moc oleje v motoru a nasledný problem

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od ulicek »

jurod píše:Motor by jsi měl určitě pořádně umýt... mrkni na řemen... aby to nebylo od oleje...
Pokud to teklo za jízdy to musíš mít i spodek auta od oleje... ne? Nevím kolik jsi tam mohl toho dát navíc... ale já ztratil minule přes gufero vačky asi 3 dcl a mel jsem to i na autě zespodu... i okolo rozvodů na motoru, to jsem vystříkal čističem na brzdy, pak celé umyl Arvou...

bylo to na naprave, olejova vane, na pulce motoru, na vsech plastech, atd... to vse sem umyl, ale určitě to je i u rozvodu ale tam nevim jak se dostanu, je tam plno plastu a nevim jak se sundavaj...jinak myl sem to nejakym čističem na brzdy ( je to užasnej pomocnik, pustilo uplne vsechno a krasne to skapalo na zem ) pak sem to myl i arvou...

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od ulicek »

wansiger píše:Taky to mam tak poblite, od remenu k altiku se to vsude rozprsklo
čistil si to i rozvodu???

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od srotty »

To škubání-podívej se na klapku jestli tam nevletěl ten olej a není zasraná.Pokud byl špinavý levý bok motoru(při pohledu zepředu do mot.prostoru)tak ti mohl zamrznout odlučovač výparů,ty pak neměly kam ucházet a tak si to našlo cestičku a vyházelo to i olej.Mrkni jakoby za motor, za rozvody dole skoro u poloosy je černá plastová krabice a od ní vede hadice nahoru .Tak jestli tama to neteče.Přiložil jsem i fotku-foceno shora od pravého blatníku.P.S. jak se ti povedlo tam nalít tolik oleje -5cm nad riskou to je aspoň 6 litrů v motoru?
Přílohy
P1010318.JPG

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od ulicek »

srotty píše:To škubání-podívej se na klapku jestli tam nevletěl ten olej a není zasraná.Pokud byl špinavý levý bok motoru(při pohledu zepředu do mot.prostoru)tak ti mohl zamrznout odlučovač výparů,ty pak neměly kam ucházet a tak si to našlo cestičku a vyházelo to i olej.Mrkni jakoby za motor, za rozvody dole skoro u poloosy je černá plastová krabice a od ní vede hadice nahoru .Tak jestli tama to neteče.Přiložil jsem i fotku-foceno shora od pravého blatníku.P.S. jak se ti povedlo tam nalít tolik oleje -5cm nad riskou to je aspoň 6 litrů v motoru?
dekuji za radu, zitra se na to podivam.... A mam to pročistit nebo co stim??? Tomu by si neveřil jak se mi to povedlo, přijel semz hor a piplo mi to na palubaku (oranžová olejnička), kouknul sem na merku a bylo to u spodní hranice rysky... Tak sem si koupil olej a dolil ho, byla zima, olej stál v chotbě a byl tudíš studeny a jakoby stuhlý...nalil sem ho tam cca 0,75 l, koukl na rysku a bylo tak akorat, druhý den sem to zkontroloval a taktež tam bylo akorat, nakonec sem to zjistil až při ohřati oleje na 90 stupnu (podle budiku) zacalo to jakoby skubat atd.. koukl sem na olej a ejhle bylo ho tam vic než je max. ryska.... takže sem stim najezdil cca 200 - 300 km ... Strašně me to stve nebot sem takovej poctivej na udržbu a udelal sem tohle :( , ale chybama se človek učí ...

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od srotty »

Pročisti co-klapku? Tu ano.Demontovat a pěkně z obou stran vyčistit.

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od ulicek »

srotty píše:Pročisti co-klapku? Tu ano.Demontovat a pěkně z obou stran vyčistit.
poznam to i bez demontáže jestli je spinava nebo ne??Když sem ji totiž čistil na felicii tak sem pak musel kupovat jinou, nebot se nejak porouchala, tak si nejsem moc jistej s tou demontáží :D

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od srotty »

Jo poznáš,stačí sundat ten přívod vzduchu a už vidíš do klapky jak na tom je.Ale pro čištění je lepší(není to bezpodmínečně nutné) klapku sundat.

vlado897
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 01.11.2008 11:07

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od vlado897 »

ulicek: nebola to felicia 1.3 MPI? tie po odpojeni skrtiacej klapky od napajania,nechceli spravit zakladne nastavenia pomocou VAGu,ale na to musi byt specialny program na tieto motory.pise sa o tom dost na internete,je to tak proste vyriesene od vyroby,ze zakladne nastavenia z VAGU jednoducho ignoruje..

wansiger
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 09.12.2009 19:09
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od wansiger »

Tak strikani oleje pres merku vyreseno, jak vede hadice na odvetrani klikovky do sani, tak v tom sani je trubicka v ktere je neco jako klapka ktera pousti jen jednou stranou ( smer do sani) a ta se ucpala zkondenzovanou vodou ktera nasledne zamrzla, tudiz motor neoddechoval ale se tlakoval a nasledne to vylezlo pres merku.

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od ulicek »

vlado897 píše:ulicek: nebola to felicia 1.3 MPI? tie po odpojeni skrtiacej klapky od napajania,nechceli spravit zakladne nastavenia pomocou VAGu,ale na to musi byt specialny program na tieto motory.pise sa o tom dost na internete,je to tak proste vyriesene od vyroby,ze zakladne nastavenia z VAGU jednoducho ignoruje..
jj přesně tak byla to 1.3 MPI rok výroby tušim 99. , nejhorčí bylo že sem to delal v lete a pak když sem to tam vratil tak to točilo na volnobeh 2 tisice otaček a musel sem stim ujet 50 km ke známýmu, vařilo to po 5 ti minutach :D:D:D

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od ulicek »

jeste menší dotaz, ten odlučovač výparu se ma také nej pročistit nebo ne ??? ted když s autem jezdim tak olej neteče, myslíte že by to už mohlo být v pořadku ??? nebo se musí zjistit odkud vytekl ven???

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od ulicek »

Tak sem dneska zjistil že ten olej pořad tece, asi se tam neco pokazilo :( ... Sice to jen slzí ale neni to nic hroznýho, ale asi by se stim neco melo udelat... mam dojem že to tece od nekud jak sou rozvody, dale po olejový vaně až na zem v jednou čůrku...nevíte z ceho by to v tehle oblasti mohlo tect ???

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od jurod »

Pokud je to na straně rozvodů, tak gufero vačky nebo gufero kliky...

Mně tekly obě gufera na vačkách a taky jsem měl pocákaný i motor zezadu a nápravu. A to jsem tam měl nové gufera Elring. Ale prý ty teflonové nejsou moc dobré...
Musíš to sledovat... pěkně to vyčisti a sleduj kde se to objeví... může to téct jak zpod víka ventilů, tak zpod hlavy... očisti to a nech to nastartované a sleduj kde se co objeví... :wink:
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od ulicek »

jurod píše:Pokud je to na straně rozvodů, tak gufero vačky nebo gufero kliky...

Mně tekly obě gufera na vačkách a taky jsem měl pocákaný i motor zezadu a nápravu. A to jsem tam měl nové gufera Elring. Ale prý ty teflonové nejsou moc dobré...
Musíš to sledovat... pěkně to vyčisti a sleduj kde se to objeví... může to téct jak zpod víka ventilů, tak zpod hlavy... očisti to a nech to nastartované a sleduj kde se co objeví... :wink:
to sem práve udelal, a nechal bežet a vlezl pod to a nikde nic neteklo... Vcera sem ujel cca 30 km a než sem vyjel tak tam nic nebylo, přijedu domu a byl tam curek až k vaně, podle merky nejspíš nic neubylo...Dnes sem jel cca 70 km a nic tam nebylo :( ... Nevis kde se presne nachází ten odlučovač te klikovky ( udajne cerná krabice ) ??? Zkusim ji vyčistit, nekdo tu psal že se tam chyta bordel a pak se to nejak tlakuje a nekudy to unika ven...

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od srotty »

Vždyť jsem ti to psal i s fotkou o pár řádků víš.Je to na zadní straně bloku(jako směrem do kabiny) hned na rohu jak jsou rozvody.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“