Tlak v pneu.

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Radimurb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 19.11.2011 09:57

Re: Tlak v pneu.

Příspěvek od Radimurb »

Koutva píše:Kolegové zdar, i já mám připojení na kompresor, a je jako u všech pod sedadlem spolujezdce, v návodě na obsluhu tlaky plnění nejsou - a to mám český originál a sehnal jsemze zajímavosti i německý - tlaky plnění tam nejsou. Většinou bývá štítek s tlaky plnění ve sloupku dveří u řidiče.Na 19 ky gumy je nejvyšší tlak 3, takže na 20 ky gumy bych dal o chlup mín. Ani v orig. servisu nemněli žádný návod a nechali mně jen nahlédnout na štítek kolegu.
Obecně platí cim nižší guma tím vyšší tlak. Já osobně mám rad gumy vždy trochu tvrdší takze dávám trosku vic.

Uživatelský avatar
muroml
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 12.11.2011 11:34
Bydliště: Bratislava

Re: Tlak v pneu.

Příspěvek od muroml »

IMG_2690.jpg
tohle mam na dverich ridice....
Naposledy upravil(a) muroml dne 15.02.2012 07:57, celkem upraveno 2 x.
VW Touareg 3.0 V6 TDI 11/2007 165kW 224HP
muro

Koutva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 02.09.2010 22:18

Re: Tlak v pneu.

Příspěvek od Koutva »

Ano, tahle tabulka je správná pro mně také, ale nejsem si jistý, jestli to typy s různými motory nebudou mnět rozdílné. Tabulka, co mi dali ofotit, je jiná. A všiml jsem si na foru, že někdo píše o kompresoru na místě rezervy a já si myslím, že ho mám pod sedadlem spolujezdce.Tak nevím...

sergej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 13.05.2011 21:41

Re: Tlak v pneu.

Příspěvek od sergej »

tlak v pneu 3 atmosvery je hodne....2,5 staci...uz tak je to tvrde jak ludra...ty 20 tky jsou na h***o s prominutim...jen dobre vypadaji...to je tak asi vse...zadne vyhody to nema...lepsi je vyssi profil...at to trochu peruje...a hlavne s duvodu nasich katastrofalnich cest...

Radimurb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 19.11.2011 09:57

Re: Tlak v pneu.

Příspěvek od Radimurb »

sergej píše:tlak v pneu 3 atmosvery je hodne....2,5 staci...uz tak je to tvrde jak ludra...ty 20 tky jsou na h***o s prominutim...jen dobre vypadaji...to je tak asi vse...zadne vyhody to nema...lepsi je vyssi profil...at to trochu peruje...a hlavne s duvodu nasich katastrofalnich cest...
Já osobně si myslím že 2,5 je málo, ale nebudu nikomu nic nutit.

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Tlak v pneu.

Příspěvek od koto99 »

ten tlak závisí od hmotnosti auta, ale aj na profile (pomer výšky a šírky) gumy. Je logické, že guma s nižším profilovým číslom musí mať vyšší tlak, aby bola tvrdšia, aby sa pri náraze do jamy neprerazila o disk.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tlak v pneu.

Příspěvek od GeneHawkins »

koto99 píše:Je logické, že guma s nižším profilovým číslom musí mať vyšší tlak, aby bola tvrdšia, aby sa pri náraze do jamy neprerazila o disk.
Není.

nalim.k
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 18.11.2008 21:58
Bydliště: Kostelec nad Černými Lesy
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlak v pneu.

Příspěvek od nalim.k »

sergej píše:tlak v pneu 3 atmosvery je hodne....2,5 staci...uz tak je to tvrde jak ludra...ty 20 tky jsou na h***o s prominutim...jen dobre vypadaji...to je tak asi vse...zadne vyhody to nema...lepsi je vyssi profil...at to trochu peruje...a hlavne s duvodu nasich katastrofalnich cest...
taky názor, ale tlak 2,5 bar je na jakoukoliv standardní pneu pro Turka dost málo, musíš si uvědomit jakou váhu auto má, tlak 2,5 je určen pro teréní pneu rozměru R16 a R17 ale to jsou spešl gumy, standardní pneu jsou od R18 a tam je min. tlak 2,7 a kdybych měl dát na gumu od R20 a vejš tlak 2,5 tak neujedeš ani kilometr a máš po ráfku i po pneu.
proč jsou 20tky na h***o? s prominutím proč jsi si kupoval Touarega? ...... jen dobře vypadá ..... žádný výhody nemá ..... lepší je škodovka .... jede pomalu stejně a míň žere .... a hlavně díly jsou za pakatel :D :D :D
sory asi jsem už starej ale občas si přečtěte co píšete .... berte mě s rezervou :yahoo:

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tlak v pneu.

Příspěvek od GeneHawkins »

O tom tlaku plácáš hlouposti. Prohlídni si tu tabulku nahoře...

nalim.k
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 18.11.2008 21:58
Bydliště: Kostelec nad Černými Lesy
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlak v pneu.

Příspěvek od nalim.k »

GeneHawkins píše:O tom tlaku plácáš hlouposti. Prohlídni si tu tabulku nahoře...
prohlídni si tabulku v ,,else,, a pak mi nadávej, krom toho já mám na autě jinou která se s tou elsou schoduje ... auto je kupovaný u nás a jsem jedinej majitel a tabulka je jiná, tak kde se stala chyba?

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tlak v pneu.

Příspěvek od GeneHawkins »

Chyba je v tobě. Protože to, co máš ty, vydáváš za jedině platné univerzální pravdy.
Ty tlaky závisí na modelu, roku výroby, geometrii, váze motoru a podobně. Rozhodně nelze paušálně říct, že 2,5 je na 18 málo. To s těmi dvacítkami a neujetým ani kilometrem už je pak jen pro srandu.

nalim.k
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 18.11.2008 21:58
Bydliště: Kostelec nad Černými Lesy
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlak v pneu.

Příspěvek od nalim.k »

GeneHawkins píše:Chyba je v tobě. Protože to, co máš ty, vydáváš za jedině platné univerzální pravdy.
Ty tlaky závisí na modelu, roku výroby, geometrii, váze motoru a podobně. Rozhodně nelze paušálně říct, že 2,5 je na 18 málo. To s těmi dvacítkami a neujetým ani kilometrem už je pak jen pro srandu.
:D nemíním se s tebou dohadovat máš pravdu, ať si každý fouká na kolik chce :D
s těmi 20tkami to není teorie ale praxe, jezdím jak na 18 tak na 22 a na jiným autě i na 24 vím o čem mluvím ale kdo chce kam pomozme mu tam :D

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tlak v pneu.

Příspěvek od GeneHawkins »

No to já bych spíš než "jak chce" doporučoval foukat dle předpisu výrobce.

sergej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 13.05.2011 21:41

Re: Tlak v pneu.

Příspěvek od sergej »

zdravim vsechny kluky...nechtel jsem samozrejme vyvolat hadky a nepokoje no tomto foru.......bohuzel je to tak ze na velke auto patri velka kola....a o co vetsi kola tim nižši profil....20 tky jsou sice fajn kola ale skutecne a dobre cesty a to se o nasich cestach rict neda....mame jedinou dalnici a i ta je katastrofalni....co se da delat...ja koupil auto pred vanocemi a tudiz mi doslo na alu kolech 18 palcu....se zimnimi pneu....tak jsem pak zvazoval co a jake na leto...a nakonec jsem zvolil 20 tky 5 ti paprskove....libili se mi nejvice ...ale jak rikam je to sice pekne a bylo by vse fajn kdyby nase cesty byli podstatne lepsi...co se tlaku tyce nechci se hadat nebo tvrdit ze mam pravdu...to v zadnem pripade...samozrejme jak tady jiz bylo napsano zalezi na vybave a typu motoru atd...kazdy ma mozek a dokaze odhadnout kolik tam dat a kolik ne...ja foukam zimni 18 tky na 2,3 a zda se mi ze to staci...pneu to nesjizdi atd....ale to je pouze muj nazor a nikomu ho nenutim...letni foukam na 2,7 a jezdim v pohode...jinak odjizdim do libie za kadafim pro naftu....tam je za babku...sranda..mejte se :D

Uživatelský avatar
cedevita
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Tlak v pneu.

Příspěvek od cedevita »

Mám tuhle zkušenost s tlakama
Leto 285 50 20 dávám 2,2
Zima 255 50 20 dávám 2,5
Nemám problém a gumu sem nikdy neprorazil.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“