moc oleje v motoru a nasledný problem

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od jurod »

Možná ti jen tečou zbytky oleje, někde kde jsi to dobře neumyl mohlo něco zůstat, jak se to nahřeje, tak to teče dolů...
Já to musel taky 2x umyt... :wink:
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od ulicek »

srotty píše:Vždyť jsem ti to psal i s fotkou o pár řádků víš.Je to na zadní straně bloku(jako směrem do kabiny) hned na rohu jak jsou rozvody.
jj vim že si mi to popisoval ale ja to nej nenasel :( ... Ale až bude lepší počasí tak na to poradne kouknu, dnes sem si objednal obe tesnení k tomu odlučovači a rovnou je vymenim když to bude venku...

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od ulicek »

jurod píše:Možná ti jen tečou zbytky oleje, někde kde jsi to dobře neumyl mohlo něco zůstat, jak se to nahřeje, tak to teče dolů...
Já to musel taky 2x umyt... :wink:
to je možný, nebot dneska když sem tim jel trasu cca 70 km tak tam nic nebylo...ted už jen pořešit to cukaní, vyzkoušim vyčistit tu klapku a uvidíme co to udela

wansiger
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 09.12.2009 19:09
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od wansiger »

Ten odlucovac najdes tak, ze mrkni na sani, z leve strany je napichla hadice o prumeru 2,5cm no a musis najit druhej konec te hadice, takze dej ruku na ni a klouzej smerem dolu za motor a narazis na cernou krabicku a mas to :-)

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od ulicek »

wansiger píše:Ten odlucovac najdes tak, ze mrkni na sani, z leve strany je napichla hadice o prumeru 2,5cm no a musis najit druhej konec te hadice, takze dej ruku na ni a klouzej smerem dolu za motor a narazis na cernou krabicku a mas to :-)
ok dik, ted už musim cekat jen na přijatelnejsí počasí :D

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od ulicek »

tak cukání vyřešeno, prijel sem domu, chcipnu auto a cca po pul hodine nastartuju a bezel jen na 3 valce, klepalo se celý auto, z vejfuku desnej zvuk a rozsvítila se mi kontrolka motoru ( ta ozanžová s tou vrtulkou ) ... Odešla cívka na druhym válci, koupil sem novou cca za litr značka Bosh ... Ujedu 70 km a ten samej problem, nejhorsi bylo že se to stalo na horách, takže odtahovka ( 2500 Kč ) jen za 40 km .... Ted je to v servise a zjistili že odesla civka na 4 valci a prej i na 3 valci brzo odejde, nechal sem vymenit tedy vsechny (krom te vymenené) a dnes si pro to jedu a uvidim co to bude delat... je možné aby takto odesly vsechny civky behem cca 2 dnů ??? Může na to mít vliv počasí??? auto ma najeto 133000 a podle me byly origo... ted už jen pořešit ten unikající olej a je to ...

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od jurod »

Je to možné. Mně odešly taky 2 civky den po sobě a museli mně odtáhnout. Od té doby vozím jednu náhradní v kufru. :D
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od ulicek »

Tak kluci, s tim olejem už to je nejak vyřešeno, přestalo to samo tect tak to už neřešim.. ale vyskytl se jiný problem, občas když jedu na jakýkoli stupen cca 2500 otáček zlehka uberu a nasledne přidám tak auto cukne a poměrně dost je to znát, navíc se mi zdá že je línější... ještě sem tedy za celou dobu co auto mam cca 2,5 roku a najetých 70 tisic km nečistil klapku, myslíte že by to mohlo být tím??Tankuju jen na shellce a spotřeba cca 6-7 litru... Jednou se mi také stalo po nastartování že auto točilo cca 700 na volnoběh a po přidání plynu se to srovnalo...Děkuji za případné názory a postřehy :)

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od maku »

Tak urcite klapu vycistit a udelat zakladni nastaveni. O problemech se zas*anou klapou je to ho tady popsano dost.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od ulicek »

jj vim že je toho tady dost, hodne sem to procital, ale me to práve cukne cca 1 - 2 krát třeba za 100km, dle meho nazoru kdyby to byla klapka tak to dela neplechu pravidelně a da se řict že pořád, ale tu klapku vyčistim

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: moc oleje v motoru a nasledný problem

Příspěvek od maku »

Klapa jak dela problemy tak to nemusi byt stale, ale muze se to zacit projevovat tak jak pises az pak to zacne uplne blbnout a auto zacne chcipat atd.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“