PŘÍSLUŠENSTVÍ, SNĚHOVÉ ŘETĚZY: jaké používáte? odkazy, rady

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
lukra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sloVWakia

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, SNĚHOVÉ ŘETĚZY: jaké používáte? odkazy, r

Příspěvek od lukra »

Podelim sa s Vami o moje skusenosti, kedze uz 6 rokov chodim kazdy vikend na chatu v horach. Najprv s Galaxy a teraz uz treti rok s Sharanom. V zime je tam casto taky povrch ze tam nevyjdu ani plnohodnotne off-roady nakolko je tam strma cesta a prudke zakruty. Kolesa sa im tocia ale auto cuva.
Najprv som pouzival bezne retaze pre osobne auta, nejakej znacky Kamzik, neboli z Tesca, ale aj tak sa mi par krat roztrhli. Potom som vsak uvidel, na vlastne oci, u jedneho turistu co dokaze roztrhnuta retaz , ktora sa zvliekla a namotala na poloos. Potrhala brzdovu hadicku a kabel od ABS a to vsetko neskoro vecer na ceste plnej snehu a na kopci v zakrute, jedoducho des.
Po tomto som zhanal kvalitu. Nasiel som tieto, su urcene na vany a 4x4, su zosilnene a dost hrube, maju 16mm. Ked som ich kupil prve co ma prekvapilo ake su tazke. Važia skoro raz tolko ako tie predtym s rovnakym rozmerom. Cena , dost, cca 80,- €
Neviem ci to tu mozem zverejnit kde som ich kupil aby to nebola reklama.

Ak tym niekomu pomozem tak moje rady zhrniem:
- urcite nekupujte nekvalitne retaze, v kritickej situacii to velmi olutujete.
- Nasadenie po par razoch trva do 1 minuty na retaz. S retazami nosim pribalene stare rukavice a čelovku.
- Po prejdeni par metrov treba retaze urcite dotiahnut (dosponovat)
- Pred najtazsim usekom cesty, vypinam ESP (cize aby som vypol TC a EDS)

Lubos
Přílohy
retaze.JPG

Uživatelský avatar
shared
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.02.2008 22:01
Bydliště: Hradec Králové

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, SNĚHOVÉ ŘETĚZY: jaké používáte? odkazy, r

Příspěvek od shared »

Netuší někdo,proč se na zimní pneu 215/55 R16 na sharana nesmí dávat řetězy??Na webu PEWAG v tabulce mi to napíše -
" Pro toto vozidlo/ rozměr pneumatiky nejsou k dispozici sněhové řetězy. Výroba na zakázku.
Výrobce vozidla nepovoluje použití sněhových řetězů v kombinaci s uvedenými rozměry pneumatiky ".

Neví někdo??

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, SNĚHOVÉ ŘETĚZY: jaké používáte? odkazy, r

Příspěvek od kubenec »

Myslím, že už jsou široký a v rejdu by se Ti nemuseli vejít do podběhu.

Uživatelský avatar
wormik23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 27.10.2010 12:26
Bydliště: Zvolen, Sandnes

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, SNĚHOVÉ ŘETĚZY: jaké používáte? odkazy, r

Příspěvek od wormik23 »

Mam uz druhu zimu tieto, http://snehove-retaze.heureka.sk/pewag-sportmatik-73/" onclick="window.open(this.href);return false; zatial som sa vsade vyhrabal aj bez nich, ale podla mna budu OK, radsej som zobral pevnejsie a ked pisu "špičkový reťaz s automatickým dopínaním určený pre športové autá a autá s minimálnym, voľným priestorom v podbehoch," tak to bude vyhovovat aj pre nase vozy s 215/55/16.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, SNĚHOVÉ ŘETĚZY: jaké používáte? odkazy, r

Příspěvek od patper »

:idea: Napisu svou zkusenost z letosnich hor :D
Letos se seslo par veci (spousta snehu cc2metry + teplota okolo nuly) a tam kam jezdime,se navydrapala ani ctyrkolka a pokud ano,tak dolu jela naprosto nerizene 8O
Ja z retezy viz vise jsem si rikal pohoda,ale jak zacalo prudke stoupani,tak jsem stal :cry: Sice jsem jel dolu pod kontrolou ,ale dojet k chate neslo.... zkousel jsem i couvat,ale nahoru jsem nedojel.... kamarad nazul na ctyrkolu retezy a musel me tam vytahnout :idea: Opravdu bych neveril,ze ja z retezama,nebo ctyrkolka nevyjede 8O Ale je presne vydet,ze pokud je to stoupani mirne,tak pohoda,ale jak to zaclo stoupat + zatacky,tak hotovo :!: Take jsem 8O jak auta z hora jedou nekontrolovane jak kuzelky a zastavuji se o baryery ze snehu podel silnice 8O

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, SNĚHOVÉ ŘETĚZY: jaké používáte? odkazy, rady

Příspěvek od patper »

Ale tohle vypada suprove :!: Teda ,az na tu cenu :?





Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, SNĚHOVÉ ŘETĚZY: jaké používáte? odkazy, rady

Příspěvek od smolda »

Móc hezký, ale jestli jsem to dobře pochopil jsou jen pro pneumatiky s vodícíma drážkama.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“