Jaké ET pro 16" kola na Passat?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
gooddy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 08.08.2011 09:54

Jaké ET pro 16" kola na Passat?

Příspěvek od gooddy »

Zdravím,
na Passatu r.v. 2001 B5.5 mám patnáctky plecháče s ET37
Teď jsem koupil pneu 205/60 R16 a chci k tomu koupit tahle kola: http://alu-kola.shop-y.cz/alu-kola-raci ... ce%29.html" onclick="window.open(this.href);return false;
mají ET40, půjde to tam? Nebude to vypadat blbě? Má někdo s ET větší zkušenost?
Díky moc

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké ET pro 16" kola na Passat?

Příspěvek od Tomášek »

rekl bych ze na b5.5 to bude docela zalezly, sirka rafku jen 7 a et 40.. a ta guma na 7ce disku taky bude asi balon

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: Jaké ET pro 16" kola na Passat?

Příspěvek od Hans76 »

Proč by měly být hodně zalezlé, když origo R16 jsou také 7J, jen s ET37 (což je rozdíl 3mm)?
Jen ty pneu měl koupit 205/55 :!:
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké ET pro 16" kola na Passat?

Příspěvek od Tomášek »

ja myslel ze passat má to ETcko nizsi, tak pardon.. ale to nic nemeni na tom ze to bude na 7 palcich balon..

gooddy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 08.08.2011 09:54

Re: Jaké ET pro 16" kola na Passat?

Příspěvek od gooddy »

Ty gumy jsem chtěl. těch 5% mě už nezabije a jak to vypadá vím. Viděl jsem to. Na první pohled to poznat není. Když už u sebe stojí 2 auta a na druhých je těch 55%, tak to poznat je. Chtěl jsem je kvůli pohodlí a aby tolik netrpěla náprava, která je choulostivější než u jiných aut.

Akorát nechápu, proč myslíte, že to budou balóny s ohledem na těch 7 palců. To je přece šířka kola a ta při pohledu z boku vidět není. Pletu se?

O tom ET jsem hodně četl. S větší velikostí kola je lepší menší ET. Takže není dané, že musí na všech kolech být ET stejné. Ptám se právě proto, jestli tam to kolo vůbec dotanu atd. s 15" plechacema mam ET37, ale jak to bude u 16" s ET40 jsem se právě chtěl zeptat.

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Jaké ET pro 16" kola na Passat?

Příspěvek od PlusOne »

gooddy píše:Ty gumy jsem chtěl. těch 5% mě už nezabije a jak to vypadá vím. Viděl jsem to. Na první pohled to poznat není. Když už u sebe stojí 2 auta a na druhých je těch 55%, tak to poznat je. Chtěl jsem je kvůli pohodlí a aby tolik netrpěla náprava, která je choulostivější než u jiných aut.

Akorát nechápu, proč myslíte, že to budou balóny s ohledem na těch 7 palců. To je přece šířka kola a ta při pohledu z boku vidět není. Pletu se?

O tom ET jsem hodně četl. S větší velikostí kola je lepší menší ET. Takže není dané, že musí na všech kolech být ET stejné. Ptám se právě proto, jestli tam to kolo vůbec dotanu atd. s 15" plechacema mam ET37, ale jak to bude u 16" s ET40 jsem se právě chtěl zeptat.

S větší velikostí kola je lepší menší ET. - co prosím????? ET je závislé na šířce disku, ne na velikosti kola. Kde, a co jsi o tom četl, prosím tě? Víš vlastně, co to vůbec je?

Dál - samozřejmě, že to, jak pneu na ráfku vypadá, je závislé i na šířce pneu. Zkus si představit, jak bude vypadat tvoje pneumatika na 7" širokém ráfku, a třeba na (vezmu extrém) 10" ráfku (různé extrémy nataženin na různých šířkách ráfku najdeš třeba na http://www.tyrestretch.com" onclick="window.open(this.href);return false; ). Pokud jsi to chtěl pro pohodlí, pak mám za to, že jsi vybral dobře, to myslel Tomášek tím balónem.


205/60 versus 205/55 máš srovnané v tabulce v obrázku, na průměru ti kolo vyroste o 2 cm, což není málo....nejspíš se to ale bez problému vejde.
Přílohy
Schránka02.jpg
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

gooddy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 08.08.2011 09:54

Re: Jaké ET pro 16" kola na Passat?

Příspěvek od gooddy »

Díky za obrázek. Sice mi tohle všechno je známý, ale je to tam hezky vidět. Jak jsem říkal, že to ET je lepší s větším kolem, tak jsem to myslel tak, že šířka kola poroste tak nějak rovnoměrně s tím kolem. A o nějakém natahování, jak jsi poslal ten odkaz, tak to jsem ani nevěděl :o)
Abych to tedy upravil, myslel jsem to tak, že když roste šířka kola, mělo by být nižší ET, aby to kolo nezasahovalo moc hluboko do podběhu a někde nedřelo. Je to tak?

gooddy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 08.08.2011 09:54

Re: Jaké ET pro 16" kola na Passat?

Příspěvek od gooddy »

mimochodem, jaký význam má to natahování těch pneumatik na tak široké disky? http://www.tyrestretch.com" onclick="window.open(this.href);return false;

to je pak v něčem lepší? TO se dá udělat s každou pneu?

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké ET pro 16" kola na Passat?

Příspěvek od Tomášek »

lepsi to neni, jde jen o image

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: Jaké ET pro 16" kola na Passat?

Příspěvek od Hans76 »

"Mechanicky" s ET40 na autě mít problém nebudeš, totéž platí o pneu 205/60 R16.
Jiná věc je ale Policie, STK a v případě nehody i pojišťovna. Pokud to nemáš v TP, tak auto tím nesplňuje podmínky provozu na komunikacích. Takže pozor na to :!:
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Jaké ET pro 16" kola na Passat?

Příspěvek od PlusOne »

gooddy píše:Díky za obrázek. Sice mi tohle všechno je známý, ale je to tam hezky vidět. Jak jsem říkal, že to ET je lepší s větším kolem, tak jsem to myslel tak, že šířka kola poroste tak nějak rovnoměrně s tím kolem. A o nějakém natahování, jak jsi poslal ten odkaz, tak to jsem ani nevěděl :o)
Abych to tedy upravil, myslel jsem to tak, že když roste šířka kola, mělo by být nižší ET, aby to kolo nezasahovalo moc hluboko do podběhu a někde nedřelo. Je to tak?
Jo, je to tak :-)

Hans76 píše:"Mechanicky" s ET40 na autě mít problém nebudeš, totéž platí o pneu 205/60 R16.
Jiná věc je ale Policie, STK a v případě nehody i pojišťovna. Pokud to nemáš v TP, tak auto tím nesplňuje podmínky provozu na komunikacích. Takže pozor na to :!:
A i tohle je pravda :-)
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

gooddy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 08.08.2011 09:54

Re: Jaké ET pro 16" kola na Passat?

Příspěvek od gooddy »

Dobře. Díky za rady. Ty kola tam koupím a budu doufat, že se nic nepodělá a že s policií nebude problém

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Jaké ET pro 16" kola na Passat?

Příspěvek od PlusOne »

Pokud je prodejce solidní, měl by ke kolům dát i typový list pro tvoje auto, abys je mohl nechat zapsat do TP.

Policajti problém dělat nebudou, když budeš mít 16ctky v TP zapsané, na silnici ET a šířku určitě kontrolovat nebudou, větším problémem by mohly být použité pneu, ale ani tak se mi na silnici nestalo, že by mi je někdo kontroloval. Na STK jo.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Jaké ET pro 16" kola na Passat?

Příspěvek od Flico »

PlusOne píše:Pokud je prodejce solidní, měl by ke kolům dát i typový list pro tvoje auto, abys je mohl nechat zapsat do TP.

Policajti problém dělat nebudou, když budeš mít 16ctky v TP zapsané, na silnici ET a šířku určitě kontrolovat nebudou, větším problémem by mohly být použité pneu, ale ani tak se mi na silnici nestalo, že by mi je někdo kontroloval. Na STK jo.
no me uz se to parkrat stalo ze mi policajti kontrolovali i rozmery pneu dokonce me upozornil ze mam blbe kola, mel sem 2 pneu s rychlostnim indexem ZR a 2 V a mel sem je cik cak tak sem byl upozornen abych si je dan na stejnou napravu, ET tedy urcite ne ( krom kol ktery ho maj vyrazeny zvenku - navic v TP nemam u 18" ET uvedeny takze pohoda )

a stalo se mi to i s feldou ( 15" zapsany v TP ) chodil kolem auta asi 10 minut pak mi rek ze mam znacku niz nez udava vyhlaska a at si dam doporadku, s pasikem pak s tema rychlostnima indexama - tak bud sem narazil na .... co chteli za kazdou cenu neco najit nebo nevim, ale pokutu sem nedostal tak tezko rict

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“