OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
mafy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice

Příspěvek od mafy »

kazbic píše:To chce měřit a měřit.Pokud víš kde je přívod pro vyhřívání př.okna,tak si sežeň klešťový ampérmetr na stejnosměr a zkus to změřit.Další možnost je vzít obyčejný kompas a přejeď s ním okno po té,co si budeš myslet že je zapnuté vyhřívání.Spirála bere velký proud a tam kde bude dobrá,tak to pěkně zacvičí se střelkou.Ještě jsem to nestudoval,ale určitě není celá spirála zapojena do série,ale serioparalelně nebo paralelně.Je možný,že ti topí jen okrajová část okna a tys to přehlídl.
Dneska ráno, jak mrzlo tak jsem to zkoušel a ani ťuk.Vypadá, že tam nejde proud.Našel už jsem i to relé co k tomu patří a to je O.k.Vypada to na poškozenej přívod , ale potřeboval bych poradit kde ho na tom skle najdu.
:bot: :bot: :bot: :bot: :bot:

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

To nevým ,ale možná by stálo za to zavolat tam kde vyměňujou autoskla.

Uživatelský avatar
kos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od kos »

přívod najdeš v pravý a levým dolním rohu okna. Možná že se na ně dostaneš když odendáš plasty u malích okýnek. jdou jednouduše vytáhnout bez použití nářadí. Už si to tolik nepamatuju, ale mělo by to tak bejt

Uživatelský avatar
mafy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice

Příspěvek od mafy »

kos píše:přívod najdeš v pravý a levým dolním rohu okna. Možná že se na ně dostaneš když odendáš plasty u malích okýnek. jdou jednouduše vytáhnout bez použití nářadí. Už si to tolik nepamatuju, ale mělo by to tak bejt
Dík za radu, zítra se na to zkusím podívat. :hul: :hul: :hul:

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

mafy píše:
kazbic píše:To chce měřit a měřit.Pokud víš kde je přívod pro vyhřívání př.okna,tak si sežeň klešťový ampérmetr na stejnosměr a zkus to změřit.Další možnost je vzít obyčejný kompas a přejeď s ním okno po té,co si budeš myslet že je zapnuté vyhřívání.Spirála bere velký proud a tam kde bude dobrá,tak to pěkně zacvičí se střelkou.Ještě jsem to nestudoval,ale určitě není celá spirála zapojena do série,ale serioparalelně nebo paralelně.Je možný,že ti topí jen okrajová část okna a tys to přehlídl.
Dneska ráno, jak mrzlo tak jsem to zkoušel a ani ťuk.Vypadá, že tam nejde proud.Našel už jsem i to relé co k tomu patří a to je O.k.Vypada to na poškozenej přívod , ale potřeboval bych poradit kde ho na tom skle najdu.
:bot: :bot: :bot: :bot: :bot:
Ne ne.Poškozený přívod NEBUDE.Psal jsi,že po zapnutí vyhřívání,je na motoru slyšet že jde do zátěže.Kdyby byl přerušený přívod do skla,znamenalo by to nulový odběr a tudíž nulovou zátěž pro motor :!:
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
rooman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Příspěvek od rooman »

Taky jsem to už řešil jak psali vyše v každem rohu u okynek sejmeš kryt tam vede na každe straně jeden černý hruby drat neboli napajení okna pro každou stranu okna vzlášt.To znamená proměřit ten kabel vuči kostře tušim že tam je konektor ,stači klasicka kontrolka žarovka ta by se měla rozsvitit ,pokud né tak maš problem v přivodu nebo v rele ,pokud se rosvití tak se ještě mrkni na ukostřeni okna je to pod vrchní osvětlením interieru to vycvakneš a jestli je kostra dobra tak máš přerušené vedení na okně od kostry.Budeš muset měnit okno ja ho taky měnil.stači tak

Uživatelský avatar
Galaxy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Galaxy »

rooman píše:Taky jsem to už řešil jak psali vyše v každem rohu u okynek sejmeš kryt tam vede na každe straně jeden černý hruby drat neboli napajení okna pro každou stranu okna vzlášt.To znamená proměřit ten kabel vuči kostře tušim že tam je konektor ,stači klasicka kontrolka žarovka ta by se měla rozsvitit ,pokud né tak maš problem v přivodu nebo v rele ,pokud se rosvití tak se ještě mrkni na ukostřeni okna je to pod vrchní osvětlením interieru to vycvakneš a jestli je kostra dobra tak máš přerušené vedení na okně od kostry.Budeš muset měnit okno ja ho taky měnil.stači tak
Kolik ti stálo to okno??Dával jsi origoš a nebo nějakou druhov...
Ford Galaxy 1,9 TDi 66kw AHU r.v.98

Uživatelský avatar
rooman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Příspěvek od rooman »

byl to pilkilton myslim přesně nevim jak se to piše ale moji podminkou bylo aby to bylo z modrym pruhem na hoře,znate to slunko svítí mezi zrcatkem a stinítkem dost nepřijemné.Ceny se pohybujou u vyhřivanych od 9-18tis podle vyrobce mě stalo tušim 12 ale platila to pojištovna tak si to nepamatuji přesně.

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pistahufnagl »

Jde nějak zařídit, aby mi pojišťovna koupila vyhřívané sklo za nevyhřívané co tam mám teď? :dog: :wink: Když jsou ty vánoce.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
rooman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Příspěvek od rooman »

to ti asi neklapne pojištovaci to foti při poškození leda že bys tam mel známyho ktery se v tom vyzna ale to spiš zaleži i na pojištovně každa to ma jinak

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Zdravim Vas kucí, poradte jak to mam ja s vyhrivanim celniho skla a jeho rucnim zapinanim, kdyz draty ve skle mam a na stredovem panelu tlacitko neni? Resp. je, ale jen na zadni okno (viz obrazek) a to funguje. Pri desti a totalne zamlzenem okne jsem predni okno neodmlzil.
Přílohy
panel - tlacitka vyhrivani skel.JPG
panel - tlacitka vyhrivani skel.JPG (46.91 KiB) Zobrazeno 5178 x

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

pistahufnagl píše:Jde nějak zařídit, aby mi pojišťovna koupila vyhřívané sklo za nevyhřívané co tam mám teď? :dog: :wink: Když jsou ty vánoce.
Já když jsem si dělal pojistku v říjnu na Sharana,tak jsem si pro jistotu to sklo nechal u ČSOB připojistit.Slyšel jsem,že to sklo stojí kolem 12 litrů,tak jsem se toho zalekl.Nic si neověřovali,jestli ho tam mám vyhřívaný nebo ne.Je tam spoluúčast 500 Kč a pojistka platí až po 3 měsících.Prý aby se s tím nějak nevydupávalo.
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Já to mám u český za 500,- a bonboniéru ,protože tam mám ďurku od kamínku.Tedy vlastně papírově nemám a je to do 15000,- bez spoluúčasti.A TO SE VYPLATÍ :P

Uživatelský avatar
divoch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od divoch »

Dnešní poznatek.
Pořád jsem nevěděl jestli vyhřívání čelního skla funguje, protože se zamlženým oknem to nic nedělá, ale dnes ráno jsem měl souvislou námrazu po celém okně tak jsem skusmo zapnul knoflík a ono to funguje!!!

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“