Passat 2.0 FSI-rady/zkušenosti

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
auckland
Pilot
Pilot
Příspěvky: 770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od auckland »

Ve meste kolem 9l? Jak to delas? :mrgreen:

Take jem projizdel kdyz jsem hledal nejakej peknej kousek 2.0 TFSI v automatu a musim uznat, ze svezeni je to paradni. Jen to auto bylo dotahle z DE a ja chtel po prvnim majiteli a koupene v CR - kvuli provereni :wink:

Ale urcite nelituji jsem spokojenej i s atmosferou..
Škoda Superb Combi Elegance Drive DSG; 2.0 TDI, 125 kW
Škoda Fabia; 1.4 MPI
Škoda Superb Combi Exclusive; 2.0 TDI 4x4, 125 kW
Passat 3C; 2.0 FSI
Passat B5.5; 1.9 TDI, 96kW

lawyer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 08.01.2012 22:40

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od lawyer »

:-) normalka jezdim

Ja to chtel jako ty a mel jsem to stesti,ze to mam po prvnim majiteli koupene v cr a jeste k tomu to mel reditel leasengovky takze v celku dobry kup..... komlplet historie servis a overoval jsem si to a sedelo to,tak max spokojenost..... teda az ted na ten bi-xenon ale to tim pry trpej tyto auta obecne
VW Passat 3C variant 2.0 FSI Turbo BWA 147 KW highline 2006

Tom.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 18.01.2012 11:48

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od Tom.cz »

Na zamrzaní zámku a problémy s ním v mrazech je tu popsaný návod k odstranění, zkus ho najít.

2.0 FSI Turbo musí být nářez, ale není nikde k sehnání a když jo, tak stojí o několik desítek tisíc víc než atmosféra FSI.

lawyer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 08.01.2012 22:40

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od lawyer »

Jako narez to je,ale ja to nemam pro uceli frajeriny atd..... mam to kvuly komfortu a bezpecnosti a kdyz potrebuji tak se s tim da udelat manevr.... vybavu to ma maximalni,mam to jako rodinne auto...pry to jsou kvalitni motory??..FSI TFSI???
VW Passat 3C variant 2.0 FSI Turbo BWA 147 KW highline 2006

Tom.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 18.01.2012 11:48

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od Tom.cz »

Motory by měly být oba kvalitní, u FSI jsou akorát nějaké ohlasy, že je to slabé, zvláště v nízkých otáčkách.

Můžeš prosím napsat na kolik to auto řádově vyšlo a jak si ho našel? Klidně SZ.

lawyer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 08.01.2012 22:40

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od lawyer »

TFSI je silne taky 200k to uz je dost a v nizkych otackach v klidu jede.....fakt spokojenost...troufnu si rict ze lepsi nez nafta...i tu jsem mel ale TFSI se neda srovnat ve vsem....teda az trochu na tu spotrebu :-)
VW Passat 3C variant 2.0 FSI Turbo BWA 147 KW highline 2006

Uživatelský avatar
auckland
Pilot
Pilot
Příspěvky: 770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od auckland »

Tom.cz píše:Motory by měly být oba kvalitní, u FSI jsou akorát nějaké ohlasy, že je to slabé, zvláště v nízkých otáčkách.
Je to tak, FSI je v nizsich otackach trochu "lenoch". Kdyz to chces trochu napalit, musis ho vytocit..
Tom.cz píše:Na zamrzaní zámku a problémy s ním v mrazech je tu popsaný návod k odstranění, zkus ho najít.
Ano, je to ve FAQ, koukal jsem a o vikendu se na to asi vrhnu..Snad se zamek zmatori.
lawyer píše:....teda az trochu na tu spotrebu :-)
Jezdi za 9l a jeste si stezuje :lol: :mrgreen: :lol:
Škoda Superb Combi Elegance Drive DSG; 2.0 TDI, 125 kW
Škoda Fabia; 1.4 MPI
Škoda Superb Combi Exclusive; 2.0 TDI 4x4, 125 kW
Passat 3C; 2.0 FSI
Passat B5.5; 1.9 TDI, 96kW

Tom.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 18.01.2012 11:48

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od Tom.cz »

9litrů je v pohodě a myslím si, že to stále bude daleko levnější provoz než s naftou :-)

lawyer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 08.01.2012 22:40

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od lawyer »

:-D ja si nesteziji :-) jen oproti nafte....
VW Passat 3C variant 2.0 FSI Turbo BWA 147 KW highline 2006

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od uncompromised »

Tom.cz: záleží kolik najezdíš, já si po 20ti tisících nemůžu stěžovat. 1km mi teď vychází na 2,50Kč. Ještě loni, když byla levnější nafta, jsem se na delších trasách dostal i na 2Kč. Jak jste na to vy benzíni? Tady máte jednoduchou aplikaci pro výpočet: http://www.vypocetspotreby.cz/wp-conten ... treba.html

lawyer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 08.01.2012 22:40

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od lawyer »

To zalezi hlavne na noze ridice a hlavne na samontnem ridici :-)
VW Passat 3C variant 2.0 FSI Turbo BWA 147 KW highline 2006

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od uncompromised »

lawyer: právě proto se na to ptám :roll:

fox_mulder
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 17.05.2011 00:07
Bydliště: Příbram

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od fox_mulder »

Mám benzín 2.0 FSI 4motion Variant a po cca. 5 t. km mám průměr 3,47Kč/km. Z 80% mám ale krátké cesty po městě, kdy spotřeba kolísá kolem 9-10 litrů (teď v mrazech 11-12). Na dálku na šestku při pohodové jízdě kolem 90 km/h se dostanu i pod 7 litrů. Dlouhodobý průměr mám 8,8l.
Na OMV Carreru 100 mi vycházela spotřeba cca. o 1 litr menší a i motor se zdál o trochu tišší, ale většinou tam leju 95-ku.
VW Passat 3C Variant - Highline - 2.0FSI 4Motion - 10/2006

Tom.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 18.01.2012 11:48

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od Tom.cz »

uncompromised: Nepočítáš jen výdaje na palivo? U nafty máš navíc vstřikovače, turbo, čerpadlo, filtr, dvouhmoťák..které dřív nebo později budeš muset menit. A každý díl výjde na desetitisíce. Navíc doufat že se to nepodělá někde na cestách. Když budu počítat jenom spotřebu, tak je jasné, že zvítězí nafta, ale o tom není výběr ojetiny pro RODINU, tam musíš brát v potaz prostě všechno. Je jasné, že když jezdíš opravdu hodně, tak se nafta vyplatí. Ale znám Lojzíky co najedou dvacet tisíc, někdy aji to ne a mají naftu a pořád problémy. Navíc když vidím, že s tím jezdí lidi po městě (od parkoviště k parkovišti)... pak nemá být fórum plný problémů s filtrem.
Vždycky si pak říkám, jestli jsou opravdu tak hloupí nebo je všechny dostane hláška prodejce, že budou jezditz za 6 litrů? Těžko říct, ale co mám zkušenosti, tak každej jenom říká "Ale jezdím jenom za 6!!" a pak nadávají že dali 40tis za vstřiky a 25 za turbo (o filtru ani nemluvím, to je poslední dobou nějaké třaskavé téma:-)). Navíc ty prachy by mi nevadily, ale na prvním místě mám spolehlivost, což si myslím nemůže současná generace naftových Passatů (respektive 2005 - 2009) nabídnout.
Firemní auta beru jinak, tam si člověk moc nevybere, navíc je má od nova a po pár letech, kdy je čas na velké investice, jdou mezi lidi do bazarů.

Jo a s benzínem jsem na tom pochopitelně hůř 2,82Kč. A to máme dvě spíše malá auta. Jedno chci vyměnit za Passata a druhé mám na denní dojíždění do práce. Za 14 let ježdění s benzínem jsem zůstal stát jen jednou, když mi praskla na Favoritu hlava motoru, měl najetých 99 975km :-) A to byl začátek jeho cesty z domu (to je ale jiná historka).

Uživatelský avatar
auckland
Pilot
Pilot
Příspěvky: 770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od auckland »

Porad se tu na foru mluvi o benalu Carrera 100. U OMV jsem nikdy primarne netankoval ale co jsem koukal na stojany maji MaxxMotion 100. To jen zmenili nazev?
Škoda Superb Combi Elegance Drive DSG; 2.0 TDI, 125 kW
Škoda Fabia; 1.4 MPI
Škoda Superb Combi Exclusive; 2.0 TDI 4x4, 125 kW
Passat 3C; 2.0 FSI
Passat B5.5; 1.9 TDI, 96kW

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“