Auto přestalo jet za jizdy :((

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
fallowdeer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.02.2012 01:22

Auto přestalo jet za jizdy :((

Příspěvek od fallowdeer »

Dobrý den ,dnes jsem nastartoval auto (audi a3 rv.99) 1.6 74kw ,jel jsem na z kopce přes kvalt uplně bez plynu cca 1-2km a náhle mi začlo problikávat radio ,poté přestalo uplně jít, na to mi začal blikat červený vykřičník na palubovce něco jako ((!)) a pak jsem si všimnul ,že mi přestala svítit palubovka a auto už jelo přes kvalt ,ale nebylo nastartovaný (přidal jsem plyn a nic). Zastavil jsem, vytahnul jsem klíček ze zapalování a znovu zkusil nastartovat ,palubovka už svítila uplně normálně ,ale když jsem otočil klíčkem ,tak to znělo asi jako vybitá baterka a netočilo to ,ale jelikož je uplně nová a nesvitila kontrolka baterie ,tak o tom pochybuju. Prosím o radu, auto mám pár kilometrů od domova a nebude lehké ho dostat z5. Předem moc děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto přestalo jet za jizdy :((

Příspěvek od Tomášek »

zkus dat jinou baterku

fallowdeer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.02.2012 01:22

Re: Auto přestalo jet za jizdy :((

Příspěvek od fallowdeer »

Jedu zkusit vyměnit baterku ,dám vědět jak to dopadlo. zatím díky.

fallowdeer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.02.2012 01:22

Re: Auto přestalo jet za jizdy :((

Příspěvek od fallowdeer »

Tak jsem vyměnil baterku,sice jsem nastartoval ,ale po 50metrech znovu začla blikat palubovka a všechny možný kontrolky a přestalo to jet ,takže následovala odtahovka do servisu ,kde mi zdělili,že to bude s největší pravděpodobností alternátor a cena prý kolem 9tis za repas. ,což mi příjde jako naprostá hloupost ,protože na internetu se ceny pohybují od 3 do 8 tis za nový. Takže jsem naprosto v pasti ,auto potřebuju každý den do práce a vyhodit 3/4 výplaty za opravu alternátoru nemůžu, ani kdybych se rozkrájel...

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto přestalo jet za jizdy :((

Příspěvek od tom.ik »

To je přehnané,jeden bych měl mít,ale z tdi :wink:
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

fallowdeer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.02.2012 01:22

Re: Auto přestalo jet za jizdy :((

Příspěvek od fallowdeer »

Vše dnes nechám proměřit ,udělat diagnostiku. Pokud to bude alternátor a pokud by nevadilo ,že je z tdi a pasoval by tam ,tak by sme se nějak mohli domluvit...

fallowdeer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.02.2012 01:22

Re: Auto přestalo jet za jizdy :((

Příspěvek od fallowdeer »

Tak problém vyřešen odešel konekor od dobíjení a to blikání přistrojovky a pípaní asi zapříčinil nějaký zkrat. Oprava 1500kč vč odtahovky....uf to mi spadl kámen ze srdce. I přesto děkuji za pomoc.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“