Aditiv

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
BBS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 20.03.2008 15:02
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Aditiv

Příspěvek od BBS »

Já si četl že VIF dává až 5cetanu,co nádrž(natankovana v ČR)padne pul flaše.... :D a dobré moc,jede,nečudí a je tišší..

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Aditiv

Příspěvek od Sullaco »

VIF občas dávám, (když ho dostanu za velký odběr dílů zdarma) ale že bych zaznamenal nárust výkonu (jakýkoliv) nebo tišší motor... To tedy ne a stejně tak mí kolegové. Ono by to asi nebylo od věci mít měřák hluku a tyhle ve většině případů placebo efekty vyvrátit.

koly
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 03.06.2011 08:27
Bydliště: Praha

Re: Aditiv

Příspěvek od koly »

Pro dobrej pocit přilejvám vif na zimu, léto nekupuju. Žádnou změnu v chování auta jsem nepostřehl.
VW Passat Variant 07 BMR

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Aditiv

Příspěvek od pasat »

Celej rok jen Benzina Diesel Verva + VIF. . . A jednou to v zimě stejně zamrzlo :-( Prej chyba auta ale filtr paliva byl 1-2 měsíce po výměně. Tak nevím čím to bylo!

dubass
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 14.03.2011 04:21

Re: Aditiv

Příspěvek od dubass »

Tankuju jen u Benziny.Ale jejich normalni naftu.A pred tankovanim do nadrze naleju 70ml VIFu.
Puvodne jsem chtel brat jen Vervu,ale nekde jsem cetl,ze motor nevyuzije vic jak cetanove cislo 60,
takze brat vervu a jeste tam davat aditiva nema cenu.

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Aditiv

Příspěvek od uncompromised »

dubass: záleží co za adativa. Některé nezvyšují cetanové číslo, ale jen pročišťují palivovou soustavu, do jisté míry chrání před zamrznutím apod. Já tam leju jenom Vervu, s aditivem se mi nechce drbat :)

Na kolik kč na litr nafty vychází aditiva co tam dáváte? Tady je mezi obyč. a vervou rozdíl 1kč, tak nějakých ušetřených 50hal/litr nebudu řešit.

Uživatelský avatar
blefa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 26.10.2009 08:37
Bydliště: Plzeňáák

Re: Aditiv

Příspěvek od blefa »

uncompromised píše:dubass: záleží co za adativa. Některé nezvyšují cetanové číslo, ale jen pročišťují palivovou soustavu, do jisté míry chrání před zamrznutím apod. Já tam leju jenom Vervu, s aditivem se mi nechce drbat :)

Na kolik kč na litr nafty vychází aditiva co tam dáváte? Tady je mezi obyč. a vervou rozdíl 1kč, tak nějakých ušetřených 50hal/litr nebudu řešit.
Tady v Plzni se verva lisila taky o 1Kc, ale ted jsem byl v sobotu tankovat a rozdil 1.90,- :roll: Jinak 500 ml VIFu vyjde do 200,- a pisou 1:1000 a "predavkovani" pry nevadi..

Uživatelský avatar
seli
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 04.06.2009 00:19
Bydliště: Velkomoravská říše
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditiv

Příspěvek od seli »

já jsem lil aditiva, včetně čištění vstřiků a auto startovalo lépe. Potom jsem začal tankovat rakouskou OMV a otevřel jsem pandorinu skrinku :D

Auto má lepší akceleraci, má větší dojezd, stratuje jak má a celý auto líp šlape a je méně hlučnější.

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Aditiv

Příspěvek od pasat »

A preventivní příprava na víkend 8)

Shell Diesel Depresser

Předloni jsem vyzkoušel, když mně nafta zatuhla na cestě v O2 při cca. -22̊̊st.C a moc to pomohlo!
Přílohy
300120121164.jpg
300120121163.jpg

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Aditiv

Příspěvek od uncompromised »

pasat: co to stojí? nestačí tam nalít troch benzínu? :)

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Aditiv

Příspěvek od pasat »

Asi 150,-Kč za 0,5l.
To víš že by to v nouzi i benzin vyřešil, ale toto je k tomu přímo určeno.

Uživatelský avatar
Sportline 2.0 TDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 25.09.2010 20:50

Re: Aditiv

Příspěvek od Sportline 2.0 TDi »

Tak vcera pred tankovanim som chcel pridat VIF do nadrze,otvorim plechovku,idem naliat do odmerky a z plechovky nevytiekla ani kvapka,cele to bolo stuhnute,mal som to v kufri auta a v noci bolo nejakych cca -20,cakal som,ze to odola nizsim teplotam :-)

macko25
Profík
Profík
Příspěvky: 996
Registrován: 26.11.2010 23:49
Bydliště: Kosice

Re: Aditiv

Příspěvek od macko25 »

aj v navode je napisane že skladovat pri teplote viac ako +5 stupnov...
co je zase idiotina kedže to mas nosit v aute... teda aj pri teplote ako si mal ty... bohužial je to tak...

Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

Re: Aditiv

Příspěvek od lanasxxx »

Ale to se jednalo asi o letni VIF. On je totiz jeste zimni VIF vime??:-)

miskoos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 17.04.2008 17:38
Bydliště: Poprad/Brno

Re: Aditiv

Příspěvek od miskoos »

Je to tak spravne a je to jedno ci je to letny alebo zimny a hlavne zimny je preto lebo ma prisadu na zlepsenie filtrovatelnosti co letny nema. Vsade sa jasne pise ze v minusovych teplotach tuhne. Staci to dat na chvilku k sebe do auta a bude ok. Na to aby fungoval musi v byt v nafte.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“