auto netaha a zere

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Fanyk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 27.08.2011 23:21
Bydliště: Liverpool

auto netaha a zere

Příspěvek od Fanyk »

Ahoj, menil sem na aute lambdu za katazytorem a katalyzator a nic se nezmenilo, jede mi sotva 140km/h a spotreba 13 litru. mam vw bora 1.6 16v. Jeste se chci zeptat ci to nemuze delat predni lambda, v servise mi rekli ze ta to nemuze byt, ze ta meri jen emise. muzete mi rict ktera lambda k cemu slouzi, diky moc za odpoved

fanys831
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 27.01.2009 20:25

Re: auto netaha a zere

Příspěvek od fanys831 »

no to spíš bude právě ta před katem.Přední ti dělá směs benzínu,zadní ti ukáže jestli ti funguje kat...Máš asi moc bohatou směs a tak ti to dost žera a máš i malej výkon...ale je to jen můj názor,je dobrý nechat si tu přední zkontrolovat..

Fanyk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 27.08.2011 23:21
Bydliště: Liverpool

Re: auto netaha a zere

Příspěvek od Fanyk »

A nemuze to byt jeste necim jinym nez tou lambdou??na pristrojvce zadnou chybu nehlasi, jen kdyz mi poprve vymenili lambdu za katem tak se mi objevila chyba lambdy, tak mi to vymazali a rekli v servise ze uz to bude ok.
Kdyz sem byl na technicky tak sem mel vysoke emise, tak mi prej vcistlili motor a uz to bylo v pohode, ale to se mi moc nezda.

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: auto netaha a zere

Příspěvek od tomakecTD »

No tak máš lambdu II novou. Ta kontroluje lambdu I - ta je na řízení směsi. Když tam byla chyba tak tam lambda I. mohla být vadná.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Fanyk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 27.08.2011 23:21
Bydliště: Liverpool

Re: auto netaha a zere

Příspěvek od Fanyk »

Tak sem dnes vymenil predni lambdu a u auta se nic nezmenilo, uz tam mam novej katalyzator a obe 2 lambdy uplne novy. Auto proste nejede za plynem, jak kdyby se dusilo. S prehledem me predjizdi auta jako sou corsy 1,2. Prosim o pomoc.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: auto netaha a zere

Příspěvek od xerxes »

neměnil jsi v posledni době rozvody?mohlo by to dělat špatné nastaveni rozvodu

Fanyk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 27.08.2011 23:21
Bydliště: Liverpool

Re: auto netaha a zere

Příspěvek od Fanyk »

no ked sem ji kupoval, tak uz byli vymeneny predchozim majitelem. A neda se nakym zpusobem zjistit aniz by se museli rozvody vyndavat a rozebyrat motor zjstit ci nesou blbe nastaveny??

Uživatelský avatar
iroc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 28.08.2008 12:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: auto netaha a zere

Příspěvek od iroc »

Fanyk píše:no ked sem ji kupoval, tak uz byli vymeneny predchozim majitelem. A neda se nakym zpusobem zjistit aniz by se museli rozvody vyndavat a rozebyrat motor zjstit ci nesou blbe nastaveny??

motor rozebírat nemusíš jen to chce vyndat svíce aby se ti lépe otáčelo motorem.
vyndáš svíčky a zvedneš auto na hever stačí jedna strana ( pravá ve směru jízdy )


pak sundáš kryt rozvodového řemene na motoru tj u vačky a zařadíš pětku a pootáčíš kolem

nastavíš si rysku na klice k rysce na plast krytu dole u kliky a pak by jsi měl mít i rysku na vačce proti značce na plastovém krytu. Nic těžkého
Martin Kolín

Karler
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 31.05.2011 20:00

Re: auto netaha a zere

Příspěvek od Karler »

Zkus nechat vyčistit škrtící klapku, měl sem podobný problém a auto táhne jak nový.
1.8 20V
92 KW 4motion

Fanyk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 27.08.2011 23:21
Bydliště: Liverpool

Re: auto netaha a zere

Příspěvek od Fanyk »

Ted sem se na ni dival a vypada velmi ciste, jak nova... Myslis ze to muze byt vazne ze skrtici klapky? ked nastartuju auto za studena tak mam otacky kolem 1200 ale jak se zahreje tak to de do normalu.. Ma to nejakej vliv na vykon auta a spotrebu??

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: auto netaha a zere

Příspěvek od maku »

Ted jak je chladno ta je to myslim normalni po nastarovani otacky na 1000 a po seslapnuti plynu to de do normalu, ale za vycisteni klapy a zakladniho nastaveni nic nedas. :pleasantry:
Tak urcite zas*ana klapa ma viliv na spotrebu uz se to tady nekolikrat probiralo.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: auto netaha a zere

Příspěvek od tomakecTD »

Ve vagu máš přednastaveny otáčky pro teplotu ještě než nastartuješ :wink: Dá se to sledovat. Kolem 0C jsou otáčky kolem 1150ot/min. Po té se snižují s roustoucí teplotou.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Fanyk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 27.08.2011 23:21
Bydliště: Liverpool

Re: auto netaha a zere

Příspěvek od Fanyk »

ahoj da se nejak zjistit, ci sou dobre nastaveny rozvody??

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4765
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: auto netaha a zere

Příspěvek od srotty »

Dá,podle značek na klice a vačce

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: auto netaha a zere

Příspěvek od Doctor Driver »

Fanyk píše:Ahoj, menil sem na aute lambdu za katazytorem a katalyzator a nic se nezmenilo, jede mi sotva 140km/h a spotreba 13 litru. mam vw bora 1.6 16v. Jeste se chci zeptat ci to nemuze delat predni lambda, v servise mi rekli ze ta to nemuze byt, ze ta meri jen emise. muzete mi rict ktera lambda k cemu slouzi, diky moc za odpoved
Tak druhá lambda - vyměnit ;) Jsou tam totiž 2 víš :) A zadní lambda je pouze jako hlídač systému emisí výfukového systému 8)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“