asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od Flico »

Jindra 1.8T píše:a so a tuším sem zde někde četl že by měl mít tlak tak jeden bar u benzínu ,,,,,
to je blbost nejde rict benzin ma mit 1bar a dyzl treba 1,7baru


pri 1baru ti bude svitit mazani furt ( pokud mas funkcni cidlo ) tlak ma bejt nekde kolem 2baru ( samozrejme promenlive v zavislosti na teplote oleje a otackach motoru ) vetsina cidel spina v rozmezi 1,2 - 1,6 baru, origo HELLA v 1,4

takze pokud mas 1bar hledej chybu u cerpadla a saciho kose, tlak kolem 1baru ma mit felicie :wink:
Naposledy upravil(a) Flico dne 10.02.2012 13:01, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vencacik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 09.05.2010 17:59

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od vencacik »

Čerpadlo není nijak nákladná záležitost. Výměna je také celkem nenáročná, proto na nic nečekej a prostě ho vyměň. Pokud ti kontrolka bliká, hlasí nízký tlak oleje. To znamená, že ti to jako první začnou odnášet hydroštely, protože jsou nejvýš.

Lada
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 16.10.2007 15:57

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od Lada »

Jindro, jak píše vencacik žádný drama. Pravděpodobně jen ucpaný sací koš. Hoj

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od Jindra 1.8T »

no i kdyby to byl jen koš budu dávat čerpadlo pro jistotu a s tím čidlem mám ho nový asi 3 měsíce a startovat motor kuli měrení nechci bojim se abych tomu víc neublížil prostě sme to skoušeli startnout a vrch hlavy je slišet že asi nemaže je hlučnější trochu a ze spodu dou i pískavé zvuky tak soudím prostě asi čerpadlo ale zatím sme se k tomu nedostali stojí v garáži a v týdnu snad pudem na to jenom ta vana dostat dolu to je porod tak motor nahoru a hurá potom dám vědět jo a ještě mě straší aby nebyl servanej řetěz ale snad né

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od Jindra 1.8T »

tak olejová vana dole kamoš mechoš čerpadlo rozhodíl a nenašel vubec známku poškození nebo přidření koš naprosto čistej tak mě řekl že by ho neměnil že mu vubec nic není tak co myslíte vy mám nebo ne řekl mě že si myslí že jak mě vyletel kouř z výfuku a hodně emulze pod víčkem od té doby zase nic tak později v těch mrazech mě někde něco přimrzlo myslí tím že někde zustalo něco ještě v oleji možná filtr nebo tam někde pravda je že při přejezdu do garáže už mazání nesvítilo a potom co se mě rosvítil olej tak sem už nejezdil tak ted nevím poradte děkuji mymochodem tlak sme neměřili bál sem se to nechat zahřát na provozní teplotu ale fakt je že mraz letos byl extrém tak co myslíte vy

Uživatelský avatar
vencacik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 09.05.2010 17:59

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od vencacik »

Když už to máš dole tak ho vyměň!!! Na čerpadle nemusí být vůbec nic poznat a může razatně méně tlačit. Chodem zubového čerpadla a třením ozubení se zuby neustále "opotřebovávají", čímž se neustále zvětšuje vůle mezi nimi. Čerpadlo poté nemůže podat dostačný tlak.

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od Jindra 1.8T »

chci se ještě zeptat olejové čerpadlo meyle za 1600 kč prej němec nabízí mě to maník od kterýho beru pořád máte někdo skušenost nebo nemáte někdo nějakej kontakt na obědnání nebo ho tam mužu dát
Naposledy upravil(a) Jindra 1.8T dne 20.02.2012 17:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od Flico »

pokud je to Meyle ne Meile tak bych se ho nebal, je to pomerne znama znacka i co se tyce treba nasich vecne zlobicich naprav :wink:

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od Jindra 1.8T »

8O 8O sem se uklep jinak tedy díky :D tak du do něj
Flico píše:pokud je to Meyle ne Meile tak bych se ho nebal, je to pomerne znama znacka i co se tyce treba nasich vecne zlobicich naprav :wink:

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!! VYŘEŠENO

Příspěvek od Jindra 1.8T »

tak hlásám nové olejové čerpadlo namontováno novej olej Castrol samo filtr a pašík lítá jak za mlada tak že všem díky za rady či pomoc tak at nám to jezdí ..... :good: :good: :good: :D :D :D

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od Lukas44 »

Já nevím hoši proč každej řeší všechny možné varianty a na čerpadlo se dostane až jako na poslední.... Proboha vždyť jse to tady probíralo milionkrát!!!! Já mám pocit že pomalu každá druhá téma v benzínovejch motorech bude pomóc bliká kontrolka mazání... Problém je vždy stejnej a to je čerpadlo. Kolega výše pssal že automechanik zhodnotil čerpadlo jako nepoškozené...PĚKNÁ BLBOST!!!! Ví ten mistr vůbec jak se to měří jestli je OK nebo KO??? Myslím že ne páč se musí měřit spešl šuplerou mezery mezi zubama v čerpadle a to asi samodomo neudělá... Je to zubové čerpadlo kreré se časem prostě vyhoní a je poněm... Noa pak tady každej mění čidla montuje tlakoměry a podobné hovadiny přitom stačí koupit čerpadlo za 2 litry a silikon na vany za pětikilo dát si na to vejkend brigádu a auto vám pojede nadosmrti.... Kolik já už jsem těhle čerpadel řešil a přesne každej byl chtrej jak rádio že čerpadlo je dobrý až to ty nechytřejší pozadírali na vačce a platili krom čerpadla novou hlavu... Tyhle motory na to prostě trpí což je obecně známo takže jak to jednou blikne tak to odstavit a honem mazat pro nové čerpadlo a máte klid nadosmrti toho auta....
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od vasikpasik »

tak já dnes se známýma chtěl sundat vanu a ani se nám ji nepodařilo sundat... šrouby jsou všechny venku, motor jsme si nadzvedli heverem zespod a vana prostě nechce dolů... zkoušeli jsme ji různě páčit apod., ale prostě nejde a nejde... co se konkrétně vše musí udělat k tomu, aby šla vana v pohodě sundat :?:
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od Lukas44 »

vasikpasik píše:tak já dnes se známýma chtěl sundat vanu a ani se nám ji nepodařilo sundat... šrouby jsou všechny venku, motor jsme si nadzvedli heverem zespod a vana prostě nechce dolů... zkoušeli jsme ji různě páčit apod., ale prostě nejde a nejde... co se konkrétně vše musí udělat k tomu, aby šla vana v pohodě sundat :?:
Asi jsi zapoměl vytočit dva šrouby které jsou mezi převodovkou a motorem. Jsou schované v takových dírách a vytočíš je asi jenom imbusem s kuličkou na konci.... To bývá nejčastější problém...
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od Jindra 1.8T »

tak tak je to fajn schovaný pořádně posvítit lehnout a pořádně kouknout taky mě nešla sundat a násilím to dolu nedostaneš pomalu otáčej a sou tam na to udělané vybrání dlouhým imbusem se tam dostaneš

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: asi olejové čerpadlo prosím pomozte !!!!!!!!

Příspěvek od Marshall007 »

Ahojte, mne mesiac stalo auto bez jazdenia, ked som potom nanom presiel cca 15km tak sa mi rozsvietilo: tlak oleja STOP. Teraz sme to zacali rozoberat...chceme vymenit cidlo tlaku oleja, vycistit sitko. Otazka je olejove cerpadlo, ako zistit ci je vadne? Da sa to premerat ked to bude rozobrane? Dako medzerou kedzi zubamy kolies...

Dakujem za rychlu radu ;)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“