VW GOLF IV zamrzlý benzín??? nebo něco jiného???

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
xdevils
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 05.09.2011 08:39

VW GOLF IV zamrzlý benzín??? nebo něco jiného???

Příspěvek od xdevils »

Ahoj, mám VW GOLF IV, r.v. 1999, 1.8 GTI, 110 kW, přes 150 000 km.
V pondělí mi auto startovalo bez problému při -10°C, v úterý nastartovalo až na po druhý pokus a včera ve středu při - 14°C ráno dokonce i na poprvé jenže odpoledne už auto startovalo tak že to vždy na chvilku chytlo nepravidelný chod motoru na cca 5 vteřin a pak zdechlo. Po 20-30 takovýhle pokusech
Teprve motor naskočil potom jsem ujel cca 25km auto zaparkoval u obchodu a když jsem vyšel ven s nákupem čekalo mě to stejný při startování nepravidelný chod motoru na cca 5 vteřin a pak to zdechlo znovu asi po 30 – 40 pokusech nastartovaní auto nastartovalo jel jsem na benzinku kde jsem koupil přípravek proti zamrzlému benzínu nalil ho do nádrže a odjel domů dnes ráno tedy ve čtvrtek jsem při mínus - 14°C nastartoval na po druhé odjel jsem a auto je teď už 5 a půl hodiny v cca 18°C a stále startuje tak že nepravidelný chod motoru na cca 5 vteřin a pak zdechne.
Četl jsem, že to je nejspíš zamrzlý benzín jenže je mi divné že po 30-40 pokusech o start auto nastartuje a normálně jede, kdyby byl zamrzlý benzín tak nejede vůbec nebo ano? Jen poznamenávám, že baterií to není tu jsem přeměřil a je zcela v pořádku.
Prosím o radu co s tím jestli auto nechat déle v teple.
Nebo jestli je to vůbec zamrzlým benzínem když jak už jsem zmínil po 30-40 pokusech nastartuje a pak bez problému jede.
Předem děkuju za rady a odpovědi

Uživatelský avatar
grizzlycz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 29.04.2008 12:00

Re: VW GOLF IV zamrzlý benzín??? nebo něco jiného???

Příspěvek od grizzlycz »

ahoj,mám podobný problém,mám teda sice golfa III ale nemůžu nastartovat,večer jsem odjížděl od baráku a cestou jsem se stavoval u benzínky protože jsem už skoro prázdnou nádrž,šel jsem jen zaplatit a když jsem se vrátil auto už nechytlo,druhej den jsem to zkoušel znova a furt nic,nalil jsem do nádrže ten sajrajt proti zamrzání benzínu a na odbourání vody a stejně nic,baterka točí ale furt to nechce naběhnout,netušim co s tim

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VW GOLF IV zamrzlý benzín??? nebo něco jiného???

Příspěvek od Keflek »

zamrzlej benzin...to slysim prvne. Zkusil bych odpojit cidlo teploty chladici kapaliny...treba je vadny a jednotka neda dostatecne bohatou smes na studenej start
pripadne urcite diagnostika jestli to neco nahodou nenapise
Touran 2.0 TDi

Uživatelský avatar
Kepro
Závodník
Závodník
Příspěvky: 558
Registrován: 30.12.2007 15:50
Bydliště: SK - Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: VW GOLF IV zamrzlý benzín??? nebo něco jiného???

Příspěvek od Kepro »

benzin mrzne pri -70 °C :)))

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“