1.4 55KW REPAS ??? | žrout oleje 1L/100km | línej motor

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
LRX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.01.2012 00:09

1.4 55KW REPAS ??? | žrout oleje 1L/100km | línej motor

Příspěvek od LRX »

Zdravíčko :drinks: ,
koupil jsem nádherného golfa s motorizací 1.4 55KW :cry: údajně najeto 110.000, ale krasavec mi žere zhruba 0.8 litrů na 100km. Prodejce mi sdělil, že se pokusí chybu napravit, nejprve mi do toho chtěl lít nějaké aditivum na utěsnění, ale tvrdil jsem, že to je nesmysl, když to žere tolik, to tvrdil i prodavač na prodejně. Tak jsme se domluvili s automechanikem, že to opraví...

Tak si říkám, když už bude motor otevřený tak co v něm vše vyměnit popřípadě zda má cenu repasovat a co vše repas obnáší? Chci aby šlapal jako hodinky. Osobně mi ten motor přijde hrozně línej (živější mi přijde i fabie 1.4 MPI)

PS: je hřích nedávat nové šrouby na motor? Já jsem četl, že ano, ale oni tvrdili, že to nedělají.

Děkuji za vaše reflexe a rady

Uživatelský avatar
LRX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.01.2012 00:09

Re: 1.4 55KW REPAS ??? | žrout oleje 1L/100km | línej motor

Příspěvek od LRX »

ještě bych se chtěl zeptat co muže dělat to, že mi zapalování svíčky selhává. Ukázalo se mi to na diagnoze, že občas nesepnula svíčka.

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: 1.4 55KW REPAS ??? | žrout oleje 1L/100km | línej motor

Příspěvek od VWMysak »

Co takhle se tu nejdříve rozhlédnout a ujistit se, že se to tu náhodou už neřešilo? Na téma 1.4 žere olej je tu dost napsáno.

Repas bych se vyprd, sehnal bych bud jiný motor v lepší kondici nebo auto prodal a koupil si jiný s dospělým motorem (např. 1.8T)
Motor se musí komplet přetěsnit.

K té závadě se svíčkami, řekl bych že je vadná zapalovací cívka nebo svíčka.

:arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... BEere+olej" onclick="window.open(this.href);return false;
:arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... BEere+olej" onclick="window.open(this.href);return false;
:arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... BEere+olej" onclick="window.open(this.href);return false;
:arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... BEere+olej" onclick="window.open(this.href);return false;
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

vlado897
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 01.11.2008 11:07

Re: 1.4 55KW REPAS ??? | žrout oleje 1L/100km | línej motor

Příspěvek od vlado897 »

pretesnit to aditivom proti zraniu oleja je hlupost,to este motoru moze aj uskodit..bacha na to..to aditivum si nevybera co ma pretesnit!!

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: 1.4 55KW REPAS ??? | žrout oleje 1L/100km | línej motor

Příspěvek od tomakecTD »

Aditium ano, hloupost. Asi bych to udělal jak radil kolega, domluvil bych se KOLIK by si servis vzal za opravu. kdyby co stálo více jak sehnat jiný motor a vyměnit, tak bych rovnou sehnal jinej v dobré kondici. Jinak líné to bohužel je, s tím nic neuděláš :good: Jestli chceš žihadlo kup si audi RS6 :D , 1.8T je slabý :good: :D
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
AlanAlda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 196
Registrován: 07.01.2011 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.4 55KW REPAS ??? | žrout oleje 1L/100km | línej motor

Příspěvek od AlanAlda »

tomakecTD píše:Aditium ano, hloupost. Asi bych to udělal jak radil kolega, domluvil bych se KOLIK by si servis vzal za opravu. kdyby co stálo více jak sehnat jiný motor a vyměnit, tak bych rovnou sehnal jinej v dobré kondici. Jinak líné to bohužel je, s tím nic neuděláš :good: Jestli chceš žihadlo kup si audi RS6 :D , 1.8T je slabý :good: :D
jenže jak poznáš to že ten motor je v dobre kondici ? Když jej kupujes nekde z vrakaču - to je těžké.....
Náplně za pár kaček jen na http://www.naplnezababku.cz

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: 1.4 55KW REPAS ??? | žrout oleje 1L/100km | línej motor

Příspěvek od tomakecTD »

Je to pravda no, to chce z nějaké bouračky přes inzerát aby ten motor běžel, dle diagnostiky výfukovejch plynů se dá zjistit jestli to bere nějaké množství oleje přeci, ne? Každopádně víc jak 5tis bych do toho nedal. Jinak přeci píše, že je to dohoda s bývalým majitelem, tak by to měl platit von, ne? Tak ať to udělá a je to.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: 1.4 55KW REPAS ??? | žrout oleje 1L/100km | línej motor

Příspěvek od bifur »

Tak pridam aj trochu iny nazor. 1,4 v dobrej kondicii (a hlavne bez repasu) zozenies velmi tazko. Pokial je po repase, nevies kto to robil a ako. Ja som riesil podobnu vec a nakoniec som radsej zvoli opravu povodneho motora. Daj to ale niekomu kto to robit vie a hlavne ti poriadne pozrie stav v ktorom to je teraz. Na mojom sme nevymenili ulozenie kluky a ma to kapanek slaby tlak oleja. Ale ja som mal ulozenie aj ojnicne loziska v takom stave ze mi kluka behala 2 cm hore-dole.
Takze:
hlava: podla potreby - zdvihadla, voditka, gufera, pripadne poskodene diely, zabrusit sedla ventilov a zarovnat hlavu
spodok: piestne kruzky, ak su nacate tak piesty, pozriet ovalitu valcov, pozriet ulozenie kluky a ojnicne loziska, gufera na kluke..

Ale toto uz mas poriadne nakladnu opravu. Jednoduchsie by bolo prist na to kade sa ten olej spaluje. Bud to ide vrchom, alebo spodkom, alebo aj tam aj tam a to sa uz velkej oprave nevyhnes..

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.4 55KW REPAS ??? | žrout oleje 1L/100km | línej motor

Příspěvek od jurod »

:arrow: tomakecTD
S tou bouračkou se jen velmi těžce dostane někde na diagnostiku..., diagnostikovat takhle něco je úplně nemožné..
Maximálně si ho může nastartovat a poslechnout... podívat zda někde neteče olej a podobně...
Já si to nemohl ani poslechnout, protože byl urvaný výfuk a hučelo to jako traktor.
Kdyby už kupoval motor, nejlepší asi sepsat kupní-prodejní smlouvu a dát si to do podmínek, obeznámit s tím prodávajícího, že pokud to bude žrát olej, tak se to bude nějakým způsobem řešit dle podmínek, které si uvede do smlouvy.

Přikláním se k názoru bifura, lepší než dát prachy do motoru, tak bych udělal taky generálku s tím, že bych měl 100% jistotu, že mám motor v takové čí makové kondici :wink:
Jenomže to chce najít někoho, kdo ti to udělá dobře....ale myslím, že když trošku pohledáš, poradíš se, tak určitě někoho najdeš.

V první řadě bych to ale řešil s majitelem jako skrytou závadu toho automobilu. Určitě si vyžádal slevu na ceně auta, takovou, která ti pokryje případnou opravu.
V tomhle bych neustupoval s nějakým aditivem. Nechal si případně vystavit nějaké potvrzení ze servisu na začátek a s tím šel za předchozím majitelem...

Jako nejlepší variantu by jsi udělal, kdyby jsi od smlouvy odstoupil a auto mu vrátil. Tenhle případ zase potvrzuje, že auto s tímhle motorem nebrat.
Nejenom, že se zase vyskytla chyba, že to žere olej, ale nový majitel opět zjistil, že auto nejede... A dle mně ani jak Fabia 1.4 líp nepojede, ta má totiž o nějaké to kilo méně...

Mrkni sem: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=270&t=226211" onclick="window.open(this.href);return false; :!:
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
LRX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.01.2012 00:09

Re: 1.4 55KW REPAS ??? | žrout oleje 1L/100km | línej motor

Příspěvek od LRX »

Děkuji Vám všem za rady,

odstoupení od smlouvy nebude jistě jednoduché, bohužel na to nemám čas ani nervy. Když jsme psal, že je motor líny tak to jsem vezl jen sám sebe dnes jsem vezl kamaráda a urostlého otce a CHTĚLO SE MI BREČET, auto akcelerovalo velmi těžce (začínám litovat těch 17 co jsem koupil na jaro)

Velice se mi líbí vzhled auta, už k němu mám citovou vazbu :))

Chci aby fungovalo a budu spokojený.

PS: já brečím a přitom polovina republiky jezdí na 3 válce :D

vlado897
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 01.11.2008 11:07

Re: 1.4 55KW REPAS ??? | žrout oleje 1L/100km | línej motor

Příspěvek od vlado897 »

pokial ho das do poriadku a pomenis dalsie drobnosti,vykon pojde troska hore.1.4 44kW fabia sa na golfa za beznych okolnosti nechyta,ale 1.4 55kW fabia,tak to uz sa ja nechytim na nu :)

vlado897
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 01.11.2008 11:07

Re: 1.4 55KW REPAS ??? | žrout oleje 1L/100km | línej motor

Příspěvek od vlado897 »

Poviem ti moju skusenost..ked som to auto dotiahol z nemecka,a previezol som sa,tak som skoro tiez plakal..bolo to lenivsie nez ocova fabia HTP,..spravila sa generalka,plus nova spojka,cidla sa pomenili,zaskrtil sa EGR ventil,kvalitnejsie palivo Shell V-Power, aditiva na precistenie palivovej sustavy,plus po zabehnuti som mu zacal viac slapat na krk a uz taha podstatne lepsie nez fabia HTP :)

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: 1.4 55KW REPAS ??? | žrout oleje 1L/100km | línej motor

Příspěvek od tomakecTD »

Posuzovat výkon fabie HTP s jiným autem to je těžký, taky sem s tím jezdil. Fabia HTP má podstatně kratší převodovku do města. Díky té krátké převodovce je ten motor schopný podat slušný výkon. Kdyby tam byla ta dlouhá, co máme v golfu bylo by to jiné. Na HTP se při 100kmh točí myslim 3400ot a u mě 2900-3000?
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
LRX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.01.2012 00:09

Re: 1.4 55KW REPAS ??? | žrout oleje 1L/100km | línej motor

Příspěvek od LRX »

Takže mechanik rozebral motor a když se dostal k písním kroužkům tak mu bylo jasné kde je chyba.
aktuálně byly objednány tyto dily:
-Těsnění pístů asi 540kč za kus
-Gufera asi 50kč za kus
-těsnění motoru
-olej
plus nový olejový filtr

prodávající po mě chce 3000Kč a zbytek doplatí on

Uživatelský avatar
AlanAlda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 196
Registrován: 07.01.2011 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.4 55KW REPAS ??? | žrout oleje 1L/100km | línej motor

Příspěvek od AlanAlda »

Chtěl jsem se zeptat pokud do motoru naliju tzv. medovinu snízím nejakym způsobem aspon v omezene mire spalovani oleje pokud stiraci krouzky nejsou v 100% kondici nebo je to zbytečny ? Gufera jsem menil ale porad nepatrne ubývá.
Náplně za pár kaček jen na http://www.naplnezababku.cz

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“