Řídicí jednotka ABS

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Diesel_CB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 30.05.2010 23:27

Řídicí jednotka ABS

Příspěvek od Diesel_CB »

Ahoj, mám Passat B5 r. 1999,
zřejmě odešla řídicí jednotka ABS (ESP nemám), potřeboval bych poradit: dá se vyměnit jen ta řídicí jednotka samotná, nebo se musí měnit cela jednotka, jak se to všude prodává i s tou hlinikovou kostkou a ještě jestli někdo nevíte zda můžu použit jednotku ABS + ESP, mám na mysli to, že třeba čtu inzerát: "Jednotka ABS pro vozidla vybavená ESP, číslo dílu 8E0614111T". Tak mě zajímá jestli ji můžu použit i ve svém autě bez ESP, nebo co to udělá když ji tam dám ? A je u toho fotka i s tou kostkou, jak se do ni šroubujou přívody kapaliny, tak nevím jestli se dá vyměnit jen ta elektronika, nebo se to musí měnit celý.
Díky :wink:
VW Passat Variant 1.8T r.1999

Pardal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 21.01.2012 19:22

Re: Řídicí jednotka ABS

Příspěvek od Pardal »

Jaký máš kód té jednotky ?
Nechceš mě na pokusy prodat tu mrtvou ?

Uživatelský avatar
Diesel_CB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 30.05.2010 23:27

Re: Řídicí jednotka ABS

Příspěvek od Diesel_CB »

Pardal píše:Jaký máš kód té jednotky ?
Nechceš mě na pokusy prodat tu mrtvou ?

Kód jednotky je 8E0 614 111 B
Mrtvou si zatím nechám, přemýšlím, že ji pošlu na opravu.
VW Passat Variant 1.8T r.1999

Uživatelský avatar
Mart48
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 04.07.2010 15:12
Bydliště: Východní čechy

Re: Řídicí jednotka ABS

Příspěvek od Mart48 »

Rozhodně nejlevnější máš opravu sám sem to řešil tady http://www.ridicijednotky.cz/rj.php" onclick="window.open(this.href);return false; stálo mě to 4500Kč i s poštovním jede mě už druhým rokem bez poruchy.Nový nebo bazaroví kousky se těžko zcháněj a když seženeš tak se pod 8tis. nedostaneš.
Vw Passat B5 1.8T 132 kw LPG r.v.98

Uživatelský avatar
Diesel_CB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 30.05.2010 23:27

Re: Řídicí jednotka ABS

Příspěvek od Diesel_CB »

No právě, nahradit jinou se zřejmě nedá, musím tam dát přesně tu s "B" na konci i když je jich mraky a vypadají všechny stejně, ale s béčkem jsem nikde neviděl. A přesně na těch stránkách jak píšeš jsem včera byl a posílal poptávku, uvidím co odpoví.
Ona starší, použitá se dá sehnat i pod 1000,- Kč, vtip je právě v tom, že se tam musí použit přesně ta samá a tu nikde nemají.
VW Passat Variant 1.8T r.1999

Uživatelský avatar
wenousch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 30.08.2009 12:39
Bydliště: Praha, Vysočina

Re: Řídicí jednotka ABS

Příspěvek od wenousch »

Půl roku jsem teď řešil stejný problém. Když už jsem s B na konci sehnal, tak zase nefungovala atd. nakonec jsem tam zapojil s AB na konci a ejhle, všechno funguje jak má. Neřeš repas a kup rovnou s AB. Dají se sehnat od 500 komplet. Stačí když na tu novou jednotku připojíš kabel, kterej máš v tý starý a rovnou zjistíš, jestli funguje nebo ne.

Buď můžeš dát 4500 za repas a mít pár let klid a nebo každej rok koupit jinou starší za 500 :)

Vyber si sám :)

Uživatelský avatar
Diesel_CB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 30.05.2010 23:27

Re: Řídicí jednotka ABS

Příspěvek od Diesel_CB »

No, konečně dobrá rada, přesně to co jsem chtěl slyšet, jestli jsou zaměnitelný a nebo ne. Už vím, že Téčkem se dají nahradit AA a AH, ale nevěděl jsem čím se dá nahradit B. Takže díky moc :!:
Jo a s tou moji druhou otázkou co jsem tu měl, je to tak, že dá se vyměnit i samotná řidicí jednotka, ale je to práce navic, snažší je vyměnit celou jednotku i s čerpadlem (to jen kdyby to taky někoho zajímalo :wink: )
VW Passat Variant 1.8T r.1999

Uživatelský avatar
wenousch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 30.08.2009 12:39
Bydliště: Praha, Vysočina

Re: Řídicí jednotka ABS

Příspěvek od wenousch »

Podle ETKY je B záměnný za F, ale tu jsem taky nikde nesehnal, takže jsem zkoušel a zkoušel. Kámoš měl pak s AB na konci a jede to. Ta má navíc myslím ASR, ale když to v autě nemáš, nevadí. Naopak by to bylo horší :D

Jednodušší je vyměnit celou jednotku i s čerpadlem ( musíš sice odvzdušnit brzdy, ale to je hned)

Kamil85
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.05.2011 00:35

Re: Řídicí jednotka ABS

Příspěvek od Kamil85 »

Zdravím, mám dotaz,
Mám B5 variant r.98 1.9TDI synchro, 81KW a odešla mi řídící jednotka ABS. Po dlouhém hledání jsem našel za 2000 a když mi ji dovezli, tak jsem zjistil, že je to řídící jednotka na 1.8i. Proto se chci zeptat, jestli se to dá i tak vyměnit a nebo musím vrátit a hledat přesně na můj motor?

Za 2 měsíce mám technickou tak to chci mít do té doby opravené.

V příloze je zakoupená rídící jednotka ABS
rj abs 1.jpg
rj abs 2.jpg

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídicí jednotka ABS

Příspěvek od tornado1 »

a jak jsi zjistil že je to na 1.8i? u Passata na motorizaci ABS vůbec nezáleželo!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Kamil85
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.05.2011 00:35

Re: Řídicí jednotka ABS

Příspěvek od Kamil85 »

Bylo to na tom od dodavatele napsané. Takže podle čeho mám srovnat tu moji s koupenou? Četl sem že nějaké písmena mají být schodné. Se v tomto smyslu moc nevyznám, tak bych byl rád za radu. Které čísla, kde je najdu atd.

bennyy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 03.11.2010 17:06

Re: Řídicí jednotka ABS

Příspěvek od bennyy »

máš to na druhý fotce - 8E0614111AB
VW Passat 1.9 TDi 81kW r.v.1999 :blush:

Kamil85
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.05.2011 00:35

Re: Řídicí jednotka ABS

Příspěvek od Kamil85 »

A výměna je jednoduchá a nebo to raději dát do servysu? Jde o to jestli se musí použít nějaké spešl nářadí atd.

Kamil85
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.05.2011 00:35

Re: Řídicí jednotka ABS

Příspěvek od Kamil85 »

bennyy píše:máš to na druhý fotce - 8E0614111AB
Dík moc za radu.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídicí jednotka ABS

Příspěvek od tornado1 »

wenousch píše:Podle ETKY je B záměnný za F, ale tu jsem taky nikde nesehnal, takže jsem zkoušel a zkoušel. Kámoš měl pak s AB na konci a jede to. Ta má navíc myslím ASR, ale když to v autě nemáš, nevadí. Naopak by to bylo horší :D

Jednodušší je vyměnit celou jednotku i s čerpadlem ( musíš sice odvzdušnit brzdy, ale to je hned)

udělal jsi pěknou blbost, ted jsi přišel o EDS!!!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“