Podsvícení

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

O.P.I.U.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 22.02.2010 09:07
Bydliště: Jeseník nad Odrou,okr. NJ

Podsvícení

Příspěvek od O.P.I.U.M »

Zdravím,potřeboval bych prosím vás pomoc s podsvicením:Nedávno jsem si chtěl vydezinfikovat klimu sprejem s hadičkou.Všecko "ok" ale potom jak jsem jel do práce, tak všechno podsvícení v autě probliklo ale fungovalo.Ráno po práci sednu do auta a nastartuju a podsvícení nesvítilo, jak od climatronik tak i od světel.Jediné co mi svítilo jsou budíky!Zklusil jsem vyměnit pojistky ale nic,pak jsem zkusil i to vysušil větrákem ale ani to nepomohlo.Nevím si rady...Děkuju za každou odpověď.Mej te se

Sairus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 10.03.2010 20:13
Bydliště: Budějice

Re: Podsvícení

Příspěvek od Sairus »

tak až na to přijdeš dej vědět :lol: zajímavé... jsem laik, ale nemůže to mít spojitost s can bus propojením? nebo něco s přepínačem světel potom... jestli melu kraviny tak mě berte s rezervou, jen se snažím nějak pomoct.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Podsvícení

Příspěvek od Goauld »

Tak asi zásadní otázka je to, kam si vlastně tu hadičku strčil a stříkal. Návod na dezinfekci klimatizace sem nedávno vytvořil a odkaz na něho je ve FAQ, měl jsi nejdřív hledat, než konat. http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... limatizace" onclick="window.open(this.href);return false;
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

O.P.I.U.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 22.02.2010 09:07
Bydliště: Jeseník nad Odrou,okr. NJ

Re: Podsvícení

Příspěvek od O.P.I.U.M »

tak stříkl jsem to do hlavního větráku v palubce...

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Podsvícení

Příspěvek od vtuni »

myslíš do výdechů topení co je nad rádiem..??? 8O :fool: :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

O.P.I.U.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 22.02.2010 09:07
Bydliště: Jeseník nad Odrou,okr. NJ

Re: Podsvícení

Příspěvek od O.P.I.U.M »

jo

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Podsvícení

Příspěvek od vtuni »

ajajaj :blush:

klima se čistí po směru a ne protisměru...
takhle ti ta pěna mohla nalýzt (a dle tvého problému sstekla a nalezla) kamkoliv... na tu středovou konzoli kde jsou vypínače, radio climatronic, diagnostika.....

viz jak psal nahoře Goauld
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

O.P.I.U.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 22.02.2010 09:07
Bydliště: Jeseník nad Odrou,okr. NJ

Re: Podsvícení

Příspěvek od O.P.I.U.M »

tak to jem v hajzlu :(

O.P.I.U.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 22.02.2010 09:07
Bydliště: Jeseník nad Odrou,okr. NJ

Re: Podsvícení

Příspěvek od O.P.I.U.M »

Nevíte co s tím?děkuju za info

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Podsvícení

Příspěvek od vtuni »

no elektrice neholduju ale asi se to neobejde bez rozdělání celýho toho středovýho panelu (návod je ve FAQ)

takže rozebrat, kouknout co to napáchalo.. očistit např kontaktolem..jestli to je jen zoxidovaný a půjde to zachránít...
takhle ti asi nikdo nic jinýho neporadí.. když se pořádně neví co to udělalo..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Podsvícení

Příspěvek od Goauld »

Za normálních okolností bych to neřekl, ale seš vůl... Proč to stříkáš kdesi přes výdech vzduchu, když efekt to má jedině na výparníku klimatizace. Proč si nejdřív na internetu nenajdeš jak se dezinfekce dělá šmarja...
Jak teď správně říkáš, seš v hajzlu, protože jak řekl vtuni, mohlo to natyct kamkoliv a nejspíš právě do míst kam popsal, tedy ovládání topení/climatronic, konektory od rádia a celkově po kabelovym svazku a plastech se to může dostat až někam uplně doprdele, kde bys to nečekal.
Jako první udělej to, že auto necháš pořádně ohřát, nejlíp kdybys jel někam dál a pustit topení na plny pecky, aby to pořádně vyschlo, možná se to tím spraví samo. Nerad straším, ale dávej pozor aby ti auto náhodou nezačlo hořet někde z pod palubky, protože ty čistící prostředky obzvlášť spreje sou většinou hořlavy, protože obsahujou alkohol. Doporučuju vozit sebou hasící sprej, pokud máš práškovej hasičák, tak tím to neuhasíš.
Jako druhou věc, zkontroluj pořádně všechny pojistky, ne jenom pohledem, ale nejlíp propísknout multimetrem. A pokud máš diagnostiku, tak napíchnout a podivat se jestli to nepiše nějaky chyby, Pokud nemáš tak za někym zajeď.
Když nic s toho nepomuže, čeká tě minimálně rozmontování všeho co na palubce de směrem kam to asi tak mohlo týct a rozpojování a kontrola všech konektorů v okolí, popřípadě vyčistění. Nevím co si použil za čistitč, v podstatě by měl mít čistící účinky i na kontakty, ale tím že se něco zkratovalo mohl odejít některej z přístrojů, jako je například komfortka, která to podsvícení ovládá.
Taky vyzkoušej odpojit baterii na pár minut, možná se to vyresetuje a vzpamatuje se.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Podsvícení

Příspěvek od duduh »

To O.P.I.U.M:Jak jsi dopadl s tím podsvícením?

O.P.I.U.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 22.02.2010 09:07
Bydliště: Jeseník nad Odrou,okr. NJ

Re: Podsvícení

Příspěvek od O.P.I.U.M »

Dopadl jsem tak, že jsem vyměnil zařizení na seřizení výšky světel.Ještě chvilka a nesvítilo by mi nic...Ten díl jsem sehnal na vrakáči.

Uživatelský avatar
lucas.kaky
Člen klubu
Příspěvky: 457
Registrován: 14.11.2010 18:39
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení

Příspěvek od lucas.kaky »

No nastříkal si to špatně, klima se čistí po směru.. takhle ti to mohlo natýct do climatronicu, rádia a všeho... zkusit všechno vyndat a vysušit vyčistit a doufat :)
ex: mk2 1.3, mk3 1.8GT, B5 1.9TDi
Now:
Golf mk4 1.9TDI >> viewtopic.php?f=78&t=233351
Golf mk5 2.0TDI Sport, Hybrid, FMIC, Soft SGS/MOTORPOWER 182,2ps
Passat 3C 2.0TDI
Golf mk2
1.6GTD >> viewtopic.php?f=121&t=247886

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Podsvícení

Příspěvek od vtuni »

ale tohle jsme mu tady napsali už v listopadu.. :roll:
otazka je, když to tu tak utichlo...
jestli to nějak vyřešil nebo dal auto sešrotovat... :?:
vzhledem k tomu že majitel sem na forum chodí. (naposledy přihlášen před hodinou a půl)
.tak se třeba ozve..a třeba taky radši ne..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“