Vyndani baterky a nasledna zmena chovani elektriky

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Mujtim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 31.08.2010 19:26

Vyndani baterky a nasledna zmena chovani elektriky

Příspěvek od Mujtim »

Vcera jsem mel vyndanou baterku. Do te doby fungovala elektrika tak, ze po vytazeni klicku prestalo hrat radio zaclo svitit vnitrni osvetleni. Po navraceni baterky to je jinak. Vytahnu klicek, radio hraje a nesviti svetlo. Vyndam panel od radia a zacne svitit svetlo.

Nevite cim by to mohlo byt?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Vyndani baterky a nasledna zmena chovani elektriky

Příspěvek od Goauld »

Znovu odpojit, nechat 5 minut a zapojit.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Mujtim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 31.08.2010 19:26

Re: Vyndani baterky a nasledna zmena chovani elektriky

Příspěvek od Mujtim »

Bohuzel nepomohlo... sem celkem bez napadu co by to mohlo byt

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyndani baterky a nasledna zmena chovani elektriky

Příspěvek od xerxes »

nemáš v autě náhodo vnitřni osvětleni osazeno led žárovkama?

Uživatelský avatar
Mujtim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 31.08.2010 19:26

Re: Vyndani baterky a nasledna zmena chovani elektriky

Příspěvek od Mujtim »

Nene nemám.

Auto je dotažené z Rakouska a já jsem předělával elektriku na rádio, protože byly tradičně přehozeny plusy. Ale to jsem řešil mnou vytvořeným mezikusem, kde jsem mezi konektorama jen přehodil plus, takže nepředpokládám, že by tento zásah mohl hrát nějakou roli.

Každopádně mi již delší dobu zlobí zámek u řidiče - při otevřených dveřích se osvětlení nerozsvítí ale u spolujezdce vše funguje jak má.

Možná píšu zbytečnosti, ale netuším co s čim může mít souvislost. V pátek budu mít auto na uzavřeném dvoře, takže budu moct zkoušet třeba vyndat baterku a vracet jí tam se zandaným panelem od rádia, že by se to třeba mohlo nějak probrat.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Vyndani baterky a nasledna zmena chovani elektriky

Příspěvek od Goauld »

Asi se to rádio pokazilo a trvale pouští stálých +12 zpět do spínačky, proto nezhasne osvětlení dokud nevytáhneš panel od rádia.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Mujtim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 31.08.2010 19:26

Re: Vyndani baterky a nasledna zmena chovani elektriky

Příspěvek od Mujtim »

Takhle... ono to rádio po vyažení klíčku normálně hraje a osvětlení interiéru se rozsvítí až po vyndání panelu. Dřív jsem to měl tak, že jsme vytáhl klíček a rádio se vypnulo i přesto že tam byl panel a hned se rozsvítilo osvětlení interiéru a tak bych to právě zase chtěl.

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyndani baterky a nasledna zmena chovani elektriky

Příspěvek od delong »

Mujtim píše:Nene nemám.

Auto je dotažené z Rakouska a já jsem předělával elektriku na rádio, protože byly tradičně přehozeny plusy. Ale to jsem řešil mnou vytvořeným mezikusem, kde jsem mezi konektorama jen přehodil plus, takže nepředpokládám, že by tento zásah mohl hrát nějakou roli.
Len či si prehodil ten správny plus a čo máš ešte do rádia zapojené? Nemáš tam pripojený origo vstup pre alarm z originálneho zapojenia ISO? Reguláciu podsvietenia pre rádio je zapojená nezapojená? Mne sa vidí že si tie vodiče pospájal nejak ináč ako bežne býva zvykom :wink: .

Uživatelský avatar
Batistuta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1299
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá

Re: Vyndani baterky a nasledna zmena chovani elektriky

Příspěvek od Batistuta »

No tak to radio odpoj a uvidíš co to udělá,dyt jenom vycvakneš konektor.

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Vyndani baterky a nasledna zmena chovani elektriky

Příspěvek od Eitn »

Goauld píše:Asi se to rádio pokazilo a trvale pouští stálých +12 zpět do spínačky, proto nezhasne osvětlení dokud nevytáhneš panel od rádia.
Tohle zní logicky po tom bych šel. Zkus jen tak vyměnit rádio za jiné nebo ho jen vypoj a zkus funkci světel

Uživatelský avatar
Mujtim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 31.08.2010 19:26

Re: Vyndani baterky a nasledna zmena chovani elektriky

Příspěvek od Mujtim »

delong píše:
Mujtim píše:Nene nemám.

Auto je dotažené z Rakouska a já jsem předělával elektriku na rádio, protože byly tradičně přehozeny plusy. Ale to jsem řešil mnou vytvořeným mezikusem, kde jsem mezi konektorama jen přehodil plus, takže nepředpokládám, že by tento zásah mohl hrát nějakou roli.
Len či si prehodil ten správny plus a čo máš ešte do rádia zapojené? Nemáš tam pripojený origo vstup pre alarm z originálneho zapojenia ISO? Reguláciu podsvietenia pre rádio je zapojená nezapojená? Mne sa vidí že si tie vodiče pospájal nejak ináč ako bežne býva zvykom :wink: .
ono to cca 3/4 roku fungovalo jak má a přeci jen jsem to částečně studoval, takže tady bych problém neviděl :)

Uživatelský avatar
Mujtim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 31.08.2010 19:26

Re: Vyndani baterky a nasledna zmena chovani elektriky

Příspěvek od Mujtim »

Batistuta píše:No tak to radio odpoj a uvidíš co to udělá,dyt jenom vycvakneš konektor.
Nejjednodušší věc :D... jasný zkusim to v pátek a pak se můžu pátrat dál :)

Uživatelský avatar
hladikovec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 01.12.2011 20:32

Re: Vyndani baterky a nasledna zmena chovani elektriky

Příspěvek od hladikovec »

nemáš tam náhodou imobilizér ?

Uživatelský avatar
nemitom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Telč / Batelov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyndani baterky a nasledna zmena chovani elektriky

Příspěvek od nemitom »

co má stímhle společnýho proboha immo?? jo ta rada se spatným radiem si myslím že je nejpravděpodobnější.... pokud nechces vyndávat radio vytahni mu pojistku a nebo jednoduše vyndej panel než vypneš klíček a pak ho vypni a pokud se rozsvítí tak je to jasný....

Uživatelský avatar
hladikovec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 01.12.2011 20:32

Re: Vyndani baterky a nasledna zmena chovani elektriky

Příspěvek od hladikovec »

nemitom píše:co má stímhle společnýho proboha immo?? jo ta rada se spatným radiem si myslím že je nejpravděpodobnější.... pokud nechces vyndávat radio vytahni mu pojistku a nebo jednoduše vyndej panel než vypneš klíček a pak ho vypni a pokud se rozsvítí tak je to jasný....
z vlastní zkušenosti vim co imo dělá za bordel. na passatu se z ničeho nic otvíraly okna na golfu svítil interier a nešel vypnout

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“