vrzání při jízdě

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

filip.01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 01.05.2008 22:16

vrzání při jízdě

Příspěvek od filip.01 »

Poraťe mi prosím,vždy asi po pár km mi začne něco vrzat(někdy to je jeko hučení) od zadní nápravy,když šlápnu na brzdu nebo lehce přitáhnu ruční brzdu tak to přestane a je ticho,nebo taky když zatáčím lehce doprava tak to přestane a jakmile jedu rovně nebo trochu doleva tak to dělá pořád,může to bejt ložisko? Když je auto studený tak to nedělá,po několika km to začne...

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: vrzání při jízdě

Příspěvek od Tomášek »

jak na tom sou zadni desky?

filip.01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 01.05.2008 22:16

Re: vrzání při jízdě

Příspěvek od filip.01 »

desky se měnily cca v dubnu a kotouče asi přes rok starý,byla na nich hranka,tak sem oba kotouče sundal a oklepal tu rez kladivem a lehce stáhl šroubovákem... kdyby to byly ložiska tak by hučely a dělalo by to pořád... tohle je spíš jak když tam něco vrže,mohli by to dělat třeba přirezlý pístky? jinak kola se nehřejou...

Uživatelský avatar
Jord
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 280
Registrován: 14.07.2009 16:46

Re: vrzání při jízdě

Příspěvek od Jord »

vodící čepy ve třmenech, dělalo mi to na oktávce, buď promazat nebo dát nové - prodává se opravná sada. Takový klapání při nerovnostech vid? při ručce nic, protože to sepne.
1.9 tdi 126kw 402nm
http://www.jordanidis.cz - tvorba webových stránek

filip.01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 01.05.2008 22:16

Re: vrzání při jízdě

Příspěvek od filip.01 »

to mě nenapadlo,no zkusim na to mrknout,je fakt že ty vodicí čepy by to mohli bejt,na jedný straně jsem to už jednou rozhejbával,je možný že když se blbě vrací tak i lehce přibržduje kolo? i když brzdy se nehřály...

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: vrzání při jízdě

Příspěvek od xingisx »

Mě se stalo něco podobného, ale vrzání jsem neslyšel. Závada vodících čepů se mi projevila přibržďováním

Uživatelský avatar
Jord
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 280
Registrován: 14.07.2009 16:46

Re: vrzání při jízdě

Příspěvek od Jord »

mě se to stalo, když jsem dal nový desky s kotoučema, jak se čepy hodně vyply, tak nebyly zvyklý na takovou tloušťku takže se nevracely do původní polohy. Při rozjíždění cca po dnu stání to vrzalo jako by to tam bylo přitavený :D
1.9 tdi 126kw 402nm
http://www.jordanidis.cz - tvorba webových stránek

filip.01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 01.05.2008 22:16

Re: vrzání při jízdě

Příspěvek od filip.01 »

při rozjezdu mi to dělá taky takový vrznutí jako tam byly kouslý a pak až když se to trochu ohřeje,musim na to co nejdřív mrknout

Uživatelský avatar
luk.ass
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1615
Registrován: 27.09.2011 12:33
Kontaktovat uživatele:

Re: vrzání při jízdě

Příspěvek od luk.ass »

taky něco přihodím,sice to s jízdou nemá co dělat,ale snad se nebude nikdo zlobit,nechtělo se mi zakládat zbytečný téma.levý přední kolo - při propružení ať už za jízdy nebo když auto stojí (opření se o blatník a propružení) nebo při zatočení z jednoho rejdu do druhého vrže taky.mám podezření buď na uložení tlumiče (ložisko),nebo celý tlumič a nebo se začínají ozývat kosti na nápravě.řešil někdo podobný problém?díky za všechny popřípadný rady.Lukáš
VW PASSAT LIMUSINE 1.9 TDI 85kw 11/2000

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: vrzání při jízdě

Příspěvek od xingisx »

V horním uložení tlumiče ložisko nemáš takže bych koukal jestli jsou v pořádku ramena a řízení

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: vrzání při jízdě

Příspěvek od wrot »

ahoj mně to dělalo taky a po výměně brzd a promazání třmenu klid bylo to jako zvonkohra když jsem jel po kočičích hlavách .Tak bych to viděl na ty vodicí čepy jestli nejsou zatuhlé a desky neklepou o kotouč

Uživatelský avatar
luk.ass
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1615
Registrován: 27.09.2011 12:33
Kontaktovat uživatele:

Re: vrzání při jízdě

Příspěvek od luk.ass »

ale mě to dělá i když auto stojí a i když z něj jen vystupuju tak to vrže.spíš si myslím,že se ozývá náprava,takže sada ramen je jasná.
VW PASSAT LIMUSINE 1.9 TDI 85kw 11/2000

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: vrzání při jízdě

Příspěvek od wrot »

luk.ass píše:ale mě to dělá i když auto stojí a i když z něj jen vystupuju tak to vrže.spíš si myslím,že se ozývá náprava,takže sada ramen je jasná.
a možná tlumiče když jsem mněl favo tak to v tomhle počasí dělalo take zkus to maznout WDčkem zda to nepomuže třeba to jsou jen manžety nebo dorazy sůl je neřad :adr:

Uživatelský avatar
luk.ass
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1615
Registrován: 27.09.2011 12:33
Kontaktovat uživatele:

Re: vrzání při jízdě

Příspěvek od luk.ass »

no uvidím.každopádně to nedělá pokaždý.teď jsem jel do obchodu,vrzalo to,přijel jsem domu a zase to nevrže při propružení.takž uvidíme no...jinak díky za rady.
VW PASSAT LIMUSINE 1.9 TDI 85kw 11/2000

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: vrzání při jízdě

Příspěvek od xingisx »

hele mě vrže palubovka :laugh: přesně při propružení nebo při ostřejší zatáčce na nerovnostech. Střelil bych se z toho do hlavy :baseball:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“