těsnění pod hlavou prosím o rady

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

těsnění pod hlavou prosím o rady

Příspěvek od Jindra 1.8T »

zdravím pánové potřebuji poradit mám , pašíka B5 1,8T 110 KW 150 HP MOTOR AEB , večer sem jel do práce venku -14 nechal sem ho točit asi tak 4-5 min pak asi dva tři km pohodová jízda potom sem zrychlil v osumdesáti na pětku na 120 při předjíždění ne na podlahu a najednou šílenej kouř bílej tak sem zastavil no a na víčku emulze a vevnitř pod víckem je vydět též emulze voda nijak znatelně neubyla olej se mi zdá že sou na měrce kapky vody i na víčku a při nastartování ráno opatrnou jízdou domu už to bylo normální nekouřil ale olej se mě zdá že se pomalu ředí vodou muj názor těsnění pod hlavou prosím opravte mě zda se pletu
a potom co je vše potřeba při výměně těsnění pod hlavou kolik stojí těsnění a co hlava když jí sundáme děkuji za případné rady BUDU VELICE RÁD nechceme něco posrat než se do toho s kamošem pustíme :( :(

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: těsnění pod hlavou prosím o rady

Příspěvek od xerxes »

tet v zimním období a zvlášt krátke trasy je normálni že se ti pod víčkem oběvi emulze,akorát pozoruj nádobku jestli není ubytek vody jak ti dude ubývat tak je to jasné :(

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: těsnění pod hlavou prosím o rady

Příspěvek od Jindra 1.8T »

ahoj já vím že trochu emulze se tam udělá ale tohle bylo hodně ráno sem votřel víčko před dojezdem domu a zase dobrý ale byli na něm velký kapky vody dál se stím bojím jezdit abych ho nezadřel a možná se mi to zdá ale je slyšet jako by to víc bafalo do filtru před tím sem si toho nevšim a právě voda se zdá zatím dobrá

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: těsnění pod hlavou prosím o rady

Příspěvek od xerxes »

pokud se ti voda neztrácí tak bych se moc nebál neboj se nezadřeš to

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: těsnění pod hlavou prosím o rady

Příspěvek od Jindra 1.8T »

tak dneska sem s tím najezdilasi 40km s opatrností a zatím dobrý voda olej tam kde má bejt zátach a jízdní vlastnosti co se týče motoru taky dobrý pak sem skoušel trochu tomu šlápnout a dobrý zatím já myslím že to je předzvěst něčeho pro nic se ten dým nevyvavlil ( těsnění pod hlavou načnuty !! asi ) ale dál s tím zatím nejedu myslel sem si že když foukne těsnění tak už je hotovo a né že to pojede potom normál

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: těsnění pod hlavou prosím o rady

Příspěvek od xerxes »

hodně lidi si myslí že ja se něco takového oběvi tak že je těsněni k.o ale v tomhle zimním období asi normální záležitost

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: těsnění pod hlavou prosím o rady

Příspěvek od Jindra 1.8T »

to mi chceš říct že na to mám prdět to nebyl bílej kouř ze zimy ale ta kouřová clona zamnou nebylo vydět a ten borec s oktávkou co mě dojel a posvítil na mě ze zadu tak nevím co si mohl myslet asi že hořím jo a od turba přímo od turba se trošku valil kouř a smrdělo to fridexem ale jak sem to ráno vez domu tak už vše v pohodě a turbo jede je slišet že i pořád vtahu trochu píska a zátach dobrej prostě někam v tu chvíli někam hrkla voda jak sem mu přišláp a motor pořád krásně ševelí

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: těsnění pod hlavou prosím o rady

Příspěvek od Jindra 1.8T »

tak dnes rano sem dojel za sebou mám s pašíkem 230 km a zatím v pohodě voda olej prostě jako by se nic nestalo tak uvydíme závada se musí projevit a pak se bude řešit jinak dík luki za názory

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: těsnění pod hlavou prosím o rady

Příspěvek od xerxes »

nemáš zač,jsem ti to říkal že to chce delší jizdu :wink:

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: těsnění pod hlavou prosím o rady

Příspěvek od Jindra 1.8T »

jo ted sem zase dojel dalších 170 km naprosto v pohodě
JENOM MĚ NENÍ JASNÝ A POŘÁD MĚ TO VRTÁ HLAVOU CO TO MĚLO ZNAMENAT a dnes sem mu skoušel i vokotlit a v poho tak nevím vág nic nepíše je to čistý tak snad to bude dobrý tak zatím

Lada
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 16.10.2007 15:57

Re: těsnění pod hlavou prosím o rady

Příspěvek od Lada »

čau Jindro, přesně tento problém jsem řešil minulý pátek. Při jízdě z práce, -18 naráz kouř, emulze na měrce a pod víčkem. Od té doby 150km a ok. TAK UVIDÍME. Lada

Uživatelský avatar
Petr Lim.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 27.05.2009 14:55

Re: těsnění pod hlavou prosím o rady

Příspěvek od Petr Lim. »

Toto se v nízkých teplotách stává...olej sr dostane odvětráváním z klikové skříně do sání a pak se to spaluje. Takže jestli ten kouř nebyl spíš do modra. Ovšem stává se to hned po startu.

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: těsnění pod hlavou prosím o rady

Příspěvek od Jindra 1.8T »

ahojte mě se to nestalo hned po startu ale jak sem psal výše až po chvíli ale pravda je že vtu chvíli když auto zamnou na mě posvítilo tak mě přišlo jako by tam byl i trochu oleje kuva kouřilo to jak v3eska ale jak píšu od té doby zase klid celkem asi 350 -400 km a v vše zase v normě jako by se nic nestalo voda olej v poho ale zase si dávám věčí pozor za studena ono -14 je znat než to vše trochu povolí a pro změnu eště zase řeším asi zamrzlou odvětrací hadici u citroena zx brake 1,8 i olej de měrkou ven kdyby náhodou měl zase s tímhle skušenost a soráč že to sem pletu každopádně LADA zajímá mě jak dopadneš za každej novej názor a skušenost budu rád děkuji tak dej vědět

Uživatelský avatar
Petr Lim.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 27.05.2009 14:55

Re: těsnění pod hlavou prosím o rady

Příspěvek od Petr Lim. »

To je jedno a to samé i toho citroena. Pokud je odvětrávací hadice zanesená nebo jinak neprůchozí,tak se bude cpát olej ven. Toto je zcela normální u náklaďáků pokud jsou takové mrazy.

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: těsnění pod hlavou prosím o rady

Příspěvek od Jindra 1.8T »

Petr Lim. píše:To je jedno a to samé i toho citroena. Pokud je odvětrávací hadice zanesená nebo jinak neprůchozí,tak se bude cpát olej ven. Toto je zcela normální u náklaďáků pokud jsou takové mrazy.
olej u citrona vyřešen aspon jedno auti mě jezdí :wink: :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“