Dva problémy s 1.6 SR 74 KW !!

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
OGÍ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 09.02.2012 16:40
Bydliště: Jihlava

Dva problémy s 1.6 SR 74 KW !!

Příspěvek od OGÍ »

Zdravím, mám dva myslím celkem vážné problémy. Všimnul jsem si že na víčku od motoru je zkondenzovaná voda což jsem ještě nechal tak nějak být říkal jsem si že to může být i tím že auto mám zatím jen od zimy a jezdím převážně jen 5 KM do práce, no a dneska se mi stalo že jedu z noční a těsně před barákem my píplo mazaní a červená kontrolka bliká, tudíš jsem zaparkoval a chcípnul motor asi za 5 minut jsem auto nastartoval a nic nesvítilo, před chvílí jsem se šel podívat k autu a zkontrolovat množství oleje a ejhle na rysce asi tak ve 2/3 je zkondenzovaná voda ( olej je pěkný ) oleje je tam dost a byl měněň asi před 600 km i filtr... Jediné co mě tak napadá tak je těsnění pod hlavou u tý zkondenzovaný vody a u toho mazaní asi nějaký čidlo nebo v horším případě olejový čerpadlo.... díky za odpovědi :good:
VW GOLF IV 1.6 SR 74KW

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dva problémy s 1.6 SR 74 KW !!

Příspěvek od tom.ik »

Pokud by Ti to šlo do oleje tak bys tam měl toho oleje hodně a takovou bilou emulzi,ztraci se ti voda z expanzky? :roll:
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

Uživatelský avatar
OGÍ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 09.02.2012 16:40
Bydliště: Jihlava

Re: Dva problémy s 1.6 SR 74 KW !!

Příspěvek od OGÍ »

Právě že neztrácí, mám tam asi 1cm na ryskou .min už asi 2 týdny a nic....tu emulzi mám právě na víčku i na rysce ale nezasahuje do rysky....
VW GOLF IV 1.6 SR 74KW

Uživatelský avatar
OGÍ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 09.02.2012 16:40
Bydliště: Jihlava

Re: Dva problémy s 1.6 SR 74 KW !!

Příspěvek od OGÍ »

TEd jsem se zkoušel nastartovat a nic nesvítí asi po 2 minutách jízdy mi zase pípla a červeně blíká kotrloka mazání fakt nevím co s tím přitop oleje je tam fakt dost, nechci s tím radši zbytečně jezdit...
VW GOLF IV 1.6 SR 74KW

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Dva problémy s 1.6 SR 74 KW !!

Příspěvek od jurod »

Tady se řeší podobný problém...http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=226543" onclick="window.open(this.href);return false;
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dva problémy s 1.6 SR 74 KW !!

Příspěvek od xerxes »

ogine píše:Právě že neztrácí, mám tam asi 1cm na ryskou .min už asi 2 týdny a nic....tu emulzi mám právě na víčku i na rysce ale nezasahuje do rysky....
někdo nedávno řešil podobný problém chce to jen delší turu cca 200km a ta emulze zmizi v případě že není unik vody z nádobky

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dva problémy s 1.6 SR 74 KW !!

Příspěvek od maku »

ogine píše:TEd jsem se zkoušel nastartovat a nic nesvítí asi po 2 minutách jízdy mi zase pípla a červeně blíká kotrloka mazání fakt nevím co s tím přitop oleje je tam fakt dost, nechci s tím radši zbytečně jezdit...
Ahoj resim to taky zatim cekam na servis az bude volny zvedak a hlavne az ubude snehu po vcerejsku ho tady mame po ko*ot :laugh:
Jinak pokud jsi pak vypnul motor a udelal kontrolu oleje a znovu nastartoval a nic se neukazalo tak to bude nejspis vadne cidlto tlaku ojeje to jsem menil jako prvi jak se mi to poprve stalo. Ale pokud se to opakuje tak bych se kazdopadne koukl na sito do vany jestli neni zasrane.
Co se tyce te emulze pod vickem tak to je normalni hlavne jak venku chladno a jezdis kratke trasy, vlete to tam nebudes mit ani u kratkych tras jak bude venku teplo.Ale jak pise kolega vyse protahni auto na delsi trasu a uvidis ze to tam nebude. Taky jsem nato cumel poprve co to tam je za hnus a pak jak jsem projel auto do Ostravy a zpet tak to zmizlo. :good:
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
OGÍ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 09.02.2012 16:40
Bydliště: Jihlava

Re: Dva problémy s 1.6 SR 74 KW !!

Příspěvek od OGÍ »

maku píše:
ogine píše:TEd jsem se zkoušel nastartovat a nic nesvítí asi po 2 minutách jízdy mi zase pípla a červeně blíká kotrloka mazání fakt nevím co s tím přitop oleje je tam fakt dost, nechci s tím radši zbytečně jezdit...
Ahoj resim to taky zatim cekam na servis az bude volny zvedak a hlavne az ubude snehu po vcerejsku ho tady mame po ko*ot :laugh:
Jinak pokud jsi pak vypnul motor a udelal kontrolu oleje a znovu nastartoval a nic se neukazalo tak to bude nejspis vadne cidlto tlaku ojeje to jsem menil jako prvi jak se mi to poprve stalo. Ale pokud se to opakuje tak bych se kazdopadne koukl na sito do vany jestli neni zasrane.
Co se tyce te emulze pod vickem tak to je normalni hlavne jak venku chladno a jezdis kratke trasy, vlete to tam nebudes mit ani u kratkych tras jak bude venku teplo.Ale jak pise kolega vyse protahni auto na delsi trasu a uvidis ze to tam nebude. Taky jsem nato cumel poprve co to tam je za hnus a pak jak jsem projel auto do Ostravy a zpet tak to zmizlo. :good:

Jo jasný zkusím prvně vyřešit problém s tím mazáním, nechci s tím jet (abych něco nezk...vil), chci to odtáhnout na laně a hlvně v tomhle marastu fakt nevím, to mazání myslím si že když je motor na volnoběh tak nepotřebuje tolik mazat ale když jedeš a máš auto v určitých otáčkách tak má větší potřebu mazat, takže podle mě to čidlo nebude nejspíš jak si říkal to síto nebo je kaput čerpadlo každopádně to ještě hodím na diagnostiku a asi příští týden dám vědět co to přesně bylo, a se týče tý vody uvidíme, kámoš mi říkal že se mu nezdá že by to bylo tím že jezdíš krátký trasy, že prý to je že tam je voda a tím jak jedeš a voda se vypařuje tak to nemá kam utíkat a jde to na to víko kde to s olejem udělá takovou emulzi, každopádně to zkusím projet na delší trasu a uvidím jestli to zmizí :-)
VW GOLF IV 1.6 SR 74KW

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“