LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
aleek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 26.12.2010 18:40

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanic

Příspěvek od aleek »

Ja tam mam po predchozim majiteli Brisk D17yc,ty se davali este do Favorita co pamatuju (mel sem ho kdysy plynovyho) a doporucil mi abych je tam daval taky...reknete mi nekdo jestli je mozny aby to fungovalo,pro pripomenuti je to Octavia 1.6 74kw ekvivalent GIV 1.6 SR jestli se nepletu,ve skodovkach se nevyznam :)
GIV 96kw, Octa 1.6 74kw

Uživatelský avatar
iroc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 28.08.2008 12:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - provoz, problémy,spotřeba, dotazy, čerpací stanice

Příspěvek od iroc »

aleek píše:Cau kucí,zhruba pred tejdnem jsem koupil Octavii 1.6 s plynem,motor nejdriv desive houpal na volnobeh,cukal a vyznechaval valec
Takze jsem vymenil teplotni cidlo,termostat,zatesnil hadici podtlaku,vycistil skrt.klapku a zatesnil vejfuk. Ted uz je to mnohem lepsi
ale kdyz auto stoji tak volnobeh chvili drzi normalne a po chvili zase houpe,motor kucka a vynechava valec,kdyz auto jede a mam vyrazeno tak to nedela takze magorina :) U plynaru to bylo taky,ze prej spatna skr.klapka (uplne neverim) Na Vagu vyhazuje sporadickou lambda ale to je prej klasika. Co jsem koukal tak Tomakectd,ty jsi mel dost podobny problemy jak to prosimte dopadlo? Kazdopadne diky za tohle vlakno,sem budu chodit asi casto :)
Zdarec klidně se optej já se v tm svém SRKu štoural 14 dní a už mám klid, :) celé sání jsem kvuli tomu přtěsnil včetně vstřiků a už mi to nic nedělá příznaky podobné jako ty jen mi smrděl benzín z vejfucku a měl jsem povoleou svíci:)
Martin Kolín

Uživatelský avatar
iroc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 28.08.2008 12:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanic

Příspěvek od iroc »

jo jinak doplním dneska seřízeno LPG ede to jak střela po tom přetěsnění a už mi ukazje palivoměr na Nádrž LPG :) když jsem přijel k pumpě a bral ší litrů LPG a přišel ke kase tak jsem se musel řehtat vedle mě stál borec co tam přijel s hondou civi v ní moc pěkná kost a bral benál za 300 kila tož jsem se řehtal a slečně řekl jestli nechce svézt :):) že mám plnou
Martin Kolín

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanic

Příspěvek od tomakecTD »

iroc píše:jo jinak doplním dneska seřízeno LPG ede to jak střela po tom přetěsnění a už mi ukazje palivoměr na Nádrž LPG :) když jsem přijel k pumpě a bral ší litrů LPG a přišel ke kase tak jsem se musel řehtat vedle mě stál borec co tam přijel s hondou civi v ní moc pěkná kost a bral benál za 300 kila tož jsem se řehtal a slečně řekl jestli nechce svézt :):) že mám plnou

Nj já bral taky plnou včera za 5kil :D Benzínu mám tak 12litrů možná :D

A mám celkem problém, že můj LPG systém nejde seřídít :( to mě celkem štve, to jo...
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
iroc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 28.08.2008 12:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanic

Příspěvek od iroc »

tomakecTD píše:
iroc píše:jo jinak doplním dneska seřízeno LPG ede to jak střela po tom přetěsnění a už mi ukazje palivoměr na Nádrž LPG :) když jsem přijel k pumpě a bral ší litrů LPG a přišel ke kase tak jsem se musel řehtat vedle mě stál borec co tam přijel s hondou civi v ní moc pěkná kost a bral benál za 300 kila tož jsem se řehtal a slečně řekl jestli nechce svézt :):) že mám plnou

Nj já bral taky plnou včera za 5kil :D Benzínu mám tak 12litrů možná :D

A mám celkem problém, že můj LPG systém nejde seřídít :( to mě celkem štve, to jo...
Zdar tome co tam máš za system ? LPG? já jak tam včera byl tak on sedí vedle mě na klině notebook a vídí jak benz mapu z rj a pak plyn mapu a podle jizních režimů si to vychytá a je to mazec když tam pohne s nějako křivkou tak se změní i chování motoru v reálném čase :)

tě kněmu pošlu. ta RJ na LPG se taky učí ci jsem vyposlouchal když s tím jedeš na benz tak si tahá data a pak je následně vyodncuje a přizpůsobuje LPG dávkování :)

Tě tam pošlu :)
Martin Kolín

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanic

Příspěvek od tomakecTD »

iroc píše:
tomakecTD píše:
Nj já bral taky plnou včera za 5kil :D Benzínu mám tak 12litrů možná :D

A mám celkem problém, že můj LPG systém nejde seřídít :( to mě celkem štve, to jo...
Zdar tome co tam máš za system ? LPG? já jak tam včera byl tak on sedí vedle mě na klině notebook a vídí jak benz mapu z rj a pak plyn mapu a podle jizních režimů si to vychytá a je to mazec když tam pohne s nějako křivkou tak se změní i chování motoru v reálném čase :)

tě kněmu pošlu. ta RJ na LPG se taky učí ci jsem vyposlouchal když s tím jedeš na benz tak si tahá data a pak je následně vyodncuje a přizpůsobuje LPG dávkování :)

Tě tam pošlu :)
Vše je možné, ale já mám cca 11 let starej systém. Jeden z prvních sekvenčních vstřiků. Landi renzo Omegas - ještě se montuje nyní za cca 33tis, ale už je to inovované. Já to měl také napíchlé, ale s ŘJ benzínu to asi info nemá :D Nejde tam nic změnit, je to od výrobce zablokované, takže jakejkoli servis je prd platnej, ptal sem se i odborníků :twisted: Do žádného servisu tak nemusím, není proč, stejně by na tom nic neudělali :D


Toto je můj systém a přesně takové rozhraní tam mám jak jsme to měli napíchlé. Borec přes LPG ale říkal, že vše funguje jak má že ani není třeba nic dělat. Jaké to máš ty v tom rozhraní?

http://www.youtube.com/watch?v=S0iph2UN ... plpp_video" onclick="window.open(this.href);return false;
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
iroc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 28.08.2008 12:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanic

Příspěvek od iroc »

Zdarec Tome tak to ti budu muset udělt screenshot až to bude napíchlé. Tak za 5 tis km mám přijet znovu, Já mám nějakej hybrudní systém bo se u mí sám přizpůsobovat třeba volnoběh na LPG si ladí sám podle hodnot z benzinu. Divný že ale mě se to líbí. Když se to seřizovalo tak jsem jezdilů rlůzné režimy třeba podtáčel motor pak vytáčel a házel kvalty jak vzteklej pak třeba řadil 124 atd takhle na benzín a pak i na plyn.celkem sranda
Martin Kolín

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanic

Příspěvek od tomakecTD »

Udělej, to mě zajímá :good: Já jezdil s felicií na seřizování často, to je fakt. Ale tady ten systém funguje pořád stejně nikdy sem nepotřeboval nic. jedinný problém je, že se mi to přepíná na LPG při 40C což sem chtěl přenastavit na 20-25 a mám smůlu no :D Ale jinak pohoda. Dlouhé trasy 7,3l LPG to jedinné mám změřené. Město atd to se vůbec nedá, nevím kolik jedu na benzin a kolik na LPG......
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
iroc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 28.08.2008 12:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanic

Příspěvek od iroc »

tomakecTD píše:Udělej, to mě zajímá :good: Já jezdil s felicií na seřizování často, to je fakt. Ale tady ten systém funguje pořád stejně nikdy sem nepotřeboval nic. jedinný problém je, že se mi to přepíná na LPG při 40C což sem chtěl přenastavit na 20-25 a mám smůlu no :D Ale jinak pohoda. Dlouhé trasy 7,3l LPG to jedinné mám změřené. Město atd to se vůbec nedá, nevím kolik jedu na benzin a kolik na LPG......
Ahoj s tou spotřebou jsme na tom podobně a teplota sepnutí systému na LPG kolem 30 stupňů. Přes noc mám auto v garáži kde je tak 15 stupňů takže když ráno vyrážím do práce tak to natočím pak si pozotvírám vrata vyjedu ven zavřu je a už to mám přeplé. :) jinak teď v zimě když to venku stojí v práci tak cca 2km na benzín jsem zvědavěj jak se to bude chovat v létě až bude venku 30cet to to bude starovat sna d samo na LPG u mě se dá teplota nastavit vy sytemujak chci říkal mi že i klidně za studena by to mohlo šlapat ale kvuli optimálnímu provozu tj studené starty je lepší to nechat kvedlat na benzín
Martin Kolín

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanic

Příspěvek od tomakecTD »

Až pojedeš rovnou z parkování venku tak mi řekni za kolik km se to přepne :good:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
iroc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 28.08.2008 12:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanic

Příspěvek od iroc »

tomakecTD píše:Až pojedeš rovnou z parkování venku tak mi řekni za kolik km se to přepne :good:


ahojda když to nechám kvedlat venku za mrazu na volnoběh tak asi za 5 minut se to přepne a chová se to tak že při přepnutí to trošku škvrdlá ale jak se tio přepně uplně tak ok

za studena při jízdě asi 2 km bez jakého koliv jevu :)
Martin Kolín

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanic

Příspěvek od tomakecTD »

Pro iroc ohledně kvality plynu.

Setkal sem se se špatným plynem to ano. Hlavně v zimě, kdy se tam má dávát speciální složka a někd šetří. Nyní beru jen u jedné čerpačky už pár let, je tam nej plyn z okolí.

Ale kdysi sem nabral jinde a po přepnutí v -5ti se mi felicia zakuckala, ztratila výkon, chcípla a už nešla nastartovat. Musel sem počkat do odpoledne až bude teplo, dotáhnout domů, dobít baterku a pak brát plyn jinde :D

Spojka mi taky zabírá nahoře, z toho si nic nedělej, ale tak hráblo by mi to to jo :D
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
iroc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 28.08.2008 12:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanic

Příspěvek od iroc »

tomakecTD píše:Pro iroc ohledně kvality plynu.

Setkal sem se se špatným plynem to ano. Hlavně v zimě, kdy se tam má dávát speciální složka a někd šetří. Nyní beru jen u jedné čerpačky už pár let, je tam nej plyn z okolí.

Ale kdysi sem nabral jinde a po přepnutí v -5ti se mi felicia zakuckala, ztratila výkon, chcípla a už nešla nastartovat. Musel sem počkat do odpoledne až bude teplo, dotáhnout domů, dobít baterku a pak brát plyn jinde :D

Spojka mi taky zabírá nahoře, z toho si nic nedělej, ale tak hráblo by mi to to jo :D

Ahojda tak to jsem si natankoval asi pěknej sajrajt, ale už jsem to vyjel takže dnes si natočím kvalitku u nás v kolíně.

Jinak mojespojka si ani nehrábne :) už je to pěkně znát jak nezabírá a sem tam si proklouzne, tož mě čeká další rozborka.

Budu mít k tomu dílnu se zvedákem tak samo doma urobíme :)



Hele Tome čsitě náhodou nevís kde je pojistka k osvětlení panelu s ovládáním větráku a teploty včera mi to zhaslo tak nevím jestli to bude žárovka a jak se k ní dostat ( předpokládám celej panel ven a nebo pijistka ostatní osvětlení palubní desky je ok
Martin Kolín

Offeska
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 09.04.2011 00:39

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanic

Příspěvek od Offeska »

Ahoj pánové

Mám takový problém mam svého golfíka 1.6 AKL 74kw už pár měsíců ale mam tam namontovany LPG systém od fimry ROMANO auto je původem z Italie ptal sem se u sebe v okolí jestli se mi na to někdo podíva a všichni na to čučeli jak na krtka v moři. Můj problém je že mi to bere 13.5 L lpg :D a benzínu 10+/- a točim to max do 3 tisic/ot a to když to chci trošku rozjet na dálnici tak od 5 až 6 tisic/ot mi lpg vynechává a přepína se mi to jak chce někdy na 70°c nekdy na 90°. Nevíte jestli tato firma má sídlo v ČR?

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanic

Příspěvek od tomakecTD »

O takovém systému sem nikdy neslyšel. Ale zdiagnostikovat by to měl každej. NIKDY se ti to nemůže přepínat jak chce, vždy při stejne tepltě. Má to vlastní čidlo teploty. Většinou nastavené na 20-45C. Zřejmě je vadné a lpg jede na bohatou směs. Pak to může tolik brát, těžko říct. Určitě diagnostika, to půjde. Jinak má nějakej web pan ing Pataki z Budejovic? Tam má forum a dost se vyzná, zkus mu tam napsát dotaz :wink: :)
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“