Koupě 1.4 16v ?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: Koupě 1.4 16v ?

Příspěvek od Mažňák »

no rozvody mužeš klidně pozděj, uvádí se rozvody po 90tis nebo po 5 letech ale radsi bych je měnil kolem 80tis. olej klidně i po 10tis ale mužeš i pozděj. snažit se ale měnit olej dřív jak v 15tis, čím dřív tím líp, ale zas je blbost měnit olej třeba každých 1000km
máti má měněný olej po 8 tisicich ( ročně najede 8tis :laugh: )
na shell ce tankuju taky a tankuju jen tam (shell V-powe diesel) sice cena neskutečná naposled za 40,20Kč litr ale motor líp jede (stejně jede i na vervu od benziny ) ale oproti vervě je motor tišší
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
AlanAlda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 196
Registrován: 07.01.2011 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě 1.4 16v ?

Příspěvek od AlanAlda »

nejakej koumak tam dal sportovni vzduchovy filtr - mam ho tam nechat nebo je lepsi vratit zpet na original ?
shell v-power je opravdu lepsi co se tyce sporteby a hluku - ale vice mene neni to az takovej zazrak - co s tou medovinou přidávat nebo ne - pomůžu tomu ?
Náplně za pár kaček jen na http://www.naplnezababku.cz

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě 1.4 16v ?

Příspěvek od jurod »

Ahoj, tohle je téma o koupi auta, ne o tom jak auto servisovat a kdy menit olej. Tohle se tady resilo milion krat, navic zakladni veci jsou ve FAQ.
Co to je medovina? Naposledy jsem ji pil na vanocnich trzich :mrgreen:
Pokud myslis nejake prisady do oleje, tak urcite ne. Staci pravidelna vymena jak oleje tak filtru.
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

vlado897
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 01.11.2008 11:07

Re: Koupě 1.4 16v ?

Příspěvek od vlado897 »

zavisi aku prisadu do oleja.. su lacne pripravky na ktorych je napisane ze ked to das do oleja,znizuje to jeho spotrebu,ze to vlastne vytmeli tie medzery,no poznam ludi,co im to odstranilo naraz vsetok karbon,ten sa im tam potom usadil a ta tmeliaca latka vytmelila aj to co nemala. vlastne urychlili prichadzajucu smrt motora. :) takze na podobne pripravky pozor,to je vhodne akurat do starej skodovky..pouzivaj kvalitny olej napr. ja pouzivam stale Shell Helix 10W-40.. no a co sa tyka odstranenia zavady tak jedine zistit co vlastne ten olej zerie a potom sa podla toho zariadit. ja mam generalku za sebou. vymenene piesty+kruzky+gufera na ventiloch,+ navyse spojka+robota a 1000€ za komplet.motor odvtedy nalietal 80 000km.v zime nejake to deci na 10 000km spapa oleja a to je vse

Uživatelský avatar
StepanMatl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 20.12.2011 22:41

Re: Koupě 1.4 16v ?

Příspěvek od StepanMatl »

Za mně tenhle motor můžu doporučit, pro začátečníka nebo ženu od města ideální. A kupodivu i mně, přesto že malá a slabá auta nesnáším a jízda s míň jak 150 kW je pro mne utrpení, je to ideální autíčko na zimní couračky po okreskách. Jede vcelku svižně na ten obsah (samozřejmě na sportovní jízdu to není, ale to ani 1.6 a 1.8 bez turba, jsou to všechno stejný lenochodi) a spotřeba je velice příjemná (dálka 5-6 litrů, město 8 litrů, kombinovaná v zimě 7 - 8 litrů). Mám najeto 150 tisíc km, docela tomu i věřím, motor nežere ani kapku oleje.
VW Passat B8 Variant CL 2.0 TDI 110 kW DSG

stawaFK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1316
Registrován: 11.05.2010 17:46

Re: Koupě 1.4 16v ?

Příspěvek od stawaFK »

StepanMatl píše:Za mně tenhle motor můžu doporučit, pro začátečníka nebo ženu od města ideální. A kupodivu i mně, přesto že malá a slabá auta nesnáším a jízda s míň jak 150 kW je pro mne utrpení, je to ideální autíčko na zimní couračky po okreskách. Jede vcelku svižně na ten obsah (samozřejmě na sportovní jízdu to není, ale to ani 1.6 a 1.8 bez turba, jsou to všechno stejný lenochodi) a spotřeba je velice příjemná (dálka 5-6 litrů, město 8 litrů, kombinovaná v zimě 7 - 8 litrů). Mám najeto 150 tisíc km, docela tomu i věřím, motor nežere ani kapku oleje.

no promiň, ale co jsem si projel 1.4 a 1.6 tak rozdíl v zátahu je docela znatelnej :roll: teda pro můj laický pocit z té jízdy..

s tím olejem je to na risk, převažuje ale spíš problematika s papáním oleje

když to má v hlavě dotyčnej v pořádku tak může mít i první auto 1.8T v klidu. Když je to blbec tak to rozstřelí i s corsou v 1.2 :roll:
Ženská a auto se nepůjčuje. Ámen

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=156847" onclick="window.open(this.href);return false;


http://www.truhlarstvisimic.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

-v případě zájmu napsat SZ

Uživatelský avatar
davn1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 14.07.2009 23:30
Bydliště: drsný kraj,drsní lidé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě 1.4 16v ?

Příspěvek od davn1 »

já mám taky 1.4 16 V,r.v.1998 najeto přes 182 000 km a sem spokojení spotřeba super,poruchovost motoru nulová,nejsem závodník takže motor mi stačí ale bohužel i mně papá olej :cry: :cry:

KirkTDI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 10.05.2009 12:01
Bydliště: Chomutovsko

Re: Koupě 1.4 16v ?

Příspěvek od KirkTDI »

Co jsem jel v tý 1.4 a teď jsem nakonec koupil tu 1.6 SR :) , je to velkej rozdíl. A taky zase nevěřim, že 1.8 bez turba, která má o 18 Kw větší výkon, jede stejně jako 1.6. Chápu že údajnej přechod ze 150 kw na 55 kw je asi rozdíl, ale z 55 na 74 nebo 92 je taky, a docela znatelnej :)
Bývalo: Golf IV 1.6 SR AKL, Golf III 1.9 TDI AFN. Nyní: Audi A4 2.6 V6 Quattro ABC

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“