MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
milan.74
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 10.12.2008 21:35
Bydliště: Královehradecko

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od milan.74 »

Ahoj potřeboval bych poradit, mám Galaxy r.v.2001 1,9TDI PD a při cestě do německa mi najednou začal houkat alarm překročení teploty , tak jsem zastavil ,protože jsem byl v Německu na cestě na montáž a měl jsem náhodou nářadí které se v autě běžně nevozí tak jsem přistoupil k vyndání termostatu, ale auto hlásilo stále přehřátí motoru. opět jsem zastavil a kontroloval co šlo našel jsem upadlý kabel u čidla na chladiči spojil jsem ho ale ručička mi najednou začala lítat sem a tam a po 100km se znovu opakovalo přehřátí motoru, voda v nádobce byla v pohodě teploměr jsem neměl ale uvařený to nebylo. druhej den jsem šel startovat, auto bylo studený , ale ručička na teploměru ukazovala 90° tak nevím co by to mohlo být poradíte co s tím???? dík

Uživatelský avatar
MirekX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 19.07.2009 00:37
Bydliště: Týniště nad orlicí

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od MirekX »

já bych zkusil vyměnit čidlo chladící kapaliny
Sharan 2001 85kW AUY , úpravy a soft dieselpower 225PS a 500Nm Obrázek

oleje Q8, servis JCB

Coroner Pdy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.12.2011 21:56
Bydliště: Poděbrady

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od Coroner Pdy »

Zdravim, tak mě to taky postihlo v pátek se mi začal hřát nadmíru motor z expanzky vyletělo trochu vody a chladič studenej u sharana 1,9 tdi 81kW, tak hned v patek jsem měnit termostat a při zkušební jízdě to samé. Pak mě skolila chřipka a pokračoval ve středu zkouškou průchodnosti chladiče. Byl normálně průchozí, tak jsem pro jistotu dal původní termostat s teplomerem do hrnce s vodou a zahříval, normálně se otevřel a po vychladnutí zavřel. Okolnosti mě dnes donutili jezdit a co čert nechtěl dnes jsem dojel domu a cca kilak před barakem mi začla blikat kontrolka, že nemam vodu. Tak víkend je celkem jasnej - hlava dolu a v pondělí ji necham otlakovat.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od smolda »

No a vizuálně - měls tam nějakou vodu a nebo jsi jí někde ztratil? Hlava se snad tlakuje až když se ti objeví voda v oleji. Jinak pokud ti někde voda cáká z motoru ven, určitě to uvidíš páč ta červená srágora je vidět na všem kolem místa úniku. Nepřidělávej si zbytečně práci se sundaváním makovice pokud to není vyloženě nutný. A taky bych napřed zkontroloval těsnost spojů kolem toho termostatu když jsi se v něm rejpal.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od M@rty74 »

Coroner - po výměně termostatu máš normálně v systému vzduchovou bublinu... Pohledej tady způsob odvzdušnění našich mazlíků a uvidíš tu změnu...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od smolda »

Hááá, tudy na to, ani mě nenapadlo že bys to neodvzdušnil, v tom případě má M@rty pravdu.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Coroner Pdy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.12.2011 21:56
Bydliště: Poděbrady

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od Coroner Pdy »

Odvzdušněný to bylo. A hlavu už mám dole. Výsledek: motor byl v minulosti potkanej a dělalo to nějaký pr..., protože nenechal srovnat hlavu (je zkroucená) jen ji vzal dráťákem a loupnul zpátky, hydrostavy taky nechal jsou v nich důlky od vačky. Těsnění bylo fouklý na 3 místech, no prostě hrůza. Tak jsem aspoň při tom vyčistil turbo a přišel na příčinu proč mi to nejelo a hodně žralo - jednak zanešené turbo, zanešené sání a co bylo nejhorší tak zanešené vstřiky (nafta se vůbec nemohla rozprášit na jemnou mlhovinu).
No zítra vezu hlavnu na otlakování a když nebude prasklá (v což doufám), tak ji nechám srovnat a vyměnit v ní vodítka. No a pak si už jen to sesadit.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od widle »

nezapomeň na guferka
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Coroner Pdy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.12.2011 21:56
Bydliště: Poděbrady

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od Coroner Pdy »

když budu měnít vodítka ventilů tak tam samozřejmě dám gufera a taky gufero na vačku a ... prostě to tam povyměňji vše co stojí pár korun a nevyplatí se na tom šetřit - dělám to pro sebe a auto si hodlám ponechat tak 10 let

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od smolda »

Makovici na PD prodává Pařízek, tuším kolem 4 tis. Kč. Nabídku najdeš v bazárku.
EDIT: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=228&t=219232" onclick="window.open(this.href);return false;
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Antony1976
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 31.03.2012 02:42

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od Antony1976 »

Ahoj Sharanisty ja mam problem ak idem 160km/h zacne sa mi prehrievat motor,ak spomalim na 140km/h je to dobry.Termostad meneny,rozvody menene aj vodna pumpa,ovzdusnene,voda v oleji neni ani emulzia na vrchnaku .Presiel som 2600km v pohode 140km/h.Trosku mi klesne hladina vody v nadrske to znamena ze vod.pumpa je v poriatku, akurat mam stale vlaznu trupku co ide s motora do radiatora a je tvrda,vrchna je tepla a meka, ci nemam vymenit ten radiator? Poradte kamosi Sharanisti.
Sharan Carat, r.2001,1,9tdi,85kw. manual 6sped.Uk :smoke: :smoke: :smoke:

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od machstrechy »

ahojte mám problém jel sem do dlouhého kopce za nakladákem tak jsem nemohl jed rychle a teplota oleje 136 stupnů mám vr6 nevím jestli se to tak zahřívá. Neřešil jste to někdo nějakým doděláním chladiče oleje nebo něco podobného díky.

Uživatelský avatar
Kaufik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 15.05.2008 07:15
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od Kaufik »

zdravím

občas se na TDI zvýší otáčky na 1000/min, mám za to že je to teplotní čidlo. Kdepak ho na motoru najdu? Díky za případnou fotku.
Kaufik

Ex mat LOW DAILY GII 1,3 NZ 4q in ´85, 15" BBS
Ex GII 1,6 PN CL ´91 15" Exip Mega
Ex GII 1,3 NZ 5q ´88, ATS Classic

Antony1976
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 31.03.2012 02:42

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od Antony1976 »

Chlapi je to vyrjesene vymena tesnenja pod hlavou a nejake drobnosti popri tom a sel jak dabel no ale tetkom nejezdi nejde nastartovat je tam nejaky problem s ECU si mislim alebo s kabelazou nevym. Inac vsetkim dakujem za to ze vw Club existuje je to dobre sa dozvedjet co treba urobyt.

matasik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 15.11.2009 07:36

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od matasik »

ahoj kluci na sharanu mam tam motor auy 1.9 tdi 85 kw rv.2002 se stava,ze kontrolka teploty vody kdyz je zahraty na 90 klesne na minimum a po ujeti par kilometru mne zas vylitne na 90 stupnu.Nesetkali jste se s tim uz nekdo?Moc diky za jakekoliv info M

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“