MOTOR, STARTÉR: nejde startér

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
MAKO-VR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 30.05.2010 12:05
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od MAKO-VR6 »

Ahoj, kde mame na VR6 starter schovany? Je tam pristup na zabiti. Neco mi intenzivne vybiji baterku a kdyz se pokusim startovat, tak se nic nedeje. Dik.
MAKO

Uživatelský avatar
MAKO-VR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 30.05.2010 12:05
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od MAKO-VR6 »

Vypadá to na závadu někde u pojistkové skříně. Když jsem dnes kontroloval pojistky a snažil se dostat k relátkům, tak jsem z ničeho nic 3* za sebou nastartoval. Zajásal jsem, uroval to nějak zpět a nic. Nemá někdo nápad?
MAKO

Uživatelský avatar
Peťulína
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 14.12.2010 14:33
Bydliště: Dubnice
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od Peťulína »

Zdravím!
Mám u mazlika problém - dnes ráno jsem nasedla do auta a po otočení klíčkem - nic. Dvakrát jsem zkoušela startovat, zhasly kontrolky i budíky a startér se ani nehnul. Asi po čtvrtém pokusu motor najednou úplně v pohodě naskočil, odjela jsem do práce, tam jsem auto dala na nabíječku. Po nabití baterie, ale problém přetrvává. Otočím klíčkem a žádná reakce, až na poněkolikáté se to podaří. Večer už sice auto chytlo hned, ale mám strach, abych se dostala do práce. Co to může být? Díky za rady!
moji čtyřnozí mazlíci: http://www.konici-dubnice.wbs.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Pantiik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.01.2012 16:25

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od Pantiik »

Zdravím . Chtěl bych se taky zeptat ... mam problém se startérem na mém Sharanu 1,9 tdi 66kw r.v.97, když se pokouším nastartovat startér dvakrát otočí ( to nestačí na to aby chytl i když chytá supr ) a pak se protočí jakoby naprázdno, když to zkusim přes rychlost s kličem roztlačit, tak točí jako blázen a chytne na to tata. :fool: Dik za radu

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od M@rty74 »

Co znamená : "když to zkusim přes rychlost s kličem roztlačit, tak točí jako blázen a chytne na to tata" ??? Chceš tím říci, že necháš zařazený kvalt a bez vyšlápnutí spojky startuješ ?

S největší pravděpodobností máš problém v tom, že ozubené kolečko startéru správně "nezapadne" do zubů na setrvačníku - jediná rada je startér vyndat, zkontrolovat,případně vyčistit, promazat. Současně s tím zkontrolovat stav zubů na setrváku.Pokud bude vše vypadat ok, zkusit to pak dát dohromady a otestovat - buď to pomůže nebo ne.
Nepíšeš kolik má auto najeto, zda byla spojka se setrvákem již měněna atd. a bez těchto informací se špatně radí...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Pantiik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.01.2012 16:25

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od Pantiik »

Roztlačim auto dam tam rychlost a otočim klíč a starter se normalne roztoci a nastartuje , (vím že se to nemá dělat ale... ) spojku pouštím jen na okamžik . Ma najeto 300 tisic . O spojce a setrvaku nic nevim ale starter je rok starej. Trošku v tom i chrasti když jsem poslouchal u startéru a malej startoval. Jdu ho zkusit vyndat . Je tam na dva srouby ?? Nebo je tam nejakej špek ??Děuji za odpověd :good:

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od M@rty74 »

No z odpovědi nejsem moudrej, ale vyndej ho a uvidíš... Bývá na dvou - max na třech.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Pantiik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.01.2012 16:25

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od Pantiik »

Tak jsem to rozhodil a nic zvláštního nevidím ani nevím co by tu šlo promazat. Nafotil jsem to a přikladám. Tak kdyby vas neco napadlo ? Dá se nějak vyzkoušet ten starter ? :fool:
Přílohy
Obraz135.jpg
Obraz136.jpg
Obraz137.jpg
Obraz138.jpg
Obraz139.jpg

Pantiik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.01.2012 16:25

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od Pantiik »

Nemuže to byt v tom startéru ,že se to ozubeny kolečko vysune a hned zas zaleze a točí pak na prazdno. Nebo už nevim . Dík za radu. :(

Uživatelský avatar
romank52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kralův Dvůr

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od romank52 »

Skus vonku pripojit starter na baterku a pritom zabrzdit nejakym kusom dreva ozubene koliesko (bacha je to o drzku), na golfe mi odisla volnobezka a starter tocil, volnobezka preklzovala a motor nepretocil.

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od ajo »

a nema ten zotrvačnik očesane zuby? Uplne hore to nevyzera dobre. Bolo by dobre pretočiť motor a skontrolovať ozubenie.
Obrázek

Pantiik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.01.2012 16:25

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od Pantiik »

Díky zkusím vše. :?

Pantiik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.01.2012 16:25

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od Pantiik »

Tak jsem to rozebral a asi jsem oběvil závadu. Je tam taková silonová věc a ta je asi rozlámaná. :( Asi sem doopravoval :negative:
Přílohy
Obraz141.jpg
Obraz142.jpg
Obraz143.jpg
Obraz145.jpg
Obraz146.jpg

Pantiik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.01.2012 16:25

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od Pantiik »

Tak uz jsem nasel zakopaneho psa :good:
Přílohy
Zlomila se tahle vydlice a tak ozubené kolečko nezustane vystrčené a točí na prázdno.
Zlomila se tahle vydlice a tak ozubené kolečko nezustane vystrčené a točí na prázdno.
starter_soucasti.JPG (23.02 KiB) Zobrazeno 3749 x

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: MOTOR, STARTÉR: nejde startér

Příspěvek od Skyppy »

Nechci Ti brát iluze o zjištění závady na startéru, ale já jsem dnes řešil naprosto stejný problém ale na Seatu Inca. Po nažhavení startér zabral tak na cca 1-2 vteřiny a začal se točit navolno. Nepokoušel jsem osud a startér jsem ihned demontoval a hledal příčinu. A našel jsem. Po demontáži jsem si zkusil startér na ponku přes startovací kabely a vše fungovalo jak mělo. Potom jsem startér mechanicky přibrzdil a ejhle, pastorek vyskočil, rotor startéru se roztočil, ale pastorek stál. Příčina: poškozená volnoběžka. Zkus tohle a myslím si, že budeš mít stejný problém.
Pro ND zkus mrknout sem: http://www.autoelektra.cz/index.php?kat=sta" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
volnoběžka.jpg
volnoběžka.jpg (25.46 KiB) Zobrazeno 3735 x
volnoběžka 1.jpg
volnoběžka 1.jpg (3.27 KiB) Zobrazeno 3731 x

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“