MOTOR, ÚNIK PALIVA: únik nafty, benzínu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

vsochy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 15.06.2009 17:53

Re:

Příspěvek od vsochy »

Tak jsem trochu pátral a vypadá to, že pro ten můj typ čerpadla jedině opravná sada gum. těsnění 1+2, to těsnění 2A je až pro novější typy čerpadel, navíc jsem koukal, že mi to sákne i pod tím černým deklem čerpadla.No nic očistím, přetěsním a uvidíme...
SEAT Alhambra II 1.9 TDI 85kW (AUY)

vsochy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 15.06.2009 17:53

Re: MOTOR, ÚNIK PALIVA: únik nafty, benzínu

Příspěvek od vsochy »

Tak hotovo, mezi blokem motoru a čerpadlem je nová sada těsnění (170,-Kč, č. dílu 038109293 a 038109293A), dekl čerpadla byl nakonec OK, přesto jsem i ten rozebral, vše vyčistil, složil a namontoval zpět a zatím po netěsnosti ani památky!Jo a jako bonus jsem se, zdá se, zbavil občasných problémů se startem, motor dlouho točil, podobné příznaky jako jsou diskutovány zde http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=28472, zřejmě ta netěsnost způsobovala přisávání vzduchu, padání nafty či něco podobného... :)
SEAT Alhambra II 1.9 TDI 85kW (AUY)

pieger
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 02.02.2012 22:25

Re: MOTOR, ÚNIK PALIVA: únik nafty, benzínu

Příspěvek od pieger »

patper
ďakujem za uverejnene foto mne to tiež tam tečie spod vička budem to musieť otvoriť a pripadne vyrobiť tesnenie s klingeritu alebo iného materialu. Len či tam nie je velký tlak.Skrutky som doťahoval ale nešli.

djveli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 22.09.2012 20:28
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ÚNIK PALIVA: únik nafty, benzínu

Příspěvek od djveli »

Ahoj, potřebuji poradit Shraránek po ránu nechce startovat musím pokaždé cca10x otočit klíčkem a pak teprve startovat točí tak 10 vteřin pak teprve chytne. Filtr je nový, hadičky vyměněny, tandem přetěsněn, vstřiky přetěsněny, už nevím co dál nikde nejde vidět že by nafta někde kapala nebo něco podobného.




1,9TDI PD 85KW
VW Sharan 1.9TDI 85kW

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, ÚNIK PALIVA: únik nafty, benzínu

Příspěvek od M@rty74 »

To jsi ale ve špatném tématu - zkus prostudovat tohle : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=18262" onclick="window.open(this.href);return false;

Co žhavení ? A hlavně - co diagnostika ?

Dále piš do tématu o startování prosím.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: MOTOR, ÚNIK PALIVA: únik nafty, benzínu

Příspěvek od matko001 »

Niekde na ebay som vyhrabal opravnu sadu na tandem - do tyzdna by tu mala byt, tak potom poviem co a ako...
Konkretne toto by vraj malo byt ono.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Ondras1985
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 08.10.2015 12:03
Bydliště: Brno

Re: MOTOR, ÚNIK PALIVA: únik nafty, benzínu

Příspěvek od Ondras1985 »

Dobrý večer, mám takový problém s drobným únikem nafty..
Pod autem se začali letos objevovat drobné fleky od nafty. Po přečtení zdejších příspěvků (moc toho tu o úniku nafty není) jsme hledali nejprve v motorovém prostoru, zkontrolovali hadičky, spodek motoru naprosto suchý.
Poté jsme objevili vlhký spodek nádrže a kolem ní, celkem velký flek, který ale není absolutně poznat na spotřebě, jinak spotřebu mám letos 6,5 - 6,6l/100km (vyjetí nádrže a následné dotankování - takto počítám spotřebu,palubní počítač nemám) za měsíc leden a únor, což mi přijde v normě při pravidelném ježdění krátkých tras do 20km v zimním období.
Nádrž proražená nebude, to by ten únik nebyl po kapkách, ale drobné flíčky se pod autem dělají neustále...V týdnu musím zajet do nějakého servisu a začít to řešit..
Otázka na zkušenější, setkali jste se s tím někdo? A případně kde nafta prolínala??
Díky za odpovědi a postřehy. :)
Sharan I 1.9 TDI 81kw 1999

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ÚNIK PALIVA: únik nafty, benzínu

Příspěvek od jardahes »

Je to určitě nafta?
Jarda

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: MOTOR, ÚNIK PALIVA: únik nafty, benzínu

Příspěvek od trepifajxl »

Ondras1985 píše:Dobrý večer, mám takový problém s drobným únikem nafty..
Pod autem se začali letos objevovat drobné fleky od nafty. Po přečtení zdejších příspěvků (moc toho tu o úniku nafty není) jsme hledali nejprve v motorovém prostoru, zkontrolovali hadičky, spodek motoru naprosto suchý.
Poté jsme objevili vlhký spodek nádrže a kolem ní, celkem velký flek, který ale není absolutně poznat na spotřebě, jinak spotřebu mám letos 6,5 - 6,6l/100km (vyjetí nádrže a následné dotankování - takto počítám spotřebu,palubní počítač nemám) za měsíc leden a únor, což mi přijde v normě při pravidelném ježdění krátkých tras do 20km v zimním období.
Nádrž proražená nebude, to by ten únik nebyl po kapkách, ale drobné flíčky se pod autem dělají neustále...V týdnu musím zajet do nějakého servisu a začít to řešit..
Otázka na zkušenější, setkali jste se s tím někdo? A případně kde nafta prolínala??
Díky za odpovědi a postřehy. :)
Teklo mi to taky, byla to nějaká odvzdušňovací hadice z vrchu nádrže- nádrž musela částečně ven.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: MOTOR, ÚNIK PALIVA: únik nafty, benzínu

Příspěvek od lubos1947 »

Ondras- Jak dotankováváš nádrž-dáváš plnou, to je až vypne pistole nebo jěště po vypnutí pistole přes odvzudušnovák dotankuješ (našlapeš) jěště asi 20litrů až je nádrž plná, jestli v tomto druhém případě tak nafta trochu proteče a proto můžeš mít nádrž od nafty
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Ondras1985
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 08.10.2015 12:03
Bydliště: Brno

Re: MOTOR, ÚNIK PALIVA: únik nafty, benzínu

Příspěvek od Ondras1985 »

Auto jsem dnes vezl do servisu na prohlédnutí a už tam zůstalo. Jak jsou ty dvě hadičky co vedou do nádrže, tak ten plastovej spoj mezi jednou hadičkou a plovákem praskl a propouštělo to tímto plastovým spojem. Vzhledem k tomu, že se to nedá nijak slepit a nejspíš ani provizorně opravit, zítra pojede borec pro jinej plovák někam ke známýmu na vrakáč. Akorát nechápu jak ten plastovej spoj mohl prasknout, asi únava materiálu po těch letech... tak uvidím kolik si za to řekne, ale je to solidní borec, tak snad do litru :)
Sharan I 1.9 TDI 81kw 1999

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“