Pomatený Climatronic..

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
skipp69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 18.05.2010 20:38

Pomatený Climatronic..

Příspěvek od skipp69 »

Zdar,

prosím o pomoc s následujícím problémem. Climatronic normálně fungoval celou dobuco mám auto, jeden den večer sem dojel, druhý den odpoledne zapl klíček a začal dělat kraviny, viz video. Topení nenaskočilo, ani ťuk. Dnes sem odpojil baterku a po znovuzapojení sice topení naskočí, ale při zapnutí klíčku to pořád dělá tenhle kočičinec..

Prosím o radu, nemám tušení, čím to může být.

PS. hledal jsem podobný topic cca 10 minut a nenašel, tak pokud existuje, snad mě moderátor nezabije a přesune to :)


Uživatelský avatar
martony
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 09.11.2009 18:57
Bydliště: Jilemnice

Re: Pomatený Climatronic..

Příspěvek od martony »

Doporučuji navštívit někoho s diagnostikou.Když začne climatronic blikat tak to znamená že někde něco špatně.Osobně jsem si to zažil minulý týden,měl jsem špatný servomotorek směšovací klapky V71.

skipp69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 18.05.2010 20:38

Re: Pomatený Climatronic..

Příspěvek od skipp69 »

martony píše:Doporučuji navštívit někoho s diagnostikou.Když začne climatronic blikat tak to znamená že někde něco špatně.Osobně jsem si to zažil minulý týden,měl jsem špatný servomotorek směšovací klapky V71.
Mno, diagnostický kabel mi snad přijde zítra, zbytek mám. Zkusím a uvidím. Doufám, že je kvůli tomu třeba rozebrat celou palubní desku, podle toho co jsem se díval je to umístěné někde vpravu u spolujezdce, jakoby za kastlíkem. Nebo je k tomu nějaký lepší přístup? Desku sem nikdy nerozebíral a mám z toho docela vítr .. :X

Uživatelský avatar
Batistuta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1299
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá

Re: Pomatený Climatronic..

Příspěvek od Batistuta »

To ti jenom climatronic signalizuje konec světa :) .

Uživatelský avatar
martony
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 09.11.2009 18:57
Bydliště: Jilemnice

Re: Pomatený Climatronic..

Příspěvek od martony »

skipp69 píše:
martony píše:Doporučuji navštívit někoho s diagnostikou.Když začne climatronic blikat tak to znamená že někde něco špatně.Osobně jsem si to zažil minulý týden,měl jsem špatný servomotorek směšovací klapky V71.
Mno, diagnostický kabel mi snad přijde zítra, zbytek mám. Zkusím a uvidím. Doufám, že je kvůli tomu třeba rozebrat celou palubní desku, podle toho co jsem se díval je to umístěné někde vpravu u spolujezdce, jakoby za kastlíkem. Nebo je k tomu nějaký lepší přístup? Desku sem nikdy nerozebíral a mám z toho docela vítr .. :X
Mě stačilo sundat kaslík u spolujezdce a vysunout ventilátor jo a eště trochu nalámat ruce :laugh: a za hodinku i se základním natavením climatronicu jsem neměl co dělat.

skipp69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 18.05.2010 20:38

Re: Pomatený Climatronic..

Příspěvek od skipp69 »

skipp69 píše:
martony píše:Doporučuji navštívit někoho s diagnostikou.Když začne climatronic blikat tak to znamená že někde něco špatně.Osobně jsem si to zažil minulý týden,měl jsem špatný servomotorek směšovací klapky V71.
Mno, diagnostický kabel mi snad přijde zítra, zbytek mám. Zkusím a uvidím. Doufám, že je kvůli tomu třeba rozebrat celou palubní desku, podle toho co jsem se díval je to umístěné někde vpravu u spolujezdce, jakoby za kastlíkem. Nebo je k tomu nějaký lepší přístup? Desku sem nikdy nerozebíral a mám z toho docela vítr .. :X
Tááákže.

VAG vyhodil následující hlášky:

01273 - Fresh air Blower (V2)
35-10

01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71)
35-10


Zatím nebyl čas to googlit, nápady na řešení, případně jaké jsou to díly?

Díky moc.

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomatený Climatronic..

Příspěvek od maku »

Zkontroluj kabelaz jestli nemas nekde skrat.

Chyba: 1273 - ventilator privodu vzduchu
Chyba: 1274 - ovladaci motor tlakove klapy
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

skipp69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 18.05.2010 20:38

Re: Pomatený Climatronic..

Příspěvek od skipp69 »

maku píše:Zkontroluj kabelaz jestli nemas nekde skrat.

Chyba: 1273 - ventilator privodu vzduchu
Chyba: 1274 - ovladaci motor tlakove klapy
A kde mam presne hledat? Ten servo-motorek by mel byt podle vseho ten, co mi radil nekdo v prispevku vyse (umisteny za kastlikem) a ten ventilator ma kabelaz tazenou kudy-kam?

Uživatelský avatar
nemitom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Telč / Batelov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomatený Climatronic..

Příspěvek od nemitom »

ventilátor má PRW regulátor přidělaný zezhora topení myslím když to rozděláš nejde to prehlídnout jsou to 1,5mm2 dráty....

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“