Olejový filtr

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fruktur
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 12.01.2012 22:04
Bydliště: Chudenice

Olejový filtr

Příspěvek od Fruktur »

Zdravím, prolezl jsem snad celé fórum a to co potřebuji vědět jsem nikde nenašel :( . Mám pašíka 1.8 T 20V motor APU měsíc a chci vyměnit olej tak jsem si koupil filtr (2.4 2.6 2.8 Vw Passat). Bohužel že jsem to kupoval poprvé tak mi nedošlo že musím mít filtr přímo na 1.8 :oops: . Později když jsem zjistil svoji chybu a objednával olej nechal jsem si k tomu přibalit i filtr na přesný typ auta (rok, obsah, výkon...) :good: . Včera když to přišlo tak jsem se zarazil, místo filtru přišla jen vložka 8O . Dnes když jsem na to koukal tak jsem v autě objevil filtr a né baňku na vložku, tak jsem z toho uplně mimo a nevím co si mám myslet :( . Když jsem se ptal kamaráda mechanika a koukali jsme na to tak říkal že to bude asi on ten filtr ten (2.4 2.6 2.8 Vw Passat). Tak se chci zeptat jestli to tam fakt můžu dát? Ještě sem nahodím foto jen co přijdu na to jak se to dělá :lol: . Jinak co jsem se tu dočetl tak rovnou i vyměním olejové čerpadlo ať mam klid :good:
Škoda Forman, VW Polo RIP
VW Passat, Hyunday Elantra, Peugeot 306 Prodáno
VW Golf 1.9 TDI 85KW (CHIP 110KW) 2000

Uživatelský avatar
Fruktur
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 12.01.2012 22:04
Bydliště: Chudenice

Re: Olejový filtr

Příspěvek od Fruktur »

tak tady je foto
Přílohy
filtr (2.4 2.6 2.8 Vw Passat)
filtr (2.4 2.6 2.8 Vw Passat)
Vložka na přesný typ auta(která tam nejde)
Vložka na přesný typ auta(která tam nejde)
to co je v autě...
to co je v autě...
Škoda Forman, VW Polo RIP
VW Passat, Hyunday Elantra, Peugeot 306 Prodáno
VW Golf 1.9 TDI 85KW (CHIP 110KW) 2000

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Olejový filtr

Příspěvek od Flico »

to ti ten filtr objednával nějakej šaman ne? ty samostatna vložka co más je na 2.5TDi na 1.8T patří celej filtr co maš na prvnim obrázku - teda snad podle fotky to poznat proste nejde, patří tam kterejkoliv z těchle

jinak je stejnej na passat 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.8V6,

Uživatelský avatar
Fruktur
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 12.01.2012 22:04
Bydliště: Chudenice

Re: Olejový filtr

Příspěvek od Fruktur »

No já mám právě ten jeden z nich ten filtron, akorát výška je 11cm w ne 14,5 ale to by asi vadit nemělo ne? Jinak průměr je stejnej...
Škoda Forman, VW Polo RIP
VW Passat, Hyunday Elantra, Peugeot 306 Prodáno
VW Golf 1.9 TDI 85KW (CHIP 110KW) 2000

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Olejový filtr

Příspěvek od Flico »

no asi ta vejska takovou roli nehraje ja mam filtr Champion FLO-MAX a ten ma 12cm

Uživatelský avatar
DarkMaverick
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 02.06.2011 20:31
Bydliště: Jižní Čechy, Milevsko

Re: Olejový filtr

Příspěvek od DarkMaverick »

souhlasím s flicem....na výšce nezáleží...musí ti sedět průměr...
VW Passat B6 2.0 FSI Highline Limo
dříve VW Passat B5 1.8T 20V 1998 Varoš, motor AEB

Uživatelský avatar
Fruktur
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 12.01.2012 22:04
Bydliště: Chudenice

Re: Olejový filtr

Příspěvek od Fruktur »

Jo průměr sedí tak by to mělo bejt v pohodě :) díky za rady
Škoda Forman, VW Polo RIP
VW Passat, Hyunday Elantra, Peugeot 306 Prodáno
VW Golf 1.9 TDI 85KW (CHIP 110KW) 2000

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Olejový filtr

Příspěvek od trhac »

jo nezáleží na délce ale na průměru :D

Uživatelský avatar
DarkMaverick
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 02.06.2011 20:31
Bydliště: Jižní Čechy, Milevsko

Re: Olejový filtr

Příspěvek od DarkMaverick »

trhac píše:jo nezáleží na délce ale na průměru :D
tohle není sexchat :-D
VW Passat B6 2.0 FSI Highline Limo
dříve VW Passat B5 1.8T 20V 1998 Varoš, motor AEB

Pahyl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.07.2011 09:59
Bydliště: Těrlicko

Re: Olejový filtr

Příspěvek od Pahyl »

Zdarec klubáci,
Potřebuju vyměnit olejový filtr na paštice 2001 AWT a teďkom ta otázka: v káře je namontovaný BOSCH filtr měl by mít průměr 93mm, mám koupený filtr od FEBI a ten má průměr 78mm, závity mají stejné a oba dva jsou v katalozích jako olejové filtry pro toto auto.
Tak že můžu ho tam normálně namontovat?

zid@n
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 22.12.2010 14:18
Bydliště: Kuvajt - HK - Východní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejový filtr

Příspěvek od zid@n »

de voto, ze kratsi a uzci filtr bude mit s nejvetsi pravdepodobnosti horsi "filtrovaci" vlastnosti nez delsi a sirsi.. proto kupujte zasadne ty nejlevnejsi filtry :)
Passat B5.5 2.8 Tiptronic 4Motion Variant

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Olejový filtr

Příspěvek od Flico »

zid@n píše:de voto, ze kratsi a uzci filtr bude mit s nejvetsi pravdepodobnosti horsi "filtrovaci" vlastnosti nez delsi a sirsi.. proto kupujte zasadne ty nejlevnejsi filtry :)
:roll: nezalezi jak je filtr velkej ale co je uvnitr ( na moderni auta se delaj dost malinky filtry a to sou vesmes longlife ) ti klidne prodam kus roury od kamen se zmuchlanejma novinama jako filtr
a co se tyce predchoziho prispevku tak psal ze ma Bosh a koupil Febi ani jedno nejsou levny filtry

to PAHYL: kazdy cos napsal je jinej udaj udavaj se vesmes tri udaje vnejsi prumer ( prumer celyho tela filtru kolem 90mm )vnitrni 1 a 2 coz je dosedaci tesneni ( cca kolem 75mm ) takze pokud je filtr urcenej pro tvuj motor tak sedet bude

zid@n
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 22.12.2010 14:18
Bydliště: Kuvajt - HK - Východní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejový filtr

Příspěvek od zid@n »

Flico: nejak nechapu, na co narazis.. stojim si zatim co sem napsal.. pokud se jedna vo vnejsi rozmery filtru, je vetsi s nejvetsi pravdepodobnosti lepsi, nez mensi, pokud se nejdena vo nejlevnejsi filtry.. a radu, ze filtr pokud je urcenej pro jeho motor bude sedet snad nemyslis vazne :)
Passat B5.5 2.8 Tiptronic 4Motion Variant

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Olejový filtr

Příspěvek od Flico »

narazim na to ze dulezitej je ten filtracni material a jak je tam slozenej ne jestli je ten filtr o pul cm vetsi, konkretne Starline ( coz za kvalitni vec nepovazuju )ma ty filtry vetsi nez treba Mann, Champion a Febi, rozdily sou jen par mm takze to neni ze si koupis o 4cm mensi filtr a pokud vezmu v uvahu opravdu kvalitni olejovy filtry s magnetem, spiralovim prurezem a vnitrni ocelovou mrizkou aby ten filtracni material drzel tvar tak ty sou jeste mensi nez normalni origo papiraky - takze o velikosti filtru to opravdu neni :wink:

a to ze pokud je urcenej pro jeho motor, ze tam pujde myslim vazne kdyz sem videl, ze lidi co delaj v ruznejch autodilech sou jen cviceny opice co ani neumi hledat v katalogu viz horni prispevek s filtrem asi do dyzla a v pondeli muj kamarad kterymu na passata 3BG prodali cepy na ramena ( ani nevim z ceho )

Uživatelský avatar
Fruktur
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 12.01.2012 22:04
Bydliště: Chudenice

Re: Olejový filtr

Příspěvek od Fruktur »

Flico má pravdu...já si objednal filtr na přesný typ, výkon, obsah a rok a přišla mi vložka která tam vůbec nepatří. Takže fakt spíš bude problém v prodejcích než v dílech.
Škoda Forman, VW Polo RIP
VW Passat, Hyunday Elantra, Peugeot 306 Prodáno
VW Golf 1.9 TDI 85KW (CHIP 110KW) 2000

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“