebu. Nevím jestli ma 4,2 baterku i v kufru tak bys mel problém s bombou. Nevím me osobně plyn moc neuchvacuje, měli sme ho v Hondě a spis furt nejakem problém překáží to, v kabině hnusnej přepínač, nemáš moc přehled o tom kolik tam mas a ještě hnusná Zátka v narazniku a malá nadr, kolik tak najede turek 4,2 kdyz bude zrát tak 20 litru plynu? etanol je sice dražší ale todle všechno odpadne ma oktanovy číslo přes 100 a podle me najede vic než na benzin takze ta cena bude potom možna stejna. Nevím plyn uznávám akorát přímo od výrobce aut (Subaru Škoda atd).

erico
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 01.11.2008 12:59

Re: Etanol nebo LPG

Příspěvek od erico »

Lpg, zatka v narazniku? Prepinac prekazi? Nevis kolik mas dojezd? To jsi asi deset let zpaky :D :D

erico
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 01.11.2008 12:59

Re: Etanol nebo LPG

Příspěvek od erico »

Tak ted trosku pocitani, jel jsem do tater natankoval jsem za 800kc lpg po 15kc cesta jen na spotrebu sem tam nejake zrychleni si ho poslechnout ja rve :twisted: , najelo se 350km na 60l nadrz co mam v rezerve, samozrejme ohnuty plovak aby se vlezlo 58l....takze totalne smesne penize na drobka s tim co ma pod kapotou, jinak normalni tankovani za vysokou cenu co mame ve meste 17,5 takze 1050kc a po meste vetsinou litani najezd 300km.

Radimurb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 19.11.2011 09:57

Re: Etanol nebo LPG

Příspěvek od Radimurb »

klo55 píše:Tak proc se ptas,kdyz jses vlastne rozhodlej.........
Radimurb píše:No nevím LPG bude mit větší spotřebu. Nevím jestli ma 4,2 baterku i v kufru tak bys mel problém s bombou. Nevím me osobně plyn moc neuchvacuje, měli sme ho v Hondě a spis furt nejakem problém překáží to, v kabině hnusnej přepínač, nemáš moc přehled o tom kolik tam mas a ještě hnusná Zátka v narazniku a malá nadr, kolik tak najede turek 4,2 kdyz bude zrát tak 20 litru plynu? etanol je sice dražší ale todle všechno odpadne ma oktanovy číslo přes 100 a podle me najede vic než na benzin takze ta cena bude potom možna stejna. Nevím plyn uznávám akorát přímo od výrobce aut (Subaru Škoda atd).

Asi moc nectes, já se neptal to byl můj názor, já to mám vyřešeny - mám naftu :wink:

klo55
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 04.09.2011 12:10

Re: Etanol nebo LPG

Příspěvek od klo55 »

neboj ctu,jen jsem spatne odeslal.pardon :D

Radimurb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 19.11.2011 09:57

Re: Etanol nebo LPG

Příspěvek od Radimurb »

erico píše:Lpg, zatka v narazniku? Prepinac prekazi? Nevis kolik mas dojezd? To jsi asi deset let zpaky :D :D

Jo chtel jsem to dopsat, že dnes uz je to možna trochu jinak.

MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Etanol nebo LPG ..i pro diesel?

Příspěvek od MMM8 »

existuje zařízení DIESELGAS.....přimichavaní LPG do nafty ..existuje kit SOLARISDIESEL ale neznam jeho cenu ...www.lkauto.cz/dieselgas...ale moc tomu nerozumim ...je tady někdo kdo by to vysvětlil jestli je to vúbec raálne a ekonomické pro tuarega V10??Jsou s tim zkušenosti?

Díky

Odpovědět

Zpět na „Touareg“