Nefunkční ABS+ASR Passat B5

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

FilipMontoya
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 11.11.2008 07:26
Bydliště: Vrchlického 106, Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Nefunkční ABS+ASR Passat B5

Příspěvek od FilipMontoya »

Zdravim, mám Passata B5 1.9TDi, r.v. 99, 85kW, ABS+ASR. Před pár měsíci mi začla svítit kontrolka ruční brzdy a ABS a na displeji mi to píše STOP - závada na brzdách. U toho nefunguje ani ABS ani ASR. V servisu po nějakym proměřování mi řekli, že je špatná řídící jednotka. Mám tam tu s kodem 8E0 614 111 AH. Ta se strašně těžko shání (samozřejmě použitá). Nakonec jsem jí po 4 měsících sehnal, nechal vyměnit ale nepomohlo to. Závada je pořád stejná. Prý by to ještě mohl být kabelový svazek co k ní vede nebo nějakej konektor. Mě už ale nebaví moc zkoušet, co by to kde mohlo být.
Nesetkal se někdo z Vás s podobným problémem? Pokud ano, jak jste to řešili? nebo nenapadá někoho, kde by co chtělo zkontrolovat nebo na co se zaměřit? kam vedou kabely od řídící jednotky a kde to překontrolovat? Nebo cokoliv, co by mi mohlo nějak pomoct?
Díky moc za každou radu, či návrh...

PoMa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karwin

Re: Nefunkční ABS+ASR Passat B5

Příspěvek od PoMa »

Zkontroluj si na konektoru na jednotce ABS jestli je napětí ta tom tlustém červeném drátu a jestli není právě na tomto kontaktu oxidace - občas se to zde stává.
Náhrada za tvoji jednotku jenž se už nedodává je 8E0 614 111 AJ (sedí kus za kus) (osazení - Passat 97-00, A4 98-01, A6 98-01, A8 94-03
Jo a máš i EDS :wink:

FilipMontoya
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 11.11.2008 07:26
Bydliště: Vrchlického 106, Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční ABS+ASR Passat B5

Příspěvek od FilipMontoya »

Díky, mrknu se na to a zkontroluju to... O tý náhradě vim, ta je snad ještě vzácnější než AH.

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Nefunkční ABS+ASR Passat B5

Příspěvek od Eitn »

V tom servisu to musí být absolutní trotlové nic ve zlým. Bez proměření kabeláže říct že je to jednotka..typický :baseball: .......Jde o to co ti to píše v závadách. Problém nemusí být jen na napájení, ale taky v CAN síti. Zkontroluj Čidla, pojistky (pokud je jednotka nějak jištěná), kabeláž k čidlům měřili?

PoMa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karwin

Re: Nefunkční ABS+ASR Passat B5

Příspěvek od PoMa »

kousek ode mě (30km) např. je
http://allegro.pl/audi-vw-pompa-abs-8e0 ... 30014.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale i tvá bude v pořádku a problém bude v kabeláži

FilipMontoya
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 11.11.2008 07:26
Bydliště: Vrchlického 106, Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční ABS+ASR Passat B5

Příspěvek od FilipMontoya »

Eitn píše:V tom servisu to musí být absolutní trotlové nic ve zlým. Bez proměření kabeláže říct že je to jednotka..typický :baseball: .......Jde o to co ti to píše v závadách. Problém nemusí být jen na napájení, ale taky v CAN síti. Zkontroluj Čidla, pojistky (pokud je jednotka nějak jištěná), kabeláž k čidlům měřili?
já nevim, co přesně měřil, ale výsledek co mi řekl byl ten, že tim co udělal vyloučil cokoliv ostatního a že to bude jednotka. takže když jsem konečně po takový době tu jednotku sehnal, a řekl mi že to asi teda bude kabel, tak mě to lehce vytočilo :-D . Další věc o který jsem se nezmínil je ta, že počítač se k tý řídící jednotce přes diagnostiku vůbec nepřipojí, vždycky to spadne. Možná i tohle někomu z vás pomůže. Jinak jsem opravdu laik, takže třeba netušim co je CAN síť. Spíš mě napadlo, že mi třeba někdo řekne, odkud kam mam zkontrolovat kabely nebo kde jakej přeměřit, nevim ani kudy kam přesně vedou a třeba to někdo ví.
Každopádně díky moc! omrknu to co mi píšete a čemu rozumim :-)

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Nefunkční ABS+ASR Passat B5

Příspěvek od Eitn »

No správně bys měl zkontrolovat celej svazek protože jestli je to někde chycený může se to vracet přes jakejkoliv kabel. První bych zkontroloval a proměřil to napájení a pak tu CAN síť ( budou to překroucené 2 nebo 3 kabely do sebe )

FilipMontoya
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 11.11.2008 07:26
Bydliště: Vrchlického 106, Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční ABS+ASR Passat B5

Příspěvek od FilipMontoya »

Dobře, díky. Možná je to blbá otázka, ale nevíš kudy a kam až vede ten kabelovej svazek od ŘJ?

PoMa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karwin

Re: Nefunkční ABS+ASR Passat B5

Příspěvek od PoMa »

Právě když bude bez napájení, tak ani nemá jak zkomunikovat, jelikož její komunikační obvody budou bez šťávy. Nejčastěji je problém oxidace/přechodový odpor na konektoru ABS jednotky (ta velká kostka), nebo pojistka (silová u baterky, ovládací u pojistek na boku palubky). Kabelový svazek bude spíš v pořádku.

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Nefunkční ABS+ASR Passat B5

Příspěvek od Eitn »

Promin to bohužel nevím. Spravuju sice ABS ale na tahačích. tam je to stejný (akorát dražší), ale kabely vedou jinam a tak...musíš podle schémata nějakého mrknout :wink: Základ je to napájení ( jelikož se nejde spojit s jednotkou). Mrkni taky na ty konektory jak už tu psal jestli tam není oxidace na nějakém pinu. //// Když to komunikuje přes CAN a ty ho někde přerušíš tak se spojíš? ;) Může to uplně stejně dělat i CAN.

PoMa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karwin

Re: Nefunkční ABS+ASR Passat B5

Příspěvek od PoMa »

A tato jednotka komunikuje po CAN nebo K-line?
Píšu, že kabelový svazek bude "spíš" v pořádku (včetně komunikační linky). Tím tvoji teorii nevylučuji, možné je cokoliv. Jinak stejný efekt se může projevit při zarušení komunikační linky (nejčastěji napojení neorigo rádia, kde na pinech pro komunikační linku má nekoncernové rádio třebas 12V)

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Nefunkční ABS+ASR Passat B5

Příspěvek od Eitn »

To ano..ale počítám s tím že se mu to objevilo ,,zničeho nic,, a že to souvislost s montáží nové věci nemá. Každopádně ať je to cokoliv divím se že na to v servise nepřišli...když mají k dispozici schémata a jistě i zkušenosti s těmahle závadama. Jinak s K-linkou máš pravdu neuvědomil jsem si že se bavíme o starém autě :wink:

filip.01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 01.05.2008 22:16

Re: Nefunkční ABS+ASR Passat B5

Příspěvek od filip.01 »

Ahoj,mam stejný auto,typ motoru i číslo jednotky abs,v servise mi řekli že nekomunikuje jednotka přes diagnostiku a že to bude buď v jednotce nebo v kabelech... Taky bych byl rád kdybych už to vyřešil ale nikomu se do toho nechce... ještě jsem tady někde četl že existuje nějaká firma co opravuje ty řídící jednotky,vevnitř jsou slabounký dráty co se časem uklepou a oni to opravují... Máš jistotu že ta jednotka co jsi vyměnil byla vpořádku?

FilipMontoya
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 11.11.2008 07:26
Bydliště: Vrchlického 106, Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční ABS+ASR Passat B5

Příspěvek od FilipMontoya »

Samozřejmě prodejce tvrdil, že ta jednotka je funkční, ale 100% jistej si být nemůžu. Zkusil jsem změřit, jestli tam jde napájení, jsou tam dva červený silnejší kabely a oba mi ukazovaly 12V. Takže napájení je asi v pořádku.
Další poznatek, o kterym jsem se tu ještě nezmínil je ten, že v těchhle krutých mrazech to tu STOPku nepíše hned, ale až když by mělo sepnout ABS (při brždění na sněhu) a druhá věc je ta, že občas se stane, že během jízdy přestanou svítit kontrolky ABS a ruční brzdy a rozsvítí se ASR, s tim zmizí i nápis STOP a ukazuje normální informace (spotřebu atd.) Možná že i tohle někomu pomůže rozpoznat závadu.
A jak tu někdo psal, tak samozřejmě celý tenhle problém začal zničeho nic, takže s rádiem to asi nebude mít nic společnýho, ikdyž originál rádio tam nemam.

Ještě jedna otázka, nejste někdo z karlovarského kraje? Nebo neznáte tady nějakýho odborníka, který by se na to uměl podívat a závadu vyřešit?

filip.01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 01.05.2008 22:16

Re: Nefunkční ABS+ASR Passat B5

Příspěvek od filip.01 »

Rádiem to neni,taky nemam origo a před tim mi to normálně fungovalo,taky se mi ze začátku stávalo že v mrazech to fungovalo cca 5 min,chodil i palubní pc pak zničeho nic se to roz blikalo a během cesty se to stalo třeba 5krát,pak se to zhoršilo a teď to dělá pořád...Koukni na tenhle odkaz,tim by to mohlo bejt http://www.youtube.com/watch?v=UqtowdSD ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“