AEB 1.8 Sací koš

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Golfik_II
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 05.04.2010 22:26
Bydliště: Crhov okr. Šumperk

AEB 1.8 Sací koš

Příspěvek od Golfik_II »

Ahoj. Mohl by mi někdo poradit kde koupit noví sací koš k olej čerpadlu? samostatný jsem ho nenašel. Auto mám 3 měsíce a hned problém s mazáním při zahřátí. najeto 135 XXX km. díky
Golf 2 1.6 GTD 59kw
Passat 1.8T

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: AEB 1.8 Sací koš

Příspěvek od Lukas44 »

Kašli na koš a kup a vyměň radši celé čerpadlo... Vsaď se že koupíš koš a za měsíc poběžíš kupovat čerpadlo celé páč bude na šrot... U těhle aut jakmile začne blikat mazání tak je čerpadlo v háji. Mám s tím osobní zkušenosti... Lepší dát trojku za čerpadlo než to zadřít že? :D PS: prolistuj to tad je o tom tady toho popsáno mraky a 99% délá čerpadlo...je to známý neduh motorů 1.8....
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

Uživatelský avatar
Golfik_II
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 05.04.2010 22:26
Bydliště: Crhov okr. Šumperk

Re: AEB 1.8 Sací koš

Příspěvek od Golfik_II »

Lukas44 píše:Kašli na koš a kup a vyměň radši celé čerpadlo... Vsaď se že koupíš koš a za měsíc poběžíš kupovat čerpadlo celé páč bude na šrot... U těhle aut jakmile začne blikat mazání tak je čerpadlo v háji. Mám s tím osobní zkušenosti... Lepší dát trojku za čerpadlo než to zadřít že? :D PS: prolistuj to tad je o tom tady toho popsáno mraky a 99% délá čerpadlo...je to známý neduh motorů 1.8....
s 1.8 už mám taky nějakou zkušenost ,ale 156 alfou. tam jak se kontrolka rožne tak je už pozde. S tím čerpadlem máš určitě pravdu. raději jsem nechal přeleštit kliku a vyměnil šály. Snad to pak bude OK. Co liješ za olej? 5 nebo 10ku?
Golf 2 1.6 GTD 59kw
Passat 1.8T

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: AEB 1.8 Sací koš

Příspěvek od Lukas44 »

Golfik_II píše:
Lukas44 píše:Kašli na koš a kup a vyměň radši celé čerpadlo... Vsaď se že koupíš koš a za měsíc poběžíš kupovat čerpadlo celé páč bude na šrot... U těhle aut jakmile začne blikat mazání tak je čerpadlo v háji. Mám s tím osobní zkušenosti... Lepší dát trojku za čerpadlo než to zadřít že? :D PS: prolistuj to tad je o tom tady toho popsáno mraky a 99% délá čerpadlo...je to známý neduh motorů 1.8....
s 1.8 už mám taky nějakou zkušenost ,ale 156 alfou. tam jak se kontrolka rožne tak je už pozde. S tím čerpadlem máš určitě pravdu. raději jsem nechal přeleštit kliku a vyměnil šály. Snad to pak bude OK. Co liješ za olej? 5 nebo 10ku?
já tam leju 5w40 a spokojenost....tá pětka je oněco kvalitnější a tyhle benzínový motory s tolika ventilama chěj přece jen něco navíc....Jak říkám vyměnil jsem čerpadlo nalil tam 5w40 a motor si jen brouká :D
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

Uživatelský avatar
DarkMaverick
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 02.06.2011 20:31
Bydliště: Jižní Čechy, Milevsko

Re: AEB 1.8 Sací koš

Příspěvek od DarkMaverick »

s 1.8 už mám taky nějakou zkušenost ,ale 156 alfou. tam jak se kontrolka rožne tak je už pozde. S tím čerpadlem máš určitě pravdu. raději jsem nechal přeleštit kliku a vyměnil šály. Snad to pak bude OK. Co liješ za olej? 5 nebo 10ku?[/quote]

já tam leju 5w40 a spokojenost....tá pětka je oněco kvalitnější a tyhle benzínový motory s tolika ventilama chěj přece jen něco navíc....Jak říkám vyměnil jsem čerpadlo nalil tam 5w40 a motor si jen brouká :D[/quote]
takže doporučenej olej i do 14let starý 1.8T 20V je 5W40??
VW Passat B6 2.0 FSI Highline Limo
dříve VW Passat B5 1.8T 20V 1998 Varoš, motor AEB

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: AEB 1.8 Sací koš

Příspěvek od Lukas44 »

DarkMaverick píše:s 1.8 už mám taky nějakou zkušenost ,ale 156 alfou. tam jak se kontrolka rožne tak je už pozde. S tím čerpadlem máš určitě pravdu. raději jsem nechal přeleštit kliku a vyměnil šály. Snad to pak bude OK. Co liješ za olej? 5 nebo 10ku?
já tam leju 5w40 a spokojenost....tá pětka je oněco kvalitnější a tyhle benzínový motory s tolika ventilama chěj přece jen něco navíc....Jak říkám vyměnil jsem čerpadlo nalil tam 5w40 a motor si jen brouká :D[/quote]
takže doporučenej olej i do 14let starý 1.8T 20V je 5W40??[/quote]

No podíve jse takhle. Je obecně známo že čím hustější olej tím více vymezuje prostor mezi pístama... Takže záleží jak moc je ten motor vyskákanej. Nalej tam 5w40 a normálně jezdi a kontroluj stav oleje a případně si odměř kolik toho tam doleješ. Při výměně oleje si spočti kolik za těch 10 nebo 15 tisíc km jsi ho musel dolejt. Pokuď to nebude nic extrémního (třeba jen 1l oleje) tak by jsem ho tam lil pořát. Jestli ti to ale začne žrát olej tak tam dej 10W40 kterej je hustější a tím pádem by se ti neměl tolik strácet a eventuelně by ti to mohlo i ten motor stišit. Jede o to že ten řidší olej ti tu vačku zvlášť v zimě lépe a rychlej promaže a to tomu motoru a zvlášť hlavě udělá líp. Ten olej 5W40 tam ovšem dej pouze s novým čerpadlem protože jak je ten olej řidší tak to čerpadlo ho hůř nasaje a mohlo by se stát že to bude mít přesně opačný efekt.... PS: doporučená výměna olejového čerpadla u motoru 1.8 je stanovená na 160000 km (dle norem VW) !!!
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

Uživatelský avatar
DarkMaverick
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 02.06.2011 20:31
Bydliště: Jižní Čechy, Milevsko

Re: AEB 1.8 Sací koš

Příspěvek od DarkMaverick »

No podíve jse takhle. Je obecně známo že čím hustější olej tím více vymezuje prostor mezi pístama... Takže záleží jak moc je ten motor vyskákanej. Nalej tam 5w40 a normálně jezdi a kontroluj stav oleje a případně si odměř kolik toho tam doleješ. Při výměně oleje si spočti kolik za těch 10 nebo 15 tisíc km jsi ho musel dolejt. Pokuď to nebude nic extrémního (třeba jen 1l oleje) tak by jsem ho tam lil pořát. Jestli ti to ale začne žrát olej tak tam dej 10W40 kterej je hustější a tím pádem by se ti neměl tolik strácet a eventuelně by ti to mohlo i ten motor stišit. Jede o to že ten řidší olej ti tu vačku zvlášť v zimě lépe a rychlej promaže a to tomu motoru a zvlášť hlavě udělá líp. Ten olej 5W40 tam ovšem dej pouze s novým čerpadlem protože jak je ten olej řidší tak to čerpadlo ho hůř nasaje a mohlo by se stát že to bude mít přesně opačný efekt.... PS: doporučená výměna olejového čerpadla u motoru 1.8 je stanovená na 160000 km (dle norem VW) !!!
známej říkal, že stačí vypálit sací koš autogenem...a já na to čerpadlo už mám nalítáno 180000 km...
VW Passat B6 2.0 FSI Highline Limo
dříve VW Passat B5 1.8T 20V 1998 Varoš, motor AEB

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: AEB 1.8 Sací koš

Příspěvek od Lukas44 »

DarkMaverick píše:
známej říkal, že stačí vypálit sací koš autogenem...a já na to čerpadlo už mám nalítáno 180000 km...
To je sice možný ale v tom sacím koši problém moc není. Problém je v tom že je to zubové čerpadlo a to se občas u těhle motorů vylítá (nevím proč u těhle motorů to je zrovna tak často) a vzniknou tam vůle miezi zubama a pak to už nědělá potřebný tlak. Nehledě na to že v tom sacím koši je jemné sítko které právě filtruje hrubé nečistoty a jakmile na něj najedeš autogenem tak jsou to tak tenké drátky že je okamžitě roztavíš a je po sejtku..... Takže já tn autogen nejen že nedoporučuji, ale taky se mi to zdá tak trochu nesmysl....
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

Uživatelský avatar
DarkMaverick
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 02.06.2011 20:31
Bydliště: Jižní Čechy, Milevsko

Re: AEB 1.8 Sací koš

Příspěvek od DarkMaverick »

To je sice možný ale v tom sacím koši problém moc není. Problém je v tom že je to zubové čerpadlo a to se občas u těhle motorů vylítá (nevím proč u těhle motorů to je zrovna tak často) a vzniknou tam vůle miezi zubama a pak to už nědělá potřebný tlak. Nehledě na to že v tom sacím koši je jemné sítko které právě filtruje hrubé nečistoty a jakmile na něj najedeš autogenem tak jsou to tak tenké drátky že je okamžitě roztavíš a je po sejtku..... Takže já tn autogen nejen že nedoporučuji, ale taky se mi to zdá tak trochu nesmysl....[/quote]
nevím...tohle mi řekl známej...já budu dávat nový čerpadlo a místo 10w40 tam půjde 5w40 s nějakým aditivem
VW Passat B6 2.0 FSI Highline Limo
dříve VW Passat B5 1.8T 20V 1998 Varoš, motor AEB

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“