kdyz mrzne,nechce brzdit

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Milhausman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 185
Registrován: 17.07.2010 14:01
Bydliště: Valašské Klobóky
Kontaktovat uživatele:

kdyz mrzne,nechce brzdit

Příspěvek od Milhausman »

Prosim pomozte.Kdyz prijdu po rano k autu a mrzne tak nechce brzdit.Sice brzdi ale hned se vyslape podtlak.Dvakrat slapnu a brzy jdou natvrdo.Vymenil jsem gumicky na tandemu ale dela to stale to same.A jen v zime pri mrazech.Cim to muze byt?Treba posilovacem nebo premyslim nad tim ze je stara kapalina brzdova a muze ve vaci mrznout???Jeste jsem nic nezkusil opravovat a v servise mi rekli at zacnu vymenou tandemu a pokracuju vymenou posilovace a valce atd.To muzu rovnou vymenit cele auto.Nedela to nekomu take prosim?Muze stara kapalina mrznout v brzdovem valci?Nebo ten tandem je v prdeli?Dikes moc za vsechny rady.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kdyz mrzne,nechce brzdit

Příspěvek od xerxes »

brzdovku jsi někdy měnil?stará brzdovka na sebe vážu vodu tak se muže stát že to někde přichytává tet jak jsou ty mrazy

Uživatelský avatar
slausek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod kopcem u lesa
Kontaktovat uživatele:

Re: kdyz mrzne,nechce brzdit

Příspěvek od slausek »

přimrzá ti membrána v posilovači, vyčisti si odtoky pod baterkou. Já měl první zimu opačnej problém, mě prozměnu brzdil pořád, hledal jsem všechno možný, po vyčištění a vypuštění cca 3-4 l vody vše ok.
ex B3 G60 variant syncro
ex B3 variant 1,8
B3 sedan 1,8
B5,5 variant TDi

Milhausman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 185
Registrován: 17.07.2010 14:01
Bydliště: Valašské Klobóky
Kontaktovat uživatele:

Re: kdyz mrzne,nechce brzdit

Příspěvek od Milhausman »

Hele chlapi me se stalo v lete ze mi to nechtelo odbrzdit na krizovatce.Pedal uplne tvrdy a nemohl jsem ani odjet.Zkusim ale tu vodu ale nevim kde ji mam v posilovaci najit a jak ji vypustit.Vetsinou to samo povoli ale ted jak je minus 10 tak to uz dva dny nebrzdi.Nebo spise brzdi ale jen chvili a pak musim zase pockat nez se nafouka vzduch do posilovace.Co s tim mam delat?A brzdovku jsem take nikdy nemenil.Mam auto z bazaru a mozna je tam brzdovka puvodni.Je to rok 2001.Musim menit cely system nebo staci vypustit nadobku a dat novou?

A jeste jeden dotaz.Prece ale to je uzavreny vzduchovy system tak jak se tam dostane voda i kdyby byly zanesene kanalky pod baterkou.To by tam prece muselo byt 20 litru vody aby se to dostalo do brzdoveho posilovace.A ten je prece uzavreny aby z tama naunikal vzduch tak se tam prece nemuze voda dostat ne?Nebo se pletu?

Uživatelský avatar
slausek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod kopcem u lesa
Kontaktovat uživatele:

Re: kdyz mrzne,nechce brzdit

Příspěvek od slausek »

v místě kde je baterka (meziprostor mezi kabinou a motorem) se často drží voda díky ucpaným odtokovým otvorům. Jeden je pod baterkou a druhý někde pod posilovačem. Jakmile vyndáš baterku a uvidíš jezírko, tak je problém jasný. vyčistit, voda odteče, ev. vysušit posilovač (zaparkovat do vyhřáté garáže)
ex B3 G60 variant syncro
ex B3 variant 1,8
B3 sedan 1,8
B5,5 variant TDi

Milhausman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 185
Registrován: 17.07.2010 14:01
Bydliště: Valašské Klobóky
Kontaktovat uživatele:

Re: kdyz mrzne,nechce brzdit

Příspěvek od Milhausman »

To je jako odtok vody z posilovace?Nebo jak to mam chapat?Co je to za odtoky?Takze kdyz je vycistim tak to odtece z posilovace?

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kdyz mrzne,nechce brzdit

Příspěvek od pepanos »

Milhausman píše:To je jako odtok vody z posilovace?Nebo jak to mam chapat?Co je to za odtoky?Takze kdyz je vycistim tak to odtece z posilovace?
Ne,to je odtok vody z auta.Prší,voda teče po předním skle,stéká na mřížkový plast,teče skrz mřížky,a protože tam,co je baterka je "jakoby bazének",musí tam být i výpust.Protože ale většina lidí parkuje venku,postupem času skrz mřížky propadá organický bordel,který ty odtokový kanálky může ucpat.

S uzavřeným brzdovým systémem náš pravdu,bohužel brzdovka postupem času vodnatí.Pokud do auta neleješ jen PHM,ale staráš se i o to,abys nezabil sebe a někoho kolem,tak jistě víš,že se má měnit každý dva roky,pravě z hlediska toho,aby to brzdilo.

Musíš vyměnit komplet celou brzdovku,protože jak říká staré pravidlo,"řetěz je silný jako jeho nejslabší článek"

Výměna a odvzdušnění brzdovky a brzd.Musíš sjet trochu dolů
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=8 ... S#p1001964

Výměna bez pomocníka zde
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=940000#p940000

Mě vždycky drtí,že lidi nalejvaj do motoru zbytečně extra drahý oleje "aby dlouho vydržel",a to na čem visí životy jich i ostatních,nevyměněj.Ale to s tebou nesouvisí,to mam zrovna takovou filozofickou.
Tady je nejjednodušší návod na krátce zatopenej posilovač
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=160&t=223891

Milhausman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 185
Registrován: 17.07.2010 14:01
Bydliště: Valašské Klobóky
Kontaktovat uživatele:

Re: kdyz mrzne,nechce brzdit

Příspěvek od Milhausman »

Tak chlapci.Dal jsem auto do garaze ale vodu jsem pod baterkou nenasel.Je tam uplne suchoucko.Vyndal jsem hadici od posilovace a zkusil tam dat hadicku ale voda tam asi zadna neni,protoze jsem nic nevysal.A i pres to ze to stZkusil jsem podtlak z hadice od posilovace pri nastartovanem motoru a krasne mi to vysalo prst takze podtkal tam je veliky.Takze tandem saje hezky.Porad premyslim nad tou kapalinou.Preci i kdyby to nekde primrzlo tak by to v garazi povolilo ne?Ale nic.Nicmene pristi vikend ji radeji vymenim.Tak uz nevim co dale zkontrolovat.

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: kdyz mrzne,nechce brzdit

Příspěvek od proche77 »

tak pokud podtlak je,tak určo kapalina a zkontrolovat,jestli někde neutika po cestě k tandemu

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kdyz mrzne,nechce brzdit

Příspěvek od xerxes »

pokud jsi nikdy kapalinu neměnil tak možná tam bude příčina

Milhausman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 185
Registrován: 17.07.2010 14:01
Bydliště: Valašské Klobóky
Kontaktovat uživatele:

Re: kdyz mrzne,nechce brzdit

Příspěvek od Milhausman »

K tandemu prece kapalina nejde.Mate nekdo zkusenosti z kapalinou?Ja jen vim ze jsem nikdy neslysel ze by ji nekdo menil.Muj otec ji ma v aute vw golf uz 15 let a nikdy mu to nezamrzlo.A nikdo ze znamych ji nikdy nemenil jen tak.To neznamena ze ji tam necham,vymenim ji ale myslim ze tim to nebude.To by nebrzdilo vubec ale chvilku to vzdy brzdi nez pedal ztvrdne.Nevim no.At premyslim jak chci tam myslim ze to kapalinou nebude.Nebo delalo to z vas nekomu take a pri vymene to prestalo?

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: kdyz mrzne,nechce brzdit

Příspěvek od živočich »

tím tvrdnutím pedálu máš na mysli,že musíš vynaložit velkou sílu abys docílil nějakého brzdného ůčinku,jako že ti posilovač nechce pokaždé pomáhat :!:
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: kdyz mrzne,nechce brzdit

Příspěvek od Tomášek »

no pak to tak vypada kdyz se nemeni kapalina.. a 15let nemenit? OMG, pisou snad kazdy dva roky pokud se nepletu ne?

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kdyz mrzne,nechce brzdit

Příspěvek od Currahee »

Měla by se měnit po 2 letech kapalina, ale taky to nepřeháním :wink: Jinak návod jak vyměnit s pomocí ventilku z duše jsem kdysi napsal do FAQ. V tomhle případě je posilovač pod vodou a někde tu byla fotka, jak to někdo vycucnul šprickou přes díru pro kolínko a vysoušel fenem a větráčkem s trubičkou v garáži. Co se týká podtlaku, tak většinou je uvolněný náústek u vývěvy a jelikož je to řádně promaštěný, tak je problém s lepením. Kdysi jsem sem někam dal fotku, jak jsem to přetěsnil pomocí duše z jízdního kola, aby to byl stále pružný spoj a od té doby to nejen lépe brzdí, ale šla i spotřeba dolu, protože podtlak se zvednul a řízení solenoidů a všech kurvítek na motoru chodí jak má 8)
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Milhausman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 185
Registrován: 17.07.2010 14:01
Bydliště: Valašské Klobóky
Kontaktovat uživatele:

Re: kdyz mrzne,nechce brzdit

Příspěvek od Milhausman »

Jak rikam.Baterka sla dolu,z posilovace jsem vytahl kolenko,zkusil nasat vodu a voda nikde.posilovac naprosto suchy.Navic je sucho v celem miste pod posilovacem,takze kdo mi rekne jak se tam dostane voda,posilam mu kvalitni valasskou slivovicku.Ponevadz jsem se kdysi davno vyucil automechanikem tak vim ze vzduch z posilovace unikat nemuze,tak jak by se asi dovnitr dostala voda?To samozrejme neznamena ze jsem vseumel,protoze tuhle praci jsem nikdy nedelal od vyuceni pred 15 lety.Leda ze by pres to kolenko,ale to jsem nemohl ani vytahnout a kdyz se podarilo tak na mne vyfoukl vzduch,coz znamena ze kolenko tesni.Navic jak rikam,po vode pod baterkou ani vidu ani slechu.To by musel byt bazen i pod valcem a navic by byl ted v zime zmrzly,coz znamena ze i ta voda v posilovaci by musela zmrznout a ten by nechodil uz vubec a ne ze dvakrat slapnu a po treti teprve ztvrdne.Kapalinu jsem vymenil a take se zadny zazrak nestal.Vim ze se ma menil ale znam 9 lidi z deseti co ji nikdy v zivote nemeni a auto jim stoji na mrazech a nikdy jim nic nezmrzlo.Jeste podotknu ze se mi jednou v lete stalo ze jsem prudce slapl na brzdu a auto samo uplne zastavilo a uz jsem ho nerozjel.Brzda zustala viset.Treba to ma souvislost.Nevim no.Mate jeste nekdo rady prosim vas?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“