Zamrzá nafta ? jak na to??

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Dejv212
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 252
Registrován: 11.08.2009 21:34
Bydliště: Olomouc

Re: Zamrzá nafta ? jak na to??

Příspěvek od Dejv212 »

A cpete to i do PD?

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Zamrzá nafta ? jak na to??

Příspěvek od FandaTDI »

szebe píše: a mám pocit že to jede lépe jako čista nafta! mohu doporučit
to neni jen pocit :wink: ale nesmí se to přehánět, protože benzín na rozdíl od nafty neni mastnej a mohlo by s tim mít problém třeba čerpadlo a při většim poměru to spaluje detonačněji (benzín je vznětlivější/těkavějsí) a to už na výkonu nepřídá, protože na to nafťák neni stavěnej ...
u PD by tim mohly trpět vstřikovače možná i od "míň odvážnejch" poměrů ...
btw. já benzín neleju vůbec, naftu často tankuju podle ceny, leju vif(ve větších mrazech dvojnásobek) a neměl jsem probém ani při -27°C (min. rok, letos to u nás moc pod dvacet nešlo), i když při větších mrazech(tak pod -15°C) si stařík po startu trošku začoudí a zakodrcá, ale to je otázka pár vteřin, než začne mazat ... a ještě jeden podstatnej detail - filtry měnim od koupě auta max. ob interval (30tkm a když jsem měl levnější, tak po patnácti a teď pravidelně ob zkrácenej - po 20tkm)

styblow
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 13.08.2010 20:41
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzá nafta ? jak na to??

Příspěvek od styblow »

Taky me zamrzla nafta i s aditivem vif. Mel jsem neco pres pul nadrze a nalil jsem tam 2 l benzinu a je klid.

Uživatelský avatar
Kolmi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 05.12.2008 20:15
Bydliště: KrálovnaTDi
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzá nafta ? jak na to??

Příspěvek od Kolmi »

jj benzin tam mame taky Fabka I Tdi PD,a pohoda :good:
Kolmi Golf TDI

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: Zamrzá nafta ? jak na to??

Příspěvek od pratonda »

Po 6i dnech neježdění a stání ve studené hale, služební Avie D75 na dvě startování chcípla, na třetí zůstal motor v chodu.Nafta s aditivem v systému cajk(auto jelo bez problémů),ale plechovka aditiva od Liqui Molly zastrčená za kabinou v rámu na kost ztuhlá-nekapalná.Tudíž bojeschopnost tohoto aditiva je mě záhadou.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Zamrzá nafta ? jak na to??

Příspěvek od skacel99 »

pratonda1 píše:Po 6i dnech neježdění a stání ve studené hale, služební Avie D75 na dvě startování chcípla, na třetí zůstal motor v chodu.Nafta s aditivem v systému cajk(auto jelo bez problémů),ale plechovka aditiva od Liqui Molly zastrčená za kabinou v rámu na kost ztuhlá-nekapalná.Tudíž bojeschopnost tohoto aditiva je mě záhadou.
náš VIF nedopadl o moc líp...

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Zamrzá nafta ? jak na to??

Příspěvek od FandaTDI »

no na benzín to asi nemá, ale myslim, že obsahuje nějaký těkavější benzeny, či tak něco ... připomnělo mi to, že mi zamrzl visací zámek, tak jsem ho po rozmrazení polil prvním olejem, co byl po ruce (motorovej 10W-40) a ten v tu ránu ztuhl tak, že byl sice ještě "gelovej", ale už nestejkal a držel tvar ( byly na něm viděl "zlomy" - cca -20°C) ... a vif bych řekl skoro nezhoustl - sám o sobě má větší hustotu než nafta a pokud z něj nevytěkaj ty těkavý látky, myslim, že i v -30°C poteče (a s naftou nevim přesně jak funguje, u chladicích kapalin se třeba poměry s vodou v mrazuvzdornosti lišej taky dost nelineárně) ...

mikr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 28.09.2009 19:34
Bydliště: Vlašim

VIF

Příspěvek od mikr »

Ahoj, včera jsem z auta vyndal dvě plechovky s VIF, jedna zimní, druhá letní, zimní zcela ztuhlá náplň, letní tekutá. Je to normální? nemělo by to být třeba naopak. Podotýkám, že jsem se nespletl, plechovky jsou originál balení 0,5 l.
Díky za názory.
M. Král

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: VIF

Příspěvek od Tomášek »

precti si v jakych teplotach se ma vif skladovat.. kdyz ho nechas na mrazu, myslim koncentrat, tak to bude tuhnout,. jak prijde do spojeni s naftou, reaguje to spolu a nezmrzne ani jedno :)

styblow
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 13.08.2010 20:41
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: VIF

Příspěvek od styblow »

Tomášek píše:precti si v jakych teplotach se ma vif skladovat.. kdyz ho nechas na mrazu, myslim koncentrat, tak to bude tuhnout,. jak prijde do spojeni s naftou, reaguje to spolu a nezmrzne ani jedno :)
Jojo skladovat do minimalni teploty 5 stupnu Celsia :D

Uživatelský avatar
nemitom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Telč / Batelov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzá nafta ? jak na to??

Příspěvek od nemitom »

leju 3-4l do plný a zkoušel jsem natankovat snad všudě co je po okolí (telč) a abych pravdu řekl od každý benziny jsem si vzal cca 0,5l vzorek hodil do skleniček a za okno a co by jste řekly :-D všechno sračky že bych je nakopal za ty prachy co za to chtějí je to výsměch do očí.... a je ulpně jedno která benzina to byla ale je fakt že rozdíly byli zkoušel jsem
Benzina Telč (obě) - stějná nafta při -15°C se začal sražet parafin a odhadem tak 15% nafta čirá, při -20°C nafta začala matnět a při -25°C uz v ní byli cucky
Shell Třešť - při -15°C se začal sražet parafin a odhadem tak 10% nafta matná, při -20°C nafta začala obsahovat nenápadný vlákénka a při -25°C uz v ní byli cucky
Shell Jihlava - při -15°C se začal sražet parafin a odhadem tak 10% nafta matná, při -20°C nafta začala obsahovat nenápadný vlákénka a při -25°C uz v ní byli cucky
OMV Jihlava - při -15°C se začal sražet parafin a odhadem tak 10% nafta čirá, při -20°C nafta začala obsahovat nenápadný vlákénka a při -25°C stejná jako při -20°C

Všechno premiové paliva (Verva, V-power.....) takže vyhrála OMV ale stejně žádnej zázrak....

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzá nafta ? jak na to??

Příspěvek od pino.t »

Mluvil jsem s chlapy od nás ze zemědělského družstva a naftu jim navezlo naposledy v listopady a nezamrzla jim v ničem. Takže kde kua tankujete, že vám to zamrzá.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
M@rty
Profík
Profík
Příspěvky: 1058
Registrován: 29.12.2008 14:32
Bydliště: Olomouc City
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzá nafta ? jak na to??

Příspěvek od M@rty »

pino.t píše:Mluvil jsem s chlapy od nás ze zemědělského družstva a naftu jim navezlo naposledy v listopady a nezamrzla jim v ničem. Takže kde kua tankujete, že vám to zamrzá.
ja tankuji u tesco :mrgreen: ale skusim OMV....vif přidavam....někdy na 1x,někdy 2-3x to chytne....tak nevím
Volkswagen Golf: je vyráběn od roku 1974 a oslavován jako ikona. Auto, po kterém byla pojmenována nejen třída vozidel, ale také celá generace automobilů - generace Golf.

Uživatelský avatar
vwento
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 317
Registrován: 04.12.2008 23:22
Bydliště: Brno

Re: Zamrzá nafta ? jak na to??

Příspěvek od vwento »

Phate píše:doporucuje kazdopadne vymenit filtr
presne. kdyby si vsichni v prosinci vymenili palivak tak 99% problemu se zamrzanim nafty zmizi. Ja tankuju levnou "neznackovou" naftu a startuju jak o zivot bez jakychkoliv aditiv a benzinu v nafte...
B6 BKC

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzá nafta ? jak na to??

Příspěvek od Tomášek »

nemitom píše:leju 3-4l do plný a zkoušel jsem natankovat snad všudě co je po okolí (telč) a abych pravdu řekl od každý benziny jsem si vzal cca 0,5l vzorek hodil do skleniček a za okno a co by jste řekly :-D všechno sračky že bych je nakopal za ty prachy co za to chtějí je to výsměch do očí.... a je ulpně jedno která benzina to byla ale je fakt že rozdíly byli zkoušel jsem
Benzina Telč (obě) - stějná nafta při -15°C se začal sražet parafin a odhadem tak 15% nafta čirá, při -20°C nafta začala matnět a při -25°C uz v ní byli cucky
Shell Třešť - při -15°C se začal sražet parafin a odhadem tak 10% nafta matná, při -20°C nafta začala obsahovat nenápadný vlákénka a při -25°C uz v ní byli cucky
Shell Jihlava - při -15°C se začal sražet parafin a odhadem tak 10% nafta matná, při -20°C nafta začala obsahovat nenápadný vlákénka a při -25°C uz v ní byli cucky
OMV Jihlava - při -15°C se začal sražet parafin a odhadem tak 10% nafta čirá, při -20°C nafta začala obsahovat nenápadný vlákénka a při -25°C stejná jako při -20°C

Všechno premiové paliva (Verva, V-power.....) takže vyhrála OMV ale stejně žádnej zázrak....
odkud ses presne? ja sem od dačic, tak koukam dalsi klubak v okoli?

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“