G IV 1,4 - vystříkaný olej

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

ondrc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 18.09.2008 07:31
Bydliště: jižní morava

G IV 1,4 - vystříkaný olej

Příspěvek od ondrc »

Zdravím....chci se zeptat, kamarád má problém v olejem, při včerejší jízdě mu vystříkal někde v motoru olej(na straně kde je klíňák;vlevo).
Když jsme ho dali do garáže, nastartovali a sledovali jsme kudy to teče(stříká) nebylo už nic vidět....
Nevíte někdo čím by to mohlo být??? Mrazem??? nebo spíš nějaký těsnění???
díky za každou radu...

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: G IV 1,4 - vystříkaný olej

Příspěvek od bifur »

Bol olej aj navrchu na kapote? Niekedy ked je zalepena hadica odvetravania klukovky, tak po vypnuti motora pretlakom vystrieka olej cez mierku na kapotu a motor. Potom uz snad len cez tesnenie na odlucovaci oleja..

Paraday
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 26.08.2008 00:17
Kontaktovat uživatele:

Re: G IV 1,4 - vystříkaný olej

Příspěvek od Paraday »

Me to udelalo to sami !!!!! dokonce kdyz jsem tam mel jeste starej motor tak mi taky vystrikal olej od odvetrani klikovky a tedka zase !!! bych se z toho posr***l !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! olej jsem tam mel castrol magnatec ten co tam ma byl ku*va original asi 2 mesice a ted jsem musel koupit dalsi pac vystrikal uplne vsechen, nechapu jak se to muze takhle kde natlakovat a vystrikat vsechen .... cotojeee ???? nedavno jsem to jeste kevsemu cistil !!!! Golfy dementni uz mi sere to poslu ze skaly asi...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: G IV 1,4 - vystříkaný olej

Příspěvek od xerxes »

moc se mi to nezdá že by přez odvětrání klikovky unikl olej :roll:
TO:ondrc není to náhodou olej ze serva?

ondrc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 18.09.2008 07:31
Bydliště: jižní morava

Re: G IV 1,4 - vystříkaný olej

Příspěvek od ondrc »

no nevím :oops: ...myslím že ze serva ne.....
stalo se to během jízdy, až při dojezdu k domu a parkování jsme zjistili že to přímo chčije......černej olej a bylo ho poměrně dost....tak nevím...
Včera auto bylo v servise, tam řekli že tomu nic není, že to měli nastartovaný půl hodiny,olej doplnili a nikde nic neteče...tak nevím... nějak se mi to nezdá....

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: G IV 1,4 - vystříkaný olej

Příspěvek od bifur »

Luki: ver tomu ze ked je upchata hadica odvetravania klukovky, tak sa ti zvysuje tlak v systeme a az po vypnuti motora ti to vytlaci von, ale nie cez odvetravanie, ale cez mierku.. Je to stara znama vec, popozeraj trosku po fore a najdes par ludi co s tym mali problem.
Paraday: hadicu odvetravania mas priechodnu? Nemas problem niekde v odlucovaci oleja? Alebo pozri airbox, ci nie je upchata ta cast kade ide odvetravanie ku klapke.. Kade ti to vobec strieka von? Pokial pri odlucovaci, tak vymen tesnenie pod odlucovacom.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: G IV 1,4 - vystříkaný olej

Příspěvek od xerxes »

jo vím že jestli je ucpané odvětrávání klikovky tak olej jde kolem měrky ale ondrc psal že olej stříkal od strany jak je klínový řemen to je asi to odvětrání a to mi připadá divné že z odvětrání vystřiklo tolik oleje :roll:

Paraday
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 26.08.2008 00:17
Kontaktovat uživatele:

Re: G IV 1,4 - vystříkaný olej

Příspěvek od Paraday »

VW Maniak : tu hadici od odvetravani mam novou a tu nadobku takovou cernou plastovou ktera je prisroubovana k motoru jsem taky proplachoval fest dukladne karlanem, horkou vodou a byla cista. nechapu to jak se to mohlo ucpat zase po takove chvily...do vzduchoveho filtru jsem jeste nekoukal a tam myslis vymenit to gumove tesneni ktere doseda na klapku ??? Hlavne v tomdle pocasi nato nemam ani naladu stim vyjet ven musim ovapovat to .... je to hroznej kram ten golf co se tyka vsech veci spojenych s olejem .... servo uz jsem take delal no hnus !!!!

Paraday
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 26.08.2008 00:17
Kontaktovat uživatele:

Re: G IV 1,4 - vystříkaný olej

Příspěvek od Paraday »

Tak to je masakr nedavno vylital olej a ted mi vylitl dyferak z prevodovky !!!! sypali se kolecka z motoru fakt parada POHRBIT TY GOLFY !!!!!!!!!!!!!!! HNUS !

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: G IV 1,4 - vystříkaný olej

Příspěvek od Type-17 »

taky mi to udelalo po vymene. 1l v .... behem dvou dnu. sundal jsem odvetrani klikovky a vycistil. byl tam bordel tak na dlan a pul. ted je vse v poho

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: G IV 1,4 - vystříkaný olej

Příspěvek od ulicek »

Type-17 píše:taky mi to udelalo po vymene. 1l v .... behem dvou dnu. sundal jsem odvetrani klikovky a vycistil. byl tam bordel tak na dlan a pul. ted je vse v poho
mužu se zeptat kde se to odvetrání klikovky nachází???

wansiger
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 09.12.2009 19:09
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: G IV 1,4 - vystříkaný olej

Příspěvek od wansiger »

Problem s odvetranim klikovky je ve viku vzduchoveho filtru, jak se nasazuje hadice na sani dal to pokracuje jako trubicka ponad filtr a v te trucce je neco jako klapka a ta se zasere a ted v zime kdyz se orosi motor tak je tam trochu vody tak to jeste zamrzne a pak to udela takovej hnusnej spunt co zpusobi tlakovani motoru. Takze sundat to viko, poradne profouknout a popripade prostriknou cisticem brzd tu trubicku na viku a hotovo :-)

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: G IV 1,4 - vystříkaný olej

Příspěvek od Type-17 »

po leve strane krytu vzduchoveho filtru je hadice ktera vede dolu k zadni casti motoru. kdyz vlezes pod auto - na prave strane motoru kousek nad vanou mezi predposlednim a poslednim valcem je cerna plastova kostka ktera je myslim prichycena dvema imbusama a jde z ni hadice o prumeru tak 25 - 30 mm.

ulicek píše:
Type-17 píše:taky mi to udelalo po vymene. 1l v .... behem dvou dnu. sundal jsem odvetrani klikovky a vycistil. byl tam bordel tak na dlan a pul. ted je vse v poho
mužu se zeptat kde se to odvetrání klikovky nachází???

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: G IV 1,4 - vystříkaný olej

Příspěvek od ulicek »

Type-17 píše:po leve strane krytu vzduchoveho filtru je hadice ktera vede dolu k zadni casti motoru. kdyz vlezes pod auto - na prave strane motoru kousek nad vanou mezi predposlednim a poslednim valcem je cerna plastova kostka ktera je myslim prichycena dvema imbusama a jde z ni hadice o prumeru tak 25 - 30 mm.

ulicek píše: mužu se zeptat kde se to odvetrání klikovky nachází???
Je lepší to vyndat když bych to chtel vycistit??? Nevyteče mi motorový olej když to odšroubuju ???

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: G IV 1,4 - vystříkaný olej

Příspěvek od xerxes »

TO:ulicek olej ti nevyteče neboj :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“