Problém s osvětlením ve dveřích

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

davidvacik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 06.12.2011 12:18

Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od davidvacik »

Čau klubáci, potřeboval bych pomoc, Měnil jsem sufitky ve světlech ve dveřích za LEDky a u řidiče je ve světýlku odpor a ten mi shořel(dal jsem opačně sufitku) odpor jsem vyndal a ztratil ho :-) Teď nevím jaký tam je, tak jestli mi může někdo poradit, nechci kupovat celé světlo. A navíc mi zustavá svítit světlo ve dveřích spolujezdce, ale předpokládám, že to souvisí právě se spáleným odporem u řidiče(i po nastartování), jinak všechny lampičky v interieru zhasnou. Díky za rady

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od maku »

A co se kouknout na ten odpor na druhe sufitce?
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

davidvacik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 06.12.2011 12:18

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od davidvacik »

No právě u spolujezdce ten odpor není, tam je to spojené natvrdo. Je mi to taky divný, ale je to tak

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od maku »

No to je divne jak v jedne je odpor a vdruhe neni. Kazdopadne zkus na prodejce kde jsi je kupoval a nebo rovnou tam dej obyc a budes mit klid.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od duduh »

To davidvacik:... u řidiče je ve světýlku odpor a ten mi shořel"""""(dal jsem opačně sufitku)""""""?????????????? ......
:negative: A to jsi měnil jenom žárovku.Doporučuji ti : :pleasantry: Do větších akcí se raději nepouštěj.Pozn.LQ když dáš opačně tak ti nesvítí a dveřní světlo nemůže současně svítit když máš otevřené jedny dveře.Svítí vždy jen jedna strana..

davidvacik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 06.12.2011 12:18

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od davidvacik »

No prostě sem nedodržel polaritu a shořel odpor, já myslí, že to nic tak strašného neni. A nevím, jestli jsou spolu ty světla nějak propojený. To světlo u spolujezdce mi svítí i když jsou zavřené dveře, to mi je divné, před výměnou žárovek to nedělalo.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od Goauld »

Originál ve dveřních lampičkách nejsou odpory, ale diody. Žárovku opačně dát nejde, svítí vždycky. LED žárovku dát opačně jde, ale neznamená to, že tím něco shoří, naopak se nesmí stát vůbec nic. Pokud se něco stalo, tak bylo to co si tam dával zkratované, nebo jinak poškozené. Jestli ti teď svítí pořád lampička ve dveřích, je to spíš chyba spínače v zámku, než něčeho jiného. Jedině, že by jsi nějakým záhadným způsobem vyzkratoval komfortní jednotku, která má tyhle věci na starosti.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od majrek001 »

je to jak píšou kluci, je tam usměrňovací dioda a pokud ti to nezhasíná tak to je mikrospínač jak vyšitý.. měl by to být ten na drátkách v zámku.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od duduh »

Ta LQ žárovka má řádově odběr něco málo kolem 50mA.Záleží na počtu LQ diod.Takže to byla pěkná šlupka když ti to tak vyhořelo.Asi jsi nikdy neviděl vyhořelé autí díky takovému bastlení se v elektrice autí.Proto ti říkám dosti tvé práce a pokusů v elektrice autí jestli chceč dále jezdit.A to ti svítí jenom světlo ve dveřích?A co ti dělá vnitřní osvětlení při otevření sólo každých dveří?

davidvacik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 06.12.2011 12:18

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od davidvacik »

Díky za rady. Zkusim se kouknout po novém světle někde na vrakárně. Ale jinak veškeré osvětlení interieru po zavření dveří zhasne(zkoušel jsem každé dveře zvlášť), zůstane svítit pouze to u spolujezdce a u řidiče to mám vyndané. I po nastartování dveře svítí. Jinak žádná rána to nebyla, jen to zasmrdělo :-D

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od duduh »

:drinks: Rána je to po tom smradu pak ale také někdy do peněženky.Bude tam asi vadný mikrospínač zámku dveří.Dá se to naštěstí vyměnit.Ale ta prácička s tím :mrgreen: A proč nové světlo.Dej tam nějakou tu diodu (...1N4104,...5,....6......) v zapojení podle toho světla v těch dobrých dveřích.

davidvacik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 06.12.2011 12:18

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od davidvacik »

Mě právě původně šlo o to zjistit původně jaká ta dioda tam patří. Neznal jsem typ a nikde sem ho nenašel. Proto sem chtěl sehnat světlo z vrakárny, ale tam sem už byl a stejně ho neměli . A ve dveřích u spolujezdce žádná dioda není.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od duduh »

Tak tam byl odpor 460ohm pro LQ světlo v malé vatáži..No a pak jak jsi tam dal tu žárovku která má podstatně větší odběr tak odpor vyhořel.A nemáš náhodou v těch dveřích co ti pořád svítí tu LQ žárovku?

davidvacik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 06.12.2011 12:18

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od davidvacik »

Nemám. je tam 6xLED sufitka 36mm. Vyměnil jsem ty samé v lampičkách nad dveřma a tam jsou bez problémů. Zkusím tam dát zase tu original sufitku

davidvacik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 06.12.2011 12:18

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od davidvacik »

Tak jsem dal zpět original sufitky a vše funguje bez problémů. Světlo ve dveřích normálně po zavření zhasne. Takže problém dělaly opravdu pouze LEDky, tak ponechám original a bude klid.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“