asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od Jindra 1.8T »

včera večer nic ráno nastartuju vyjedu od baráku cca 200 300 metru a rosvítil se mě olej okamžítě sem vypnul motor a víc nejel doma sem to skusil nakopnout a zdá se mě že sou dost slišet hydrošteli a po chvíli se začalo ozívat takové pískání vypadá to že někde od spodu motoru a v oleji se mě zdá že jsou trochu špony něco se mele tak mě napadlo ( OLEJOVÉ ČERPADLO ) najel sem s pašíkem 80 000 od té doby co sem ho koupil , a čerpadlo sem neměnil PROSÍM PORADTE NÁK SE MI PAŠÍK TED SERE tak chci jít do garáže ke kamošovi a začit čerpadlem DĚKUJI !!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
DarkMaverick
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 02.06.2011 20:31
Bydliště: Jižní Čechy, Milevsko

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od DarkMaverick »

Jindra 1.8T píše:včera večer nic ráno nastartuju vyjedu od baráku cca 200 300 metru a rosvítil se mě olej okamžítě sem vypnul motor a víc nejel doma sem to skusil nakopnout a zdá se mě že sou dost slišet hydrošteli a po chvíli se začalo ozívat takové pískání vypadá to že někde od spodu motoru a v oleji se mě zdá že jsou trochu špony něco se mele tak mě napadlo ( OLEJOVÉ ČERPADLO ) najel sem s pašíkem 80 000 od té doby co sem ho koupil , a čerpadlo sem neměnil PROSÍM PORADTE NÁK SE MI PAŠÍK TED SERE tak chci jít do garáže ke kamošovi a začit čerpadlem DĚKUJI !!!!!!!!!!
něco podobnýho mám já....akorát nemám špony v oleji...když přidám plyn kontrolka zhasne...když ráno nastartuju nechám ho běžet dám cígo a je to v klidu, jakmile hned vyjedu už to tak dobrý není...
VW Passat B6 2.0 FSI Highline Limo
dříve VW Passat B5 1.8T 20V 1998 Varoš, motor AEB

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od Jindra 1.8T »

já ráno když to nakopnu tak chvíli se mě zdá že je motor hlučnější a po cca asi 1 minuta utíchne tak si myslím že to byl náznak olej čerpadla nevím počkám na rady dalších a skušenějších

Uživatelský avatar
DarkMaverick
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 02.06.2011 20:31
Bydliště: Jižní Čechy, Milevsko

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od DarkMaverick »

Jindra 1.8T píše:já ráno když to nakopnu tak chvíli se mě zdá že je motor hlučnější a po cca asi 1 minuta utíchne tak si myslím že to byl náznak olej čerpadla nevím počkám na rady dalších a skušenějších
to je přesně co to dělá mě...můj známej mechanik říkal, že by to mohlo být čidlo hladiny oleje
VW Passat B6 2.0 FSI Highline Limo
dříve VW Passat B5 1.8T 20V 1998 Varoš, motor AEB

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od Jindra 1.8T »

olejové čidlo sem vyměnil už v létě a beze změny duvod výměny byl že mě začlo chcát a ještě jedna věc když sem s autem jezdil a bylo už prohřáté a potom na chvíli zastavil vypl motor a za cca 2 min znovu nastartoval tak byli slišet hydrošteli tak znovu zdechl a nastartoval a byl klid ale dělalo to jen někdy že by to dělalo olej čerpadlo nevím
už sem s toho v prdeli jak mě nejede pašík tak su nasranej na celej svět :? :? :? :? :? :? :?

Uživatelský avatar
DarkMaverick
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 02.06.2011 20:31
Bydliště: Jižní Čechy, Milevsko

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od DarkMaverick »

Jindra 1.8T píše:olejové čidlo sem vyměnil už v létě a beze změny duvod výměny byl že mě začlo chcát a ještě jedna věc když sem s autem jezdil a bylo už prohřáté a potom na chvíli zastavil vypl motor a za cca 2 min znovu nastartoval tak byli slišet hydrošteli tak znovu zdechl a nastartoval a byl klid ale dělalo to jen někdy že by to dělalo olej čerpadlo nevím
no nevím....mě olej neuchcává...zkusím koupit cyclo aditivum (utěsňovač motoru) a uvidím co to provede
VW Passat B6 2.0 FSI Highline Limo
dříve VW Passat B5 1.8T 20V 1998 Varoš, motor AEB

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od Flico »

DarkMaverick píše:
Jindra 1.8T píše:olejové čidlo sem vyměnil už v létě a beze změny duvod výměny byl že mě začlo chcát a ještě jedna věc když sem s autem jezdil a bylo už prohřáté a potom na chvíli zastavil vypl motor a za cca 2 min znovu nastartoval tak byli slišet hydrošteli tak znovu zdechl a nastartoval a byl klid ale dělalo to jen někdy že by to dělalo olej čerpadlo nevím
no nevím....mě olej neuchcává...zkusím koupit cyclo aditivum (utěsňovač motoru) a uvidím co to provede
provede to to ze si koupis drahou "ucpavku" olejovyho fitru, vsechny ty latky co by se meli usadit v motoru sou vetsi nez co propusti filtr, takze ti akorat zbytek toho aditiva zlepsi viskozitu oleje, eventualne zlepsi zbylej olej, pokud teda neobsahuje fosfor a podobny veci :wink:

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od Jindra 1.8T »

kluci poradte mám správné podezření !!!!!!

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od xerxes »

TO Jindra 1.8T: pokud už máš v oleji špony tak to je špatné asi už to někde přodřelo bud někde v dole na klice nebo na hoře na váčce,každopádně sendej vanu rozeber olejové čerpadlo a kukni jestli není přidřene
Naposledy upravil(a) xerxes dne 09.02.2012 17:16, celkem upraveno 1 x.

Kubajz444
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 06.11.2011 22:35
Bydliště: Český Brod

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od Kubajz444 »

to samý mi dělala fábka,ve vaně byly nahoblovaný špony z uložení kliky a blikalo mazání,bylo to čerpadlem...
Vw passat B5,5, 2,5 tdi, V6, BDH, 4Motion, 160 kw
Wv golf 3, 1,9 td, AAZ, 55 kw + něco koníků navíc :D

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od Jindra 1.8T »

já vím že to je špatný taky sem s toho nestabilní doufám že to bude tím čerpadlem a taky s tím nejezdím ani to nechcu provokovat čerpadlo budu dělat prvně tak nevím jak poznat špatné čerpadlo ale uvidíme až sundáme vanu co tam bude za chaos a ptám se jerště jednou muže čerpadlo i pískat jako že je třeba přidřený protože při nastartování to mělo zase skoro normál zvuk ale mazání nesvítilo ale bojim se to už skoušet tak snad zítra to odtáhnem a uvydíme díky pánove nějaké další rady skušenosti

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od Jindra 1.8T »

jo pro , LUKI , a ted sem zjistil že mě signalizace oleje funguje ale za jakou cenu že

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od xerxes »

no právě jedině napojit misto čidla tlakoměr :wink:

Uživatelský avatar
Golfik_II
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 05.04.2010 22:26
Bydliště: Crhov okr. Šumperk

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od Golfik_II »

Problém mám stejný. Při ohřátém motoru problikávalo mazání tak jsem sundal vanu a v oleji taky piliny. Už se to přidíralo na klice ,naštěstí jen lehce takže přeleštit a nový šály. Samo že i čerpadlo
Golf 2 1.6 GTD 59kw
Passat 1.8T

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od Jindra 1.8T »

a so a tuším sem zde někde četl že by měl mít tlak tak jeden bar u benzínu ,,,,,

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“