cukání pedálu brzdy

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
davn1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 14.07.2009 23:30
Bydliště: drsný kraj,drsní lidé...
Kontaktovat uživatele:

Re: cukání pedálu brzdy

Příspěvek od davn1 »

mě to nekope,auto brzdí normálně ABS funguje tak jak má,teď jsem byl kontrolovat brzdovou kapalinu a je tam pod minimem,a to mi mechanik tuším na konci léta brzdovou kapalinu doléval a říkal že je to normálni no mě už to normalní nepřijde aby mi po cca 3 měsících zase ubylo tolik brzdové kapaliny.

stawaFK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1316
Registrován: 11.05.2010 17:46

Re: cukání pedálu brzdy

Příspěvek od stawaFK »

no to asi normální určitě není :roll: takže ti někde utíká mrcha jedna
Ženská a auto se nepůjčuje. Ámen

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=156847" onclick="window.open(this.href);return false;


http://www.truhlarstvisimic.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

-v případě zájmu napsat SZ

Uživatelský avatar
charlie77
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 27.12.2009 16:16
Bydliště: okres TC
Kontaktovat uživatele:

Re: cukání pedálu brzdy

Příspěvek od charlie77 »

stawaFK píše:dneska jestli to stihnu tak mrknu na ten vag. a mám mrknout i při jízdě na ty hodnoty abs čidel? a na všech 4 musí být stejné hodnoty jo? normál vag neukazuje žádnou chybu jen lambdy a výhřev zrcátka.

A kope to při tom dobržďování no :negative: docela nahovno ten zvuk co to dělá :roll: to je mi víc nepříjemný když zastavuju před přechodem a chrvrrr :mrgreen: ale když normálně brzdím třeba z padesátky na dvacku tak pohoda :roll:
Meril jsi to tim VAGem? Me to taky delalo. Menil jsem si jedno cidlo a nezastrcil jsem ho dostatecne, takze mezi cidlem a kruhem byla velka mezera, tak to nerozpoznalo tu rychlost presne, ale byl tam maly rozdil. Meris to normalne za jizdy. Vypisujou se ti rychlosti na kazdym kole zvlast ;)

stawaFK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1316
Registrován: 11.05.2010 17:46

Re: cukání pedálu brzdy

Příspěvek od stawaFK »

no ještě jsem se právě k tomu nedostal...odpoledne mám pokaždé trénink :roll: možná zítra, jedu nasadit tu kliku pátejch dveří, ona se moc tmavě modrá k šedivé nehodí :mrgreen:

no možná to bude ono jak píšeš :roll: nebo spíš doufám i že to bude ono. Ale zastrčenné by mělo být dostatečně, ještě jsme to kontrolovali když jsme to byli projet. Ale určitě budu moudřejší s tím až to proměřím...

a co když v té rychlosti nad těch 10 km/h jak tu někdo psal to bude ukazovat stejně? svině absácký :rofl: nejde mi prostě do palice že to dělá jen při dobržďování, to tu někdo psal že čidla můžou v této malé rychlosti mít jiné hodnoty :roll:
Ženská a auto se nepůjčuje. Ámen

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=156847" onclick="window.open(this.href);return false;


http://www.truhlarstvisimic.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

-v případě zájmu napsat SZ

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: cukání pedálu brzdy

Příspěvek od tomakecTD »

Všeobecně jsem slyšel když je prblém s ABS tak je potřeba jednotku zkalibrovat. Jet cca 130 a plně dupnout na brzdu. V tomto momentě ikdyz svítí kontrolka chyby ABS, zhasne. Zkoušeno na 2 autech i na mém. A autu nesmí proklouznout kolo jinak je to špatně.

Dnes jsem jel po ledu a taky mi cukal pedál brzdy jako ABSko, ale to je zcela v normě

Osobně s těmi čidly není moc velký problém bych řekl. Já jedno zcela zničil dlouhým šroubem, vyšrouboval, narovnal žebírka toho čidla a funguje dále jak má :D
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
charlie77
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 27.12.2009 16:16
Bydliště: okres TC
Kontaktovat uživatele:

Re: cukání pedálu brzdy

Příspěvek od charlie77 »

stawaFK píše: no ještě jsem se právě k tomu nedostal...odpoledne mám pokaždé trénink :roll: možná zítra, jedu nasadit tu kliku pátejch dveří, ona se moc tmavě modrá k šedivé nehodí :mrgreen:

no možná to bude ono jak píšeš :roll: nebo spíš doufám i že to bude ono. Ale zastrčenné by mělo být dostatečně, ještě jsme to kontrolovali když jsme to byli projet. Ale určitě budu moudřejší s tím až to proměřím...

a co když v té rychlosti nad těch 10 km/h jak tu někdo psal to bude ukazovat stejně? svině absácký :rofl: nejde mi prostě do palice že to dělá jen při dobržďování, to tu někdo psal že čidla můžou v této malé rychlosti mít jiné hodnoty :roll:
Urcite bude ukazovat jiny hodnoty. Nejspis tam bude nula jako u me. Me zaclo merit az od cca 15 km/h.. zkusil bycho primacknout, jestli pujde a kdyz ne, tak novy. Mozna uz bude i v pameti zavad. Odkud jsi?

Uživatelský avatar
davn1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 14.07.2009 23:30
Bydliště: drsný kraj,drsní lidé...
Kontaktovat uživatele:

Re: cukání pedálu brzdy

Příspěvek od davn1 »

Tak jsem byl dneska za mechanikem a říkal že to ABS rožlá kontrolka že to dělá mráz že tam blbnou prý kontakty na čidlech,dolil brzdovou kapalinu zkontroloval brzdové destičky ty jsou prý ok žádný únik nenašel ale bylo tam brzdové kapaliny pod minimem zároveň z hadičkou co vede ke spojce říkal že to muže chcat někde přes spojku budu to sledovat a uvidím,takže snad to ABS je ok.

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: cukání pedálu brzdy

Příspěvek od DandyCZ »

JJ být tebou sleduju pozorně....já za celej výměnnej interval brzdovku nedolívám..je to uzavřenej okruh kde se nesmí nic ztratit. Je možný že bude váleček na spojce chycenej. Koukám že máš 1.4 benzín...taktam buď nebudeš mít kryt žádnej nebo jen ten malej kšiltík. Pak tam lítá děsnýho bordelu a v zimě to žere sůl. Já sem to vyřešil Dieslovým krytem a v motoru je jak v obýváku..pěkně čisto..a to i když s tím lítám nezpevněných cestách blátem. To bylo sice mimo topic..ale třeba to pomůže :)
Jinak za zimu se mi BAS jeste nikdy nerozsvitilo....pouze jednou..když bylo v haji čidlo..jak sem psal výše...

stawaFK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1316
Registrován: 11.05.2010 17:46

Re: cukání pedálu brzdy

Příspěvek od stawaFK »

takže jsem to napojil, ani jsem nemusel zkoušet ty čidla ABS, protože to vyhodilo hnedka chybu nějak brzdového pedálu čidla nebo něco s kroužkem...nechá mi to vyjet na papíře, protože já si prostě pamatuju h... :mrgreen:
Ženská a auto se nepůjčuje. Ámen

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=156847" onclick="window.open(this.href);return false;


http://www.truhlarstvisimic.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

-v případě zájmu napsat SZ

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“