Smrad z topení

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Betlem
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 202
Registrován: 25.05.2008 22:52
Bydliště: Praha, Přerov nad Labem

Smrad z topení

Příspěvek od Betlem »

Chlapi chci se zeptat občas se mě zdá jako bych cejtíl smrad z výfuku v kabině nemáte někdo podobnou zkušenost? Jo a pro rejpaly :roll: stává se to i když přede mnou nikdo nestojí nebo nejede :wink:
P.S.Hadici z výfuku do okýnka mě žena nenatahla 8O díval jsem se :lol:

Uživatelský avatar
re5pekt
Profík
Profík
Příspěvky: 1167
Registrován: 28.07.2008 18:48
Bydliště: Scotland/Spain
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad z topení

Příspěvek od re5pekt »

me se to stava, kdyz stojim na neutral nekde :roll:

Betlem
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 202
Registrován: 25.05.2008 22:52
Bydliště: Praha, Přerov nad Labem

Re: Smrad z topení

Příspěvek od Betlem »

re5pekt píše:me se to stava, kdyz stojim na neutral nekde :roll:
Jo no jen sonduju jestli to nekdo řešil za chvíli mě končí záruka tak bych jim to rád hodil na hlavu ale už je slyším jak se kroutěj a tvrděj že se jím to neprojevilo nebo že občas je to normální :roll:

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Smrad z topení

Příspěvek od pásovec »

Take me to trapi, smrad je fakt citit,zejmene pri delsim stani na miste.Trochu pomuze uzavrit okruh ventilace. Smrad kolem auta je fakt nechutny, mam DPF,tak nevim, jestli to tomu nepomaha.. Kdyztak dej vedet, jestli ti to uznali na zaruku,taky se chystam to nahlasit.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Cipous
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 02.07.2010 15:15
Bydliště: Hranice /Praha

Re: Smrad z topení

Příspěvek od Cipous »

Po vymene filtru a oleje a najeti cca 800km (6dnu) mi po nastartovani desne smrdelo z topeni. Ale ne nafta, jakoby se neco palilo.
Tak jsem to vezl k mechanikovi, co mi menil filtry a vyndal kabinovy a byl totalne zaneseny a smrdel presne tim. Ale bylo videt, ze ten filtr je novy ten tyden, tj. ze mi tam nedal nejaky spatny. Zkousel jsem jet bez filtru, ale to taky smrdelo, tak jsem mu to vratil, pry vsechno prolezl a nic se nepali...
Nejhorsi je, ze i s novym kabinovym filtrem to zpocatku smrdi a ten smrad je jakoby v kotelne palili nejaky bordel.
Jeste zkusim najezdit neco, kdyby to byl nejaky bordel, ale nezda se mi to...
Nejhorsi je, ze to auto behem toho tydne za nikym nestalo, jel jsem 600km po dalnici a zbytek Praha, parkovani vzdy na ulici...

Nejake napady?

Diky
Cipous

Koník
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 354
Registrován: 31.07.2010 16:09

Re: Smrad z topení

Příspěvek od Koník »

No konečně. Alespoň nejsem sám. Mám tem samý problém, při stání na místě jdou spaliny klimatizací do kabiny. Mechanik se mi na to díval a říkal že u BMP se stává dost často a je to nějaké těsnění dole pod turbem, kde vedou dvě trubky (něco jako husí krky) asi do nějakého ventilu a jsou přikryté asbestem nebo čím. V horším případě je jedna ta trubka prasklá. A taky je slyšet syčení při záběru motoru.

BBS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 20.03.2008 15:02
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Smrad z topení

Příspěvek od BBS »

Mě to dělalo fouklé těsnění pod svodama a u DPFka....syčení,pískání a smrad....2000,-a bylo po problému.Jestli jste kolem Brna doporučuji RF Auto pana Milana alias Humla-je to takový Jágr Mechanik :good:

Uživatelský avatar
triton77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 14.11.2010 20:21

Re: Smrad z topení

Příspěvek od triton77 »

Ano, je to tak. Jedná se o těsnění na zpětném vedení spalin. Je to častá závada. Spaliny vracející se do sání podfukují pod kapotu a jsou nasáty vzduchotechnikou do interiéru. Zvenčí je slyšet při přidání plynu zabzučení. Problém je, že k opravě je nutné odstrojit motor, je to pracné a špatně přístupné. Rozhodně bych tuto opravu nenechal dělat nikoho v garáži ! :negative: Cena této opravy - zkušený mechanik v neautorizované dílně 3000,- (podle toho jestli je třeba celá hadice - 1800,- nebo jen těsnění), autorizovaný servis cca 8500,-Kč.
V mém případě opraveno těsnění a je po smradu při stání. Cena 5000,- díky komplikacím - 4motion = nepřístupné odkudkoliv...

Uživatelský avatar
jirkazbra
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 01.02.2009 20:53
Bydliště: Zbraslavice

Re: Smrad z topení

Příspěvek od jirkazbra »

Řešil jsem to u BMP 4M a byl to chladič výfukových spalin na vrakáči 3500tis no, ale vyměnit to u 4Motion nemožné bez demontáže půlky motoru, možná jednodužší vyndat motor, protože tam není místo. Kdyžtak ho mám doma, stačí tam nechat udělat šikovného soustružníka jednu vložku, která se prošoupe u orig. a pak to sičí a smrdí, jinak mu nic není.

Gabox
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 25.04.2014 01:11

Re: Smrad z topení

Příspěvek od Gabox »

Jen čistě teoreticky - pokud pominu pískání a smrad - může se tím poškodit něco dalšího? Ptal jsem se v autorizáku (Pha,Brno,..) ti dělají, že o tomhle vůbec nevědí - u mechaniků jsem pochodil, tj. ví o tom problému, ale při otázce, jakou návaznost může mít tahle "chyba" na další díly, tak jeden tvrdil, že se to neví, že se to projeví až časem a druhý spekuloval něco v tom smyslu, že se zde chladí spaliny, které jdou zpět přes sání do turba, takže se tím může poškodit turbo ..
Máte, prosím, někdo k tomuto nějaké informace?
Díky moc!!
Passat 3C Variant 2.0 TDi 103 kW ´09, CBAB, CL

Gabox
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 25.04.2014 01:11

Re: Smrad z topení

Příspěvek od Gabox »

Jinak ještě k tomu smradu z topení - vyskytoval se v menší míře (ale přišlo mi to spíše jako nějaká "zatuchlina"), tak jsem minulý rok nechal udělat komplet servis klimy + mi prohnali přes ventilaci nějaký plyn?? - klasicky přiskřípli přes okno spolujezdce nějakou hadičku, kterou směrovali před středové ofuky a nechali nějakou dobu spuštěnou ventilaci. Trochu to pomohlo, ale žádný zázrak to nebyl. Letos na jaře, kdy začaly vystupovat teploty nad 20°C se problém opět přihlásil a to tak, že čím větší teplota a auto venku, tím horší "smrad". Koupil jsem tedy Den Braven pěnu a do všech ofuků v autě ji "napěchoval" - první dva dny super - myslel jsem, že je vyřešeno. Bohužel po týdnu byl problém opět zpět, akorát v mnohem větší míře :-(( Pokud je auto venku, tak před jízdou zapínám ventilaci naplno + stažené všechny okna - trochu se to vyvětrá, ale pryč to není. Pokud fouká (večer) chladnější vzduch, tak je to znát méně - přes den, nebo pokud bych zapnul topení, tak je to za trest.
Kabinový filtr je 3 týdny starý - Bosch s akt. uhlím - prostor kab. filtru jsem před výměnou vysál vysavačem až někde pod palubovku (tedy až kam jsem se dostal hadicí od vysavače) .. nicméně problém trvá :-((
Kdyby měl někdo podobnou zkušenost, kterou nejlépe ještě třeba vyřešil, tak rád uvítám jakýkoli tip :-)
Díky!!
Passat 3C Variant 2.0 TDi 103 kW ´09, CBAB, CL

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Smrad z topení

Příspěvek od ricom »

zanesený výparník, nebo máš ucpanou odtokovou hadičku z výparníku co jde pod auto..
běžná věc nejen u našich ale i starších vozů.. tam hledej problém.

pokud hadička občas jde přošťouchnout pokd výparník zanesenej tak buď do něj chemie nějak ale spíše vyčistit..

zkus se zeptat na toto uživatel Jirka. (tečka na konci) bude vědět lépe technicky jak já.

upřesňuji že se bavím o tatuhlině z klimy nikoliv o smradu z DPF ju

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Smrad z topení

Příspěvek od KJirka »

hmm, tak se obávám, že to je i můj problém. Do kabiny mi sice žádnej smrad nejde, ale syčí to při rozjezdu a kolem egru je to očouzený. No přístup tam je už od pohledu jak k penězům, tak jsem moc zvědavej, kdo a za kolik mi to udělá.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Smrad z topení

Příspěvek od KJirka »

takže obava byla důvodná. Dneska, při výměně oleje v autorizáku, jsme se na to spodem koukali. Je prasklá nerezová trubka s vlnovcem, v tom žebrování. Je to ohnutá roura s hrdlem na obou stranách. Slouží pro zpětný vedení spalin. Tyhle kurvítka jsou tam dvě a počítám, že to prasknutí nebude nic ojedinělýho. Vlnovec tam slouží v podstatě jako dilatační kompenzátor. Naštěstí to stojí "jen" asi litr a rozborka a sborka mu trvala něco mezi 30 a 60 min. Dělal prohlídku v 60 t. km, takže nevím, kolik času přesně věnoval tomuhle. Jen to prostě tady není taková prekérka, jak někdo výše píše :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Smrad z topení

Příspěvek od ricom »

i toto udělá nepříjemný odér uvnitř to je jasný

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“