Jak dlouho lze jezdit v tzv. "odhlášce"?

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
Švéd
Závodník
Závodník
Příspěvky: 587
Registrován: 01.10.2010 16:55
Bydliště: Praha, Frymburk

Jak dlouho lze jezdit v tzv. "odhlášce"?

Příspěvek od Švéd »

Zdarec,

chtěl bych koupit od kamaráda auto, které mi dává za mnohem lepších podmínek než kdybych ho kupoval v bazaru. Jde pouze o to, že vůči mě má dluh, jeho mamka si teď kupuje nové a tohle by mi nechali za "všimné". Já si ho od něj odkoupím a obratem ho asi budu prodávat s lehkým ziskem, abych uspokojil tento dluh, který vůči mě má.

A chtěl jsem se zeptat, nevím, jak dlouho budu prodávat, jestli měsíc nebo dva, ale co vím, že ho nechci přihlašovat na sebe, protože bych zbytečně zabral místo v TP (jeho mamka je první majitelka, jelikož bylo koupeno, jako nové v ČR), proto bych novému majiteli nerad zas*ral TP. Pokud to tedy odhlásí na mne, jak dlouho je možné v tomto stavu jezdit, samozřejmně, že POV si zaplatím. Ale jde mi jen o to, jak dlouho s tím lze legálně jezdit, protože co vím, znám kluky, kteří si kupovali auto, používali ho pro svou potřebu třebas i půl roku a pak jej prodali ( a bylo právě v odhlášce).

Díky moc za faktické doporučení a názory.

David
Je: SAAB 9-5 Aero - 232 kW/315k MAPTUN STAGE 5, 2002 - švédská střela
Je: Škoda Octavia 1.6 MPi 75 kW/102k, 2003
Bylo: VW Passat 1.9 TDi 96 kW/130k, 2002
Bylo: Sněhurka, 2.3 Turbo 220kW/300k, 1995

Uživatelský avatar
tom.corleone
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 07.05.2009 10:49
Bydliště: Benešov

Re: Jak dlouho lze jezdit v tzv. "odhlášce"?

Příspěvek od tom.corleone »

Ahoj nikdy jsem toto neřešil, jezdil jsem s autem klidně rok, ale jde o to jak je teď EKO daň, tak tímto by ses ji mohl jakoby vyhnout, takže někde na úřadech ti TP rovnou skartují při odhlášce, někde ho proštípnou a v TP máš uvedeno, že platnost OTP je pouze do toho a toho - je to 10 pracovních dní. Buď s autem nejezdi, nebo ho nech napsané na majitele a až prodáš tak teprve nech odhlásit...
Koupím havarované nebo mechanicky poškozené vozy VW AUDI SEAT ŠKODA
od R.V. 1997 i bez TP z Anglie i totálky


Opravy a úpravy karoserií, kvalitní autolaky.

607 403 664

Uživatelský avatar
Švéd
Závodník
Závodník
Příspěvky: 587
Registrován: 01.10.2010 16:55
Bydliště: Praha, Frymburk

Re: Jak dlouho lze jezdit v tzv. "odhlášce"?

Příspěvek od Švéd »

Přepisovat ot na sebe nechci, protože to pravděpodobně hned prodám, abych uspokojil pohledávku, takže nezbývá než to mít v odhlášce pouze ten měsíc a pak se uvidí, snad by se mohlo autí do té doby prodat. Ale POV na to asi zaplatím, aby to nestálo bez pojistky na parkingu....

D.
Je: SAAB 9-5 Aero - 232 kW/315k MAPTUN STAGE 5, 2002 - švédská střela
Je: Škoda Octavia 1.6 MPi 75 kW/102k, 2003
Bylo: VW Passat 1.9 TDi 96 kW/130k, 2002
Bylo: Sněhurka, 2.3 Turbo 220kW/300k, 1995

Uživatelský avatar
chamelion
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 22.09.2008 15:16
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dlouho lze jezdit v tzv. "odhlášce"?

Příspěvek od chamelion »

Měl jsem takhle v odhlášce už tak sedm aut cca, jedno z nich mám už cca 3 roky a při běžných kontrolách pčr nikdy nic neříkala. Vždycky mi stačilo mít v autě kopii velkýho TP, malý tp (ať už procvaklý, ustřihlý nebo bez poškození od dopraváku :o)), kopii kupní smlouvy a žádný problém.

V zákoně je sice jakási věta, že máš na převod 10 dní, ale je tam určitá díra... jednou jsem si o tom dopisoval s pčr, kdy mi hrozili pokutou, vygůglil jsem si jak přesně specifikovat to, že je to vlastně v pořádku a byl klid.

Vůbec bych se toho nebál,...jezdí tak kopa lidí a neznám ve svým okolí nikoho, kdo by na to nějak doplatil.

Uživatelský avatar
radek.1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1696
Registrován: 11.11.2009 09:28
Bydliště: ChodoVW city u KarloVWých VWarů
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dlouho lze jezdit v tzv. "odhlášce"?

Příspěvek od radek.1 »

ale POV zaplať okamžitě, ČKP nezajímá, jestli auto stálo, nebo ne a za měsíc nepojištění by ti přišla pěkná pálka
NO SHINE JUST PERFORMANCE

Uživatelský avatar
Švéd
Závodník
Závodník
Příspěvky: 587
Registrován: 01.10.2010 16:55
Bydliště: Praha, Frymburk

Re: Jak dlouho lze jezdit v tzv. "odhlášce"?

Příspěvek od Švéd »

POVko zaplatím zcela jasně, ale docela by mě zajímala ta specifikace, aby byl klid.

Díky, D.
Je: SAAB 9-5 Aero - 232 kW/315k MAPTUN STAGE 5, 2002 - švédská střela
Je: Škoda Octavia 1.6 MPi 75 kW/102k, 2003
Bylo: VW Passat 1.9 TDi 96 kW/130k, 2002
Bylo: Sněhurka, 2.3 Turbo 220kW/300k, 1995

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dlouho lze jezdit v tzv. "odhlášce"?

Příspěvek od Hammer »

No já tady ve svých SZ mám asi třetinu tady těch "odhlášek", kdy borci nevědí kudy kam. Takže moje odpověď jak dlouho lze jezdit v odhlášce zní: až nebudeš mít ani pojízdné auto ani prachy zpátky nebo podobné hrůzy. Kluci, obecně: smlouvy pér huba a tady tyhle svinstva jsou skutečně super a jeden za druhým na to dojíždíte. Když už odhláška, perfektní kupní smlouvu a pojistit si prachy.

Uživatelský avatar
Švéd
Závodník
Závodník
Příspěvky: 587
Registrován: 01.10.2010 16:55
Bydliště: Praha, Frymburk

Re: Jak dlouho lze jezdit v tzv. "odhlášce"?

Příspěvek od Švéd »

Hammer píše:No já tady ve svých SZ mám asi třetinu tady těch "odhlášek", kdy borci nevědí kudy kam. Takže moje odpověď jak dlouho lze jezdit v odhlášce zní: až nebudeš mít ani pojízdné auto ani prachy zpátky nebo podobné hrůzy. Kluci, obecně: smlouvy pér huba a tady tyhle svinstva jsou skutečně super a jeden za druhým na to dojíždíte. Když už odhláška, perfektní kupní smlouvu a pojistit si prachy.
Asi jsem Tě dostatečně nepochopil co si tím chtěl vlastně napsat... :?: Jestli jsme se pochopili, tak chci auto vzít samozřejmně na kupní smlouvu a uspokojit dluh,kterými kamarád dluží. Na auto zaplatím POV, ale jde mi apriori o to, abych novému majiteli zbytečně nezabíral místo v TP. Protože mamka je první majitelka a auto kupovala, jako nové v ČR, tak mi přijde zbytečné se tam na dva až tři měsíce co jej budu prodávat zapisovat s tím, že tam už budu veden, jako druhý majitel. Toto bych raději přenechal novému majitele, který jej koupí. Vůbec nejde o tisíc korun za přepis, ale spíš o ty majitele. Neplánuji si auto ponechat ani s ním jezdit. Nevím za jak dlouho ho prodám. Může být pryč za týden, ale taky za dva měsíce.

Mimochodem OT: Kdyby jste měli někdo zájem pro někoho z rodiny nebo jen tak do města.
Jedá se o vozidlo Fiat Punto, 1.2 (vejde se ještě do nízké kategorie POV), 3 dv., červená barva, r.v. 2002!!! EKO se neplatí. Výbava co tak nějak zběžně vím je klima, posilovač řízení s funkcí CITY, mám za to, že elektrická okna v předu, rádio... Teď to zajímavé. Auto je koupeno, jako nové v ČR, jezdila s ním mamina mého kamaráda, najeto má podctivých 92.000km, řádně servisované. Čili první majitelka, Servis veden do posledního záznamu, nyní po větším servisu - spotřebák - olej, filtry, nové brzdy vpředu a mám za to, že tyčky řízení. Servis za cca 7.000,-Kč!!! Auto bylo asi před dvěma lety ťuknuto v provozu, pouze zlehka a opraveno v aut. servisu. Zlehounka jsou promáčklé pravé přední dveře dole, kde to není ani moc vidět. Mamina si bude kupovat nové SX4, takže běžná výměna auta, nic v tom nehledejte. Na autě jsou zimáky Goodyear ultraGrip 7 zimní(ještě určitě na dvě sezony) a k vozu přidám letňáky taktéž Goodyear UltraGrip - ty jsou na plechových discích a jsou taktéž alespoň na dvě sezóny!!!! Tuto sadu přidám v ceně. Na autě nepotřebuji nijak extra vydělat, takže cenu si TADY! představuji kolem 35.000-38.000,-Kč. Jen pro informaci tyto auta s doloženou historií, servisem a nájezdem se pohybují kolem 50.000,-Kč+ . Dokonce zvažuji, že bych si jej nechal, ale se svým vzrůstem 2m nevím, lepší pro ženskou nebo pár. Spotřeba dle kamaráda město 7.2/100km mimo město při konstantních 110km/h i kolem 5 litrů na 100km což je hezká hodnota. POV se vejde do 1.250ccm3!!! Auto bude k odběru koncem února. Minimální cena je pevná!!! Myslím, že pohodové auto za moc pěkné peníze. Takže jen pro informaci o co se vlastně jedná.

David
Je: SAAB 9-5 Aero - 232 kW/315k MAPTUN STAGE 5, 2002 - švédská střela
Je: Škoda Octavia 1.6 MPi 75 kW/102k, 2003
Bylo: VW Passat 1.9 TDi 96 kW/130k, 2002
Bylo: Sněhurka, 2.3 Turbo 220kW/300k, 1995

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dlouho lze jezdit v tzv. "odhlášce"?

Příspěvek od Hammer »

Když to budeš mít dobře sepsané na papíře, bez debat. Narážím ale na to, že si pořád někdo zkouší, jak hloupá je protistrana a dopadá to tak, že to vždycky úspěšně dozkouší. :lol: :lol: :lol:

Dallen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 08.05.2010 23:02

Re: Jak dlouho lze jezdit v tzv. "odhlášce"?

Příspěvek od Dallen »

Nečetl jsem to, protože to je už po sté. Auto musí majitel přihlásit do 10dnů (pracovních) kdy auto nabyl. Ovšem zákon asi neukládá co mu hrozí v případě, že tak neučiní.

Uživatelský avatar
cervik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 06.06.2009 21:53
Bydliště: Veselíčko

Re: Jak dlouho lze jezdit v tzv. "odhlášce"?

Příspěvek od cervik »

Čus chlapáci,tohleto mě v celku zajímá :wink: Mám teď auto od známé pár let a je psané na ní.To je všechno v cajku nikdy bych na ní nějaký "poděl"neudělal.Ale chci kupovat jinou káru a tohleto mám možnost prodat samozřejmě s jejím svolením :wink: Je to stará vrána a eko výpalný je tam 10 000 ale jinak je v poměrně slušném stavu.Známá by přistoupila aby se auto prodalo bez přepisu ale za předpokladu že by se to ošetřilo nějakou smlouvou.Nerad aby měla nějaký problémy,takže otázka zní :?: Kdyby se auto prodalo na smlouvu s tím že kupující nese veškerou zodpovědnost za provoz tohohle vozidla,takové spz(a vin) a cokoliv by s tímhle vozidlem způsobil tak bere na sebe plnou zodpovědnost (podle mne by tohleto kdyby něco provedl jí nechrání protože mu auto vědomě prodala bez přepisu).Dle mě by byla lepší spíš o smlouva o pronájmu vozidla na dobu neurčitou za stanovených podmínek že bude vozidlo osoba napsaná ve smlouvě bude udržovat vozidlo v technickém stavu dle platných předpisů(zákonů a vyhlášek) a že přebírá veškerou zodpovědnost za provoz a škodu způsobenou tímhle vozidlem,provozem na silničních komunikacích,ostatních cestách a místech na svou osobu :?: Tím by byla dle mě krytá :?: Nebo to mám radši vzdát a obětovat pár tisíc které bych za káru dostal a auto nechat ekologicky zvrakovat :?: Co vy na to :?:

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak dlouho lze jezdit v tzv. "odhlášce"?

Příspěvek od Bastard »

Píšeš pár let...? Pokud by to bylo odhlášeno před 31.12.2008, tak ekovýpalný neplatíš... Otázkou, kolik let považuješ za pár :mrgreen:

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: Jak dlouho lze jezdit v tzv. "odhlášce"?

Příspěvek od Marosh16v »

není jednodušší to přepsat? o jaké auto se jedná? jestli o toho tvého passata, tak tam není eko urcite 10 tis ;-)

Uživatelský avatar
cervik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 06.06.2009 21:53
Bydliště: Veselíčko

Re: Jak dlouho lze jezdit v tzv. "odhlášce"?

Příspěvek od cervik »

Auto je zatím psáno na známou(není v odhlášce) ale mám ho já :wink: nejde o passata ale favorita a tam je ekovýpalný 10 klacků :( koupit auto za 5000 kč se dá ale zaplatit ještě 10000kč daň je za fávo nesmysl :wink: Proto by mě zajímalo kdybych ho prodal s tím že by se auto nepřepisovalo,tak kdyby náhodou s autem něco provedl a měl (respective známá)smlouvu (o prodeji nebo pronájmu ) jestli by byla 100% krytá :?:

Uživatelský avatar
Dakie
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1631
Registrován: 24.02.2008 17:32
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dlouho lze jezdit v tzv. "odhlášce"?

Příspěvek od Dakie »

normálně sepiště kupní smlouvu, současná majitelka ho se zebe odhlásí na nového majitele a pak už je jen jeho problém, že si to na sebe nedohlásí ;)
http://www.cc-autodily.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“