moc oleje v motoru a nasledný problem

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od ulicek »

Zdravim vsechny... potřeboval bych poradit, před týdnem mi pípla kontrolka oleje na palubaku, doplnil sem ho ale nevim proc ale dal sem ho tam hodně (zjistil sem to až když sem ho chtel vymenit) .... Nasledně sem ujel cca 300 km a rozhodl se, že ho vymenim... Vlezl sem pod auto a kompletně zas.anej spodek auto, olejova vana atd... Hned mi doslo že to nekudy vyhazelo olej ven z motoru... Vse sem odmastil vyčistil a nechal běžet motor na volnobeh cca 10 min, vlezl pod auto a koukal kudy to muže tect, ale nic sem neobjevil... vymenil sem tedy olej a olej filtr, ujel 10 km a nic tam nebylo videt...Tímto bych chtel po vas radu co by stim mohlo být a kudy mohl olej vyteci??? Druhy dotaz je, zda muže souviset s prvním problemem to, že mi cuka motor při malem sešlapnutí plynu, např na 2 stupen jedu cca 30 km a sešlapnu plyn. pedal o kousicek a držim ho v teto poloze... najednou mi začne auto cukat, nepravidelně... Když pridam otačky vse přestane, když vyřadim přestane to... začlo to delat když sem tam mel hodne toho oleje a ted to dela take :(:( ... Děkuji za rady

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od tomasgti »

hodně oleje v motoru může zničit katalyzátor. Je to napsané na štítku většinou někde u motoru, že by se nemělo přelívat. Ale vytéct by to nemělo nikde ikdyž je přelitej...to je zvláštní, ale nevím možná tam je nějaký přepad kdo ví... kámošovi takhle cuká 1.6 SR a myslím že řešil váhu vzduchu...
Pirelli edition

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od ulicek »

tomasgti píše:hodně oleje v motoru může zničit katalyzátor. Je to napsané na štítku většinou někde u motoru, že by se nemělo přelívat. Ale vytéct by to nemělo nikde ikdyž je přelitej...to je zvláštní, ale nevím možná tam je nějaký přepad kdo ví... kámošovi takhle cuká 1.6 SR a myslím že řešil váhu vzduchu...

podle meho to vubec do vejfuku neslo, muselo tam nekde vylítnout nejaký tesnení nebo neco takového...nebo zda tam neni nejaká pojistka když to nekdo jako ja přeleje:D ... nekdo mi řikal třeba nejaký simering na vačce nebo neco takovýho... v tomto se vubec neviznam tak se radsi ptám...

Uživatelský avatar
Adas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 15.08.2010 10:58

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od Adas »

ten poblitej motor třeba nemusel být ten olej co si tam dolil, ale třeba ten kůli kterému si dolíval :wink:
Zakázková výroba dílů pro offroad -pevnostní nárazníky, houpačky, zahrádky, nosiče, chrániče a jiné zámečnické práce
http://www.facebook.com/pages/SJ-Tuning/203343166417979" onclick="window.open(this.href);return false;
nebo na telefonu 777306020

wansiger
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 09.12.2009 19:09
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od wansiger »

A neuteklo ti to pres merku na olej? To se dnes stalo mne. Vcera jsem dolil olej, malinko jsem to prehnal a dnes mi to uteklo pod tlakem s merky na olej. Nevite nahodou nekdo proc se mi to stalo? Muzou to byt pistni krouzky?

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od ulicek »

Adas píše:ten poblitej motor třeba nemusel být ten olej co si tam dolil, ale třeba ten kůli kterému si dolíval :wink:
myslím že to byl ten co sem nalil, nebot když sem zjistil že ho tam je hodne tak to bylo cca 5 cm nad ryskou a když sem ho vypoustel tak sem vylil cca 3 litry..A před vymenou ho tam bylo mezi ryskama. muselo to nekudy vylitat ven...

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od ulicek »

wansiger píše:A neuteklo ti to pres merku na olej? To se dnes stalo mne. Vcera jsem dolil olej, malinko jsem to prehnal a dnes mi to uteklo pod tlakem s merky na olej. Nevite nahodou nekdo proc se mi to stalo? Muzou to byt pistni krouzky?
jak si zjistil že to bylo přes merku?? ja ji nemel vubec od oleje ani koberec pod kapotou nebyl od oleje.. navíc je přece na merce u toho oranžového konce tesnění ne??

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od jurod »

5cm nad ryskou tak to jsi tam dal toho oleje kotel.. zkus mrknout i do sání, jestli ti to tam taky nenaházelo něco...na vzduchový filtr...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od tomakecTD »

Motor se ti bude dusit, budou v něm velké tlaky, bude mít velký výkon a taky to může téci. Na 100% upustit :good: Mezi rysky ideál
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

wansiger
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 09.12.2009 19:09
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od wansiger »

Prave ze od merky jsem to mel poblity i kdyz nechapu jak se to pres ni mohlo dostat:-( pak pod autem louze a litr oleje ven

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od ulicek »

jurod píše:5cm nad ryskou tak to jsi tam dal toho oleje kotel.. zkus mrknout i do sání, jestli ti to tam taky nenaházelo něco...na vzduchový filtr...

Jj dal sem ho tam hodně, nedoslo mi když je zima a olej tam leju studenej tak to trvá dele než tam steče :( .... Vzduchovel filtr je bez oleje, je suchej, to byla první vec kam sem kouknul ani v tom černym plastu jak v tom ten fitr je tak take neni od oleje...

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od ulicek »

tomakecTD píše:Motor se ti bude dusit, budou v něm velké tlaky, bude mít velký výkon a taky to může téci. Na 100% upustit :good: Mezi rysky ideál
Už je vsechen venku a vymenen ale to cukani tam porad pocituju když to jen tak lechtam

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od ulicek »

wansiger píše:Prave ze od merky jsem to mel poblity i kdyz nechapu jak se to pres ni mohlo dostat:-( pak pod autem louze a litr oleje ven
je pravda že sem to mel poblite z prave strany (z pohledu řidiče) ale louži sem pod autem nemel ... Muselo to kapat cestou když se jelo... Navic mi ten olej asi natekl i k rozvodum, vadi to ???

wansiger
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 09.12.2009 19:09
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od wansiger »

Taky to mam tak poblite, od remenu k altiku se to vsude rozprsklo

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od jurod »

Motor by jsi měl určitě pořádně umýt... mrkni na řemen... aby to nebylo od oleje...
Pokud to teklo za jízdy to musíš mít i spodek auta od oleje... ne? Nevím kolik jsi tam mohl toho dát navíc... ale já ztratil minule přes gufero vačky asi 3 dcl a mel jsem to i na autě zespodu... i okolo rozvodů na motoru, to jsem vystříkal čističem na brzdy, pak celé umyl Arvou...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“