Lambda sonda

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
shake15
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 08.01.2010 17:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda sonda

Příspěvek od shake15 »

Tak já Lambdu už vyměnil, nakonec to šlo povolit jedna radost - bez nahřívání, nástřiku apod. Za 20 min nebylo co řešit. Jinak jsem zjistil, že mám velkou hodnotu u škrtící klapky, tak jsem ji chtěl vyčistit, ale byla jak nová. Nakonec jsem zjistil, že je prasklá hadice u sání vzduchu, tak jsem to oblepil, co to šlo a hodnoty šly hnedka dolů. Teďka golfík krásně ševelí čistě na 800otáčkách. Dneska ještě musím udělat termostat, nechce se ta sviňa zahřívat.

Jak říkal můj učitel, všechno souvisí se vším. :mrgreen:
Golf IV., 1,6 74kW Highline a nově Passat B5 2,5TDi 110kW

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Lambda sonda

Příspěvek od tomakecTD »

shake15 píše:Tak já Lambdu už vyměnil, nakonec to šlo povolit jedna radost - bez nahřívání, nástřiku apod. Za 20 min nebylo co řešit. Jinak jsem zjistil, že mám velkou hodnotu u škrtící klapky, tak jsem ji chtěl vyčistit, ale byla jak nová. Nakonec jsem zjistil, že je prasklá hadice u sání vzduchu, tak jsem to oblepil, co to šlo a hodnoty šly hnedka dolů. Teďka golfík krásně ševelí čistě na 800otáčkách. Dneska ještě musím udělat termostat, nechce se ta sviňa zahřívat.

Jak říkal můj učitel, všechno souvisí se vším. :mrgreen:
No vida, to s falešným luftem tu řeší skoro každej teď :D gratulace že je to ok :)
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
shake15
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 08.01.2010 17:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda sonda

Příspěvek od shake15 »

Díky, díky :drinks: ...akorát dneska zase už začly haprovat otáčky, hold izolepa není nová hadice :negative:
Golf IV., 1,6 74kW Highline a nově Passat B5 2,5TDi 110kW

czab
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 26.08.2012 16:24
Bydliště: Velký Ořechov (kusek od Zlína)

Re: Lambda sonda

Příspěvek od czab »

Zdravim, podle FAQu je lambda u 1.6 SR "na zaciatku vyfukoveho potrubia t.j. na motore zo zadnej strany", ale když vlezu pod auto tak mám lambdu před kate (nebo za) a hned vedle toho tu krabičku kam vede drát. To mám jako 2 lambdy nebo co? :laugh: Sem myslel že 2 mají 16v a SRka mají jednu. Tak jak to je? :)
Golf IV 1.6SR & lpg

Uživatelský avatar
shake15
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 08.01.2010 17:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda sonda

Příspěvek od shake15 »

No mě by tohle taky zajímalo, neboť mi tenkrát, když jsem ji měnil - která je na svodech, známí říkali, že je ještě jedna u katu, ale já tam osobně žádnou nemám, z krabičky vede taky jen jedna a to k těm svodům :-D
Golf IV., 1,6 74kW Highline a nově Passat B5 2,5TDi 110kW

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda sonda

Příspěvek od jurod »

SR má jednu lambdu, ale dělali se 2 varianty katalyzátorů, jeden ji má hned za svody, vidíš ji pod kapotou a druhý ji má dál směrem ke katalyzátoru, těsně před...Ta první varianta je starší...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
shake15
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 08.01.2010 17:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda sonda

Příspěvek od shake15 »

Haaa, já to říkal, přece nejsem blbej :-D
Golf IV., 1,6 74kW Highline a nově Passat B5 2,5TDi 110kW

czab
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 26.08.2012 16:24
Bydliště: Velký Ořechov (kusek od Zlína)

Re: Lambda sonda

Příspěvek od czab »

jurod píše:SR má jednu lambdu, ale dělali se 2 varianty katalyzátorů, jeden ji má hned za svody, vidíš ji pod kapotou a druhý ji má dál směrem ke katalyzátoru, těsně před...Ta první varianta je starší...
Výborné vysvětlení. Jen si myslim ze starši je druhá varianta, protože mam r.v. 1998 a mam těsně před katem. Ale diky, staci mi ze mam jen jednu :-D . Snad ma nova i starsi lambda stejna, abych nekoupil spatne. :-)
Golf IV 1.6SR & lpg

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda sonda

Příspěvek od jurod »

Já měl motor 1.6 AKL 74kw, r.v. 98 a tam byl katalyzátor s číslem 1J0253208FE, kde byla sonda blíže k motoru, myslím, že někde na svodech dokonce.
Dle Etky se tenhle katalyzátor potom nahradil katem s číslem 1J0253058KX, kde bude ta lambda pravděpodobně blíže k samotnému katalyzátoru...
Ale kdy se to přesně měnilo, to nevím...ale myslím, že ten tvůj bude s tím novějším číslem.. :wink:
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Tomas GOLF 1.6SR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 18.11.2011 19:27
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Tomas GOLF 1.6SR »

Dobrý den, co by tohle mohlo být za chybu, lambda sonda vyměněná, všechny čidla ,klapka nová ,svíčky ,vzducháč ,přetěsněné sání ,můžou tohle dělat vlnovce před katem?
motor 1.6 SR AKL 74 KW,
Výpis z Vagu
výpis..jpg
Pročetl jsm to tady vše a pořád nejsem z toho moudrý.

Děkuji
GOLF IV 1.6 74KW benzín +LPG :-)

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda sonda

Příspěvek od jurod »

Ano, jakákoliv netěsnost před katalyzátorem tohle dělat může...tahle chyba ne vždy znamená to, že je chybná lambda, spíše poukazuje na podíl kyslíku ve výfukových plynech, který závisí i od bohatosti, resp. chudosti spalované směsi...
Tady něco z VISu..
Přílohy
1.jpg
2.jpg
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Doctor Driver »

falko1983 píše:Nejlepší je jak píše tomakecTD uštípat dráty a nasadit nástrkáč a vytočit .Jinak za 2800,- dobrá cena ona se ta sonda v náhradě nevyrábí nebo v době když jsem jí scháněl cca rok zpět nevyráběla takže laciněji jedině od někoho tady na klubu nebo vraky.Jen upozorním že sonda má svojí životnost a tuším že po 160tkm by se měla vyměnit.
Hehe, tak alespoň uvidím, zda mám stažený kiláky nebo nikoliv..už mam 134 tis. najeto :mrgreen: Takže když začne kolem 160 tis. zlobit lambáda, tak je jasno, že to stočený není a nebo už byla měněna a auto má 320 tis. - ještě lepší možnost :laugh:
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Tomas GOLF 1.6SR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 18.11.2011 19:27
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Tomas GOLF 1.6SR »

jurod píše:Ano, jakákoliv netěsnost před katalyzátorem tohle dělat může...tahle chyba ne vždy znamená to, že je chybná lambda, spíše poukazuje na podíl kyslíku ve výfukových plynech, který závisí i od bohatosti, resp. chudosti spalované směsi...
Tady něco z VISu..
Děkuju ti , tak jsi mi to asi potvrdil ,zkusím zkouknout vlnovce palivák atd. vstřikovače podle mě ne na LPG i benzín to dělá taky, itak to zkontroluji,a pak se podělím čím to opravdu je řeším to už přes rok a půl a mechanici jen rejžují.
Možná i vadná ŘJ jak jsi to posílal , uvidím.

Jinak je pravda, že někdy moe auto má bohatší směs a někdy chudší směs,tak to bude můj problém.

Díky moc
GOLF IV 1.6 74KW benzín +LPG :-)

MarinoX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 29.04.2019 09:57

Re: Lambda sonda

Příspěvek od MarinoX »

Skúšal použiť niekto takúto 5 polovu napríklad pre passat?

https://www.autodielygafa.sk/tecdoc/vw/ ... 255/362368" onclick="window.open(this.href);return false;

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Lambda sonda

Příspěvek od varok »

Tomas GOLF 1,6SR: Zkuste i jestli nemáte už špatné těsnění přímo na hlavě, jak je přišroubovaný výfuk na hlavu nebo jak je příruba mezi litinovým potrubím výfuku a 1. dílem výfuku.
Ta řj nemáte už slabší baterii? Někdy když bývá slabší baterie, těsně před smrtí, tak při startování nebo jiném větším odběru může spadnout palubní napětí pod stanovenou mez a řj to vyhodnotí jako chybu. Taky jsem to míval, teď mám novou baterii a altík po repasi, tak už chyba nebyla asi rok.
Lambdu máte novou, ale jakou jste dával?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“