AFN - spojka

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Danis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 24.11.2011 14:36

AFN - spojka

Příspěvek od Danis »

AFN - Toledo 1L (1997) ma 228mm spojku nebo 220mm?
Pri razeni normalne vyslapnu spojku a chci zaradit a kvalt tam nejde a jde pres zuby, tak sundam nohu ze spojky, znova zmacknu a pak az tam treba jde? V cem muze bejt problem? Nejspis asi ve spojce ne? Mam v tom 170ps, ale tohle se mi stalo temer ze dne na den. Predtim to ta serie kupodivu drzela v poho. Popripade co radite tam dat za spojku, pripadne kde sezenu za dobry peniz. Samozrejme uz jednohmotu. Dik za rady
◄ Volkswagen Passat 3BG - Danis´s individual ►

mecsoun
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1308
Registrován: 05.08.2010 20:02
Bydliště: Sokolov

Re: AFN - spojka

Příspěvek od mecsoun »

Jak píšeš samozřejmě už jednohmotu a to co popisuješ může dělat jen spojkový váleček. zkoukni kolik máš brzdovky a jestli ti tam někde neutíká a případně odvzdušni spojku. a ze spojky se ti žádný divný zvuky neozývají? jen aby jsme vyloučili přímo závadu spojky. Fakt to vidím jen na ovládání spojky. může být zavzdušněná a ty jak jí našlapeš tak funguje. To je jak u brzd..
10 z 10 lidí vyřeší svůj problém po použití tlačítka "HLEDAT". Jestli jej nemůžete najít, tak pak už nepomůže nic ;)

Danis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 24.11.2011 14:36

Re: AFN - spojka

Příspěvek od Danis »

No zkousel jsem ji ovzdusnit, zavzdusnena neni. Kazdopadne ted klekla uplne. Na volnobeh to rachta od spojky, kdyz ji seslapnu tak to prestane, ale zaradit nejde uz temer vubec. Mozna dost silou a pres zuby, tak sem to odstavil a udelam spojku. Myslim si ze je to jen vypinacim loziskem, ze se nak rozlomilo, protoze kdyz uz sem zaradil, tak to klouzalo minimalne. Kazdopadne byla tam serie spojka a vykon 170ps, tak to udelam kompletne z VR6
◄ Volkswagen Passat 3BG - Danis´s individual ►

mecsoun
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1308
Registrován: 05.08.2010 20:02
Bydliště: Sokolov

Re: AFN - spojka

Příspěvek od mecsoun »

to je divný, protože když sešlápneš spojku tak tím ložiskem zatlačíš a právě kdyby to bylo vyloženě špatné tak teprve po sešlápnutí by byl slyšet pořádný šrumec. pořád vidím problém v tom vypínání. je pravda to ložisko taky bude mít už leccos za sebou.
10 z 10 lidí vyřeší svůj problém po použití tlačítka "HLEDAT". Jestli jej nemůžete najít, tak pak už nepomůže nic ;)

Danis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 24.11.2011 14:36

Re: AFN - spojka

Příspěvek od Danis »

Takze myslis ze mam vymnenit co?
◄ Volkswagen Passat 3BG - Danis´s individual ►

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: AFN - spojka

Příspěvek od KOŠŤÁL »

přesunuto
Obrázek

mecsoun
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1308
Registrován: 05.08.2010 20:02
Bydliště: Sokolov

Re: AFN - spojka

Příspěvek od mecsoun »

Jak ti jde spojkovy pedal? Jde porad stejne po cele delce svyho chodu? Zkus treba stat nekde z kopce s kvaltem a vyslapuj lehce spojku a pozoruj kdy se ti to zacne rozjizdet. Pak si parkrat zprudka naslapej na spojce az na podlahu a zopakuj zkousku. Melo by se to rozjet trochu driv. Vypada to ze jeden nebo druhy spojkovy valec nepracuje jak ma. Brzdovka se ti neztraci?
10 z 10 lidí vyřeší svůj problém po použití tlačítka "HLEDAT". Jestli jej nemůžete najít, tak pak už nepomůže nic ;)

Danis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 24.11.2011 14:36

Re: AFN - spojka

Příspěvek od Danis »

Dnes jsem vymnenil spojku. Kompletne jednohmota z VR6. Nakonec jsem zjistil ze se mi uplne rozlomil ovladavi prvek u vypinaciho loziska. Pritlacak i lamela by minimalne seriovymu autu vydrzela celkem slusnou porci km a dvouhmota byla temer top. Kazdopadne je tam vse novy a zatim jsem ujel asi jen 10km a pri podlaze klouzala, tak uvidim co to bude delat po 200-300km, az si trochu sedne.
◄ Volkswagen Passat 3BG - Danis´s individual ►

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“